19-06-2021 14:50:25 Son Güncelleme: 20-06-2021 01:48:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan turizm mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemerde NG Phaselis Bay Otelinin açılışında önemli açıklamalarda bulunuyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan turizm mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemer'de NG Phaselis Bay Oteli'nin açılışında önemli açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Otelin ülkemize, turizm sektörüne hayırlı olmasını diliyorum. Bu otelin nisan ayındaki fiili açılışının hemen ardından salgın şartlarına rağmen yüksek doluluğa ulaşması isabetli yatırım olduğunun işaretidir. 488 odalı bu otelimizi, ülkemizin turizm sektörü atılımının sembolü olarak görüyorum.

TURİZM MESAJI

Türkiye turizmde hala büyük yatırım ve kazanç potansiyeli barındıdan bir ülkedir.

Kendisi de sektör içinde olan Kültür ve Turizm Bakanımız, yurt içi ve dışında her türlü adımı attı. Onun için de gidilmedik ülke bırakmadı. Almanya, İngiltere, Rusya, bütün bunlarla görüşme yapılırken biz de telefon diplomasimizi yoğun bir şekilde devam ettirdik. Bu ülkelerden müjdeler gelmeye başladı.

Aşılamada son dönem atılımı ile birlikte hep birlikte yeni bir döneme giriyoruz. Ülkemiz seyahat kısıtlamaları listelerinden çıkmaya başladı. Rusya'nın kararını da memnuniyetle karşılıyoruz. NATO Zirvesi'nde sayın Macron ile görüşmenin meyvesini aldık, Fransa da olumlu adımını attı, atıyor. Önümüzdeki haftalarda sürecin daha da hızlanacağı anlaşılıyor.

KDV DESTEĞİ

Turizm sektörünü desteklemeyi kesintisiz şekilde sürdürüyoruz. Kabine toplantısının ardından KDV desteği konusunda müjdeyi verebiliriz. Turizm sektörümüzün tüm mensuplarına ülkemize katkıları için şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıntılar gelecek...

  •   Etiket

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI