25-01-2022 19:46:15

Tramvay Durakları 2022: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleri

İstanbul'un en önemli ulaşım ağlarından birisi de tramvaydır. Çeşitli duraklarla entegrasyon sağlayan tramvay hattı trafik yükünü önemli ölçüde sırtlayan ulaşım araçlarından bir tanesidir. İstanbul'da en çok kullanılan tramvay hatlarından birisi de T1 Kabataş-Bağcılar hattıdır. Bunların dışında İstanbul'da T2 Taksim-Tünel, T3 Kadıköy-Moda, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı tramvay hatları bulunur. T2 Taksim-Tünel ve T3 Kadıköy-Moda Tramvay hattı nostaljik hat olarak geçer. İstanbul Kabataş-Bağcılar ve diğer tramvay durakları ve isimleri için Tramvay Durakları 2022 içeriğimize göz atabilirsiniz.
Tramvay Durakları 2022: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleri

Türkiye'nin en kalabalık ili İstanbul'da metrobüs, Marmaray, metro, otobüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra tramvay hattı da bulunur. İstanbul'un trafik yükünü önemli ölçüde sırtlayan tramvay hatlarının çeşitli duraklar ile entegrasyonu bulunur. Tramvay durakları aktarmaları sayesinde İstanbul'da ulaşım daha kolay hale gelmektedir. Toplamda İstanbul 5 tramvay hattı bulunur. Her birinin durakları ve bağlantı noktası farklıdır. 

En çok kullanılan tramvay hattı Avrupa Yakası'nda yer alan T1 Kabataş-Bağcılar hattıdır. Bunların dışında İstanbul'da T3 Kadıköy-Moda, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı tramvay hatları bulunur. T2 Taksim-Tünel ve T3 Kadıköy-Moda Tramvay hattı nostaljik hat olarak geçer. 

T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleri


Bağcılar

 T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı Entegrasyonu

T1 tramvay hattı yüksek kapasitesi ve güzergahı ile omurga hatlarımızdan sayılmaktadır, bu sebeple güzergahı üzerinde pek çok noktada diğer toplu ulaşım araçlarına aktarma imkanı sağlamaktadır.

Bağcılar İstasyonu’nda, M1B Yenikapı-Kirazlı metro hattına,

T2 Taksim-Tünel Tramvay Durakları ve İsimleri

T2 Taksim-Tünel Nostaljik Tramvay Hattı, İstanbul'un en merkezi noktalarından biri olan Beyoğlu, İstiklal Caddesi'nde, Taksim ile Tünel arasında çalışan yenilenmiş emektar cadde araçlarıdır. 1990 yılında İstiklal Caddesi'nin araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılmasıyla bu yıl sonunda Taksim - Tünel Nostaljik Tramvay Hattı adıyla işletilmeye başlandı.

Taksim

T3 Kadıköy-Moda Tramvay Durakları ve İsimleri


İskele Cami

T4 Topkapı-Mescid-i Selam Tramvay Durakları ve İsimleri


Mescid-i Selam

T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvay Durakları ve İsimleri


Cibali İlgili Haber İstanbul Metrobüs Durakları ve İsimleri 2021: Metrobüs Saatleri ve Durak Haritası İlgili Haber Marmaray Durakları ve İsimleri 2021: Marmaray Halkalı-Gebze Saatleri, Ücret Tarifesi, Güzergah Hattı ve İstasyon Haritası İlgili Haber İstanbul Metro Durakları ve İsimleri Nelerdir? 2021 İstanbul Metro Sefer Saatleri

 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI