15-06-2021 14:10:00

Kılıçdaroğlu’ndan Didim Belediye Başkanı’na yapılan saldırıya tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.
Kılıçdaroğlu’ndan Didim Belediye Başkanı’na yapılan saldırıya tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Hiçbir canlının yaşamadığı bir su parçası bu. Bugün konumuz adalet. Doğanın da bir adaleti var. Eskiden bu suda balıklar vardı. Eskiden bu suda insanlar, çocuklar yüzerdi. Ne oldu da bu hale geldi? Caydırıcı cezalar getirilmeli diye TBMM, yürütme organına öneride bulunuyor. Gelmedi. Yürütme organı, TBMM'yi dinlemiyor ki.

"MARMARA DENİZİ'Nİ ÇÖKERTME HAVUZU GİBİ KULLANDILAR"

Toplu balık ölümleri oldu. Deniz kırmızıya dönüştü. Arkasından Marmara yeşile döndü. Arkasından Marmara'yı denizanası bastı. Marmara Denizi'nde 124 tür balık vardı. Çoğu bitti, kalmadı. Ve Marmara Denizi'ni bir çökertme havuzu gibi kullandılar. Bütün kirlilikler buraya aktı.

DİDİM'DE BELEDİYE BAŞKANINA SALDIRI

Didim'de belediye başkanımıza saldırı oldu. Önce belediye başkanımıza iftira attılar, Didim Belediye Başkanı tutuklandı diye. Sonra araştırma yapıldı hiçbir şey yok. Gazete özür dilemedi. Yöneticinin ahlaklı olması lazım, ahlaksız adam özür dilemez. Bu belediye başkanımız direndi, bunları yıkacağım dedi, yıkım ihalesi açtı, kimse korkudan giremedi. Cesur adam buldular, dün akşam saldırıya uğradı. Belediye başkanımızın sağlığı yerinde.

Onlar bizim üzerimize beslemeleriyle, mafyalarıyla gelebilirler. Sizin feriştahınız gelse bize geri adım attırmaz. Birilerinden para alıyorsunuz, saldırıyorsunuz sonra. Parayla tutulan adamlarda insanlık yoktur. Onların yüreklerinde insan sevgisi de yoktur. O ruhsatı olmayan bina katlarını yıkacağız.

  •   Etiket
  •   Kaynak UlusalAjans

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI