25-06-2021 12:40:00

Freşa İçecek’in çatısına CW Enerji imzası

Türkiyenin ve Avrupanın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, otomotivden lojistiğe, turizmden gıdaya kadar hemen her sektörde faaliyet gösteren firmaların çatısına güneş enerji santrali kurmaya devam ediyor. Firma, Türkiye’de sağlıklı ve doğal içecekler pazarında lider kuruluşlar arasında yer alan Freşa İçecek ile de iş birliği yaptı.
Freşa İçecek’in çatısına CW Enerji imzası

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, otomotivden lojistiğe, turizmden gıdaya kadar hemen her sektörde faaliyet gösteren firmaların çatısına güneş enerji santrali kurmaya devam ediyor. Firma, Türkiye’de sağlıklı ve doğal içecekler pazarında lider kuruluşlar arasında yer alan Freşa İçecek ile de iş birliği yaptı.

ANTALYA (Ulusal Ajans) -Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Freşa İçecek’in çatısına da güneş enerji santrali (GES) kuruyor.

CW Enerji, Türkiye’de sağlıklı ve doğal içecekler pazarında lider kuruluşlar arasında yer alan ve Bursa’da faaliyet gösteren Freşa İçecek ile de iş birliği yaptı. İş birliği çerçevesinde firma, Freşa İçecek’in çatısını güneş enerjisi santrali ile donatacak.

Otomotivden lojistiğe, turizmden gıdaya kadar hemen her sektörde faaliyet gösteren firmaların çatısına GES kurduklarını belirten CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, bu sayede temiz enerjiye katkı sağladıklarını söyledi. Sanayiciler için güneş enerjisine yatırımın oldukça önemli bir fırsat olduğunu belirten Yılmaz, “Fabrikalar kısa sürede yatırımını karşılıyor. Ayrıca GES sayesinde bu süre içerisinde elektriğe gelen zamlardan da etkilenmiyorlar. Bu nedenle artık sanayiciler güneş enerji santrallerinin önemini biliyor” dedi.

Geçmiş yıllara göre çok daha fazla fabrikanın çatısında GES olduğuna dikkat çeken Yılmaz, bu durumun oldukça sevindirici olduğunu kaydetti. Güneş enerjisinin uzun yıllar boyunca kullanılabilecek sonsuz bir enerji sistemi olduğunu dile getiren Yılmaz, bu enerjiden daha fazla yararlanılması adına çalışmalarına hızla devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

  •   Etiket
  •   Kaynak UlusalAjans

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI