14-06-2021 12:10:00

Bursa Orhangazi’de 8 bin yıllık tarihin gün yüzüne çıkarılması isteniyor

CHP Parti Meclisi Üyesi (PM) Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhangazide toprak altında yatan 8 bin yıllık tarihin gün yüzüne çıkarılması çağrısında bulundu.
Bursa Orhangazi’de 8 bin yıllık tarihin gün yüzüne çıkarılması isteniyor

CHP Parti Meclisi Üyesi (PM) Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhangazi'de toprak altında yatan 8 bin yıllık tarihin gün yüzüne çıkarılması çağrısında bulundu.

BURSA (Ulusal Ajans) - Bursa'nın Orhangazi ilçesinde CHP İlçe Başkanı Ender Teke ile birlikte Bursa'nın bilinen en eski tarihinin izlerini taşıyan Ilıpınar Höyüğü'nde incelemelerde bulunan Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, "Toprak altındaki tarihi hiçe sayanlar, Ilıpınar Höyüğü'nde yıllar önce yapılmış çalışmalarda bulunan eserlere de önem vermiyorlar" diye tepki gösterdi.

Ilıpınar'ın Bursa açısından ne kadar önemli olduğunun Kent Müzesi'nde ortaya konulduğunu vurgulayan Kayışoğlu, toprak altında kalmaya mahkum edilen Ilıpınar'da çalışmaların bir an önce başlaması gerektiğinin altını çizdi. CHP Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke de Ilıpınar'ın hem Orhangazi'ye hem de turizme kazandırılmasının önemine değindi.

  •   Etiket
  •   Kaynak UlusalAjans

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI