14-05-2021 00:00:00

Türkiye-İran sınırında alçak saldırı: 1 şehit

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Türkiye-İran sınırındaki terör saldırısında bir özel harekat polisi şehit oldu" dedi.
Türkiye-İran sınırında alçak saldırı: 1 şehit

Ağrı'da Özel Harekat Polislerine İran sınırından roketli ve namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda bir polisimiz şehit olurken, 4 polis yaralandı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde İran sınırına çekilen güvenlik duvarında nöbet bekleyen Özel Harekat Polislerine, İran sınırından roketli ve uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirildi.

Edinilen bilgilere göre, Ağrı ili Doğubayazıt ilçesinde bulunan Gürbulak Gümrük Kapısı'na yakın bir bölgeden bulunan bağlı Bölükbaşı köyünde güvenlik güçlerinin nöbet değişimi sırasında teröristlerce roketli ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda 1 polis memuru şehit olurken, 3 polis memuru ise yaralandı. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada; “Ağrı ilimizde Türkiye-İran sınır hattında yapılan sınır duvarı inşaatının güvenliğinde görevli kahraman özel harekat polisimiz bölücü terör örgütü mensuplarınca İran tarafından yapılan taciz atışı sonucu şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize, kederli ailesine ve Türk Polis Teşkilatımıza başsağlığı diliyoruz” denildi.Öte yandan, şehit olan özel harekat polisinin Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Ulukent Mahallesinden olduğu ve isminin Veli Kabalay olduğu öğrenildi.

OPERASYON BAŞLATILDI

19:00 sularında gerçekleşen saldırı sonucu 1 polis memuru şehit olurken 4 polis ise yaralandı. Saldırı sonrası bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

  •   Etiket
  •   Kaynak UlusalAjans

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI