24-01-2021 14:00:00

Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, Elazığ depreminde hayatını kaybedenlerin kabirlerini ziyaret etti

ELAZIĞ (AA) - Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, Elazığ'da geçen yıl 24 Ocak'ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden bazı vatandaşların mezarlarını ziyaret etti
Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, Elazığ depreminde hayatını kaybedenlerin kabirlerini ziyaret etti

Altan, Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya ve Türk Kızılay gönüllüleriyle depremde Sivrice ilçesine bağlı Gezin köyünde 6 katlı Mavi Göl Apartmanı'nda hayatını kaybeden Kızılay gönüllüsü Miraç (13) ve annesi Pınar Dişli (41) ile Sürsürü Mahallesi'ndeki Dilek Sitesi'nde hayatını kaybeden anne Fatma (31) ve oğlu Doruk Abbas Yıldız'ın (2) Asri Mezarlık'taki kabrine ziyarette bulundu ve dua etti.

Altan, yaptığı açıklamada, bir yıl önce Elazığ'da büyük bir deprem yaşandığını, depremin Elazığ, Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman'ın bazı ilçelerini de etkilediğini anımsatarak, "Depremde 41 kardeşimiz canını kaybetti. Allah onların hepsine gani gani rahmet eylesin, yakınlarına sabırlar ihsan eylesin. Temennimiz depremlerden ibret alınması ve hem yaşanacak yerlerimizin korunaklı hale getirilmesi hem de insanlarımızın daha duyarlı olması." ifadelerini kullandı.


  •   Etiket
  •   Kaynak Anadolu Ajansı

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI