24-03-2021 12:30:22 Son Güncelleme: 24-03-2021 12:56:22

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresinde konuşuyor.
AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları şöyle;

Hangi inançtan hangi kökenden hangi mezhepten olursa olsun bu ülkenin 84 milyon insanının hepsini selamlıyorum.  Yurt içinde ve yurt dışında aynı mücadeleyi sürdüren tüm kahramanlarımızı selamlıyorum. 

Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli'ye bizimle birlikte yürüdükleri için kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Hangi partiden olursa olsun Cumhur İttifakı'na destek olan her kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

AK Parti Büyük Kongreleri gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin muhasebesini yaptığımız, vizyonumuzu güncellediğimiz demokrasi şölenleridir. 

Siyasetin sadece geçmişle değil, bugünle sınırlı kalmaması; yarını, geleceği, umudu kucaklaması gerektiğine inanan bir mefkureye sahibiz. Bizim inancımızda yarından ümidini kesmek küfre eşdeğer görülmüştür. Bugünün hakkını vermeden geleceği inşa edemeyiz. Türkiye'nin bugün bulunduğu yer şanlı tarihiyle geleceği için belirlediği hedefleri arasındaki ince çizgidir.

Asırlarca 3 kıta 7 iklimi idare etmiş devletini, 7 düvelin leş kargaları gibi başına üşüşmesiyle kaybeden milletimizin, İstiklal Marşı'mızda ruh ve vücut bulan zaferinin hikmetini arayanlar, önce buraya bakmalıdır.

Milli Eğitim bütçesini 2002'de 7.5 milyar lira seviyesinden aldık, 2021 yılı itibariyle 147 milyar liraya çıkardık. Bütçemizi ilave ettiğimizde bu rakam 212 milyar liraya ulaşıyor. Resmi özel dahil tüm okullarımızın sayısını 50 bin 877'den 87 bin 678'e, derslik sayımızı 343 binden 600 bine yükselttik. Yıllarca vatandaşımızın üzerinde yük olan okul kitaplarını her seviyede ücretsizolarak çocuklarımızın sıralarının üzerine koyduk.

Bugüne kadar toplam 693 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdik. Eğitimi 4+4+4  şeklinde kademelendirerek zorunlu eğitimi 12 yıla yükselttik.

Üniversite sayımızı 76'dan 207'ye, üniversite öğrencisi sayımızı 1.5 milyondan 8 milyonun üzerine çıkardık. Üniversiteye girişteki okul katkı puanlarını, katsayı farkılıklarını, üniversite harçlarını biz kaldırdık.

  •   Etiket
  •   Kaynak UlusalAjans

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI