16-10-2021 11:00:00

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu İstanbul ziyaretini tamamladı

Kadına yönelik şiddetin sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak, alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında İstanbulda toplandı. Çalık, İstanbulda yaptıkları inceleme hakkında bilgi verdi. 
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu İstanbul ziyaretini tamamladı
Kadına yönelik şiddetin sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak, alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında İstanbul'da toplandı. Çalık, İstanbul'da yaptıkları inceleme hakkında bilgi verdi. 

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yaptıkları incelemenin sonuçları hakkında değerlendirme yaparak, "Komisyonumuz 06.10.2021 tarihi itibariyle 23 komisyon toplantısı gerçekleştirdi. Bu komisyonlarımızda Aile Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere davetlerimizi sayın bakanlarımıza yaptık. Kendileri komisyonumuza çok güçlü sunumlar yaptılar. Konuyla ilgili olarak 81 il barosunda ve 108 üniversiteden yazılı görüşlerimizi de talep ettik. Saha incelemelerimize devam ediyoruz. Bugün İstanbul, pazartesi Gaziantep, salı günü de Diyarbakır'da saha çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ankara'da gerçekleştirdiğimiz yerinde incelemede şiddet mağdurlarımızın ilk şikayetlerinin alındığı yeri inceledik. Şiddet mağdurları karakollara girdikten sonra, karakollarda ilk başvuruları yapabiliyorlar. Yine adliyelerimizde özellikle mağdur hakları müdürlüğümüzün varlığını adliyenin hemen girişinde görebilecekler. Dün itibariyle Ankara'da ceza infaz kurumlarını ziyaret attık. Kadın mağdurlarla ve erkek failler ile görüştük. Hem erkek mağdurları hem de kadın mağdurları dinledik. Bu sebeple psikolojik desteğin çok önemli olduğunun altını çizmek isterim ve bu konuda çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.

  •   Etiket
  •   Kaynak UlusalAjans

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI