HABER AKIŞI

"Şu şehirlere tek bir çivi çakmadılar"

 Tarih: 18-05-2018 11:58:09
VAN (AA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yıllardır milletin değil terör örgütünün vekilliğini yapanlar, belediyeler ellerindeydi....

VAN (AA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yıllardır milletin değil terör örgütünün vekilliğini yapanlar, belediyeler ellerindeydi. Bizim görevlendirdiğimiz arkadaşlarımızın belediyelerde yaptıklarının onda birini yaptılar mı? Aynı parayı gönderdik. Şu şehirlere tek bir çivi çakmadılar." dedi.

Bakan Soylu, partisinin il başkanlığını ziyaretinin ardından Van Büyükşehir ve İpekyolu belediyelerinin kurduğu iftar çadırında vatandaşlarla ilk orucunu açtı.

İftarın ardından vatandaşlara hitap eden Soylu, yeni bir yola çıktıklarını, dünyadaki zulme, kötülüğe, karanlık zihniyetlere kafa tutulan günleri yaşadıklarını söyledi.

Terör örgütünün bölgedeki kentlerin sokaklarını insanlar için korku tüneli haline getirdiğini, tezgahların, dükkanların, kamu binalarının taşlandığı, esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığı günlerin yaşandığını anımsatan Soylu, belediye araçlarıyla mahallelerin kapatılıp çukurlar açılarak insanların göçe zorlandığını, terör örgütünün şehirlere huzuru ve refahı değil, silahı ve şiddeti çözüm diye dayatmaya çalıştığını vurguladı.

Soylu, terör örgütünün silah, etnik ayrılık üzerinden bir dayatmayla şehirlerdeki insanları karşı karşıya bırakmak istediğini ifade ederek, "Onlar kendilerini çok güçlü zannettiler. Bizim aramızdaki bağı çok zayıf zannettiler. Bırakıp gideriz, sırt çeviririz zannettiler ve kendilerine para, silah veren batılıların yaldızlı sözlerinin sahibi oldular. Biz o günlerden bugünlere gelmenin muhasebesini yapıyoruz. Bizim aramıza çukurları çekmek isteyenleri nasıl bertaraf ettiğimizin, şu güzelim Van'a nasıl huzur geldiğinin, esnafımızın nasıl yüzünün güldüğünün, dükkanların, çarşıların nasıl cıvıl cıvıl çalıştığının muhasebesini yapacağız." diye konuştu.

- "Hep yıkmayı bildiler ama yapmayı hiç bilmediler"

Van'da, Şırnak'ta, Cizre'de yükselen binaların, yapılan su depolarının, dökülen asfaltların, inşa ettikleri taziye evlerinin ortada olduğunu belirten Soylu, bütün bunları birlikte, belediyeleri özgürleştirerek, vatandaşların hizmetine sunarak başardıklarının altını çizdi.

Soylu, belediyelerin hizmet üretebileceğini, terörün bu topraklardan silinip atılabileceğini, şehirlerin ışıl ışıl olabileceğini hep birlikte gösterdiklerini anlatarak, şöyle devam etti:

"Evlatlarımızı kandırarak dağlara götürüp heder etmek isteyenlere, yıllardır terörle, silahla, cinayetlerle huzurumuzu kaçıranlara karşı, korucularımızla, jandarmamız ve polisimizle omuz omuza mücadele ederek terörü silerek bunu başardık. Bugün buralarda huzurla buluşuyorsak, bunu hep birlikte başardık. Bütün bunların elimizden alınmasına izin vermeyin. Bu seçimin ve bu ülkenin anahtarı sizin elinizdedir. Terör örgütünün ve onun borazanlığını yapanların, sizin evlatlarınıza dağlardaki mağara kovuklarını reva görenlerin, evlatlarınızı çalmalarına müsaade etmeyin. Yıllardır milletin değil terör örgütünün vekilliğini yapanlar, belediyeler ellerindeydi. Bizim görevlendirdiğimiz arkadaşlarımızın belediyelerde yaptıklarının onda birini yaptılar mı? Aynı parayı gönderdik. Şu şehirlere tek bir çivi çakmadılar. Belediye binalarını örgütün servis noktası haline getirdiler. Örgütün erzak ve mühimmat deposu olarak kullandılar. Bir tane okul mu yaptılar, bir tane park mı yaptılar? Hep yıkmayı bildiler ama yapmayı hiç bilmediler."

Bakan Soylu, devraldıklarında belediyelerin borçlarının olduğunu anımsatarak, esnafa olan tüm borçları, kamu borçlarının da yarısını ödediklerini ve bunu belediyelerin kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiklerini bildirdi.

- "Onlar bu toprakları fakirliğe, sefilliğe mahkum etmek istediler"

Devraldıkları belediyelerde 6 bin 121 kilometre sıcak asfalt, 4 bin 493 kilometre sathi kaplama, 63 bin kilometre beton yol, 49 bin kilometre stabilize yol yapıldığını aktaran Soylu, şu bilgileri verdi:

"38 bin kilometre içme suyu şebekesi yapıldı. Sadece Edremit ilçemizde 45 kilometre asfalt, 140 kilometre stabilize yol yapıldı. Aile destek merkezleri, taziye evleri, etüt merkezleri, sahil bandı piknik ve mesire alanları yapıldı. 4 bin 500 aileye gıda, 10 bin 900 aileye giyim, 3 bin aileye kitap kırtasiye ve 504 aileye yeni doğan bebek yardımı yapıldı. Erciş'te kapalı pazar yeri, kadınlar plajı, ilçe merkezine iki park, 132 kilometre asfalt ve 30 kilometre stabilize, 115 kilometre de parke beton yol yapıldı. Bilmiyorum, buraya o terör örgütünün sözcüsü olan parti gelir mi, yürekleri yetip sizin karşınıza çıkarlar mı? Ama eğer çıkarlarsa, Allah için, evlatlarınıza ne verdiklerini sorun, bizim yaptıklarımızı neden yapmadıklarını sorun, Van'a hangi hizmetleri yaptıklarını, yıllardır bu topraklara ne verdiklerini sorun. Husumetten, düşmanlıktan, şiddetten başka, çocukların geleceklerine umutsuzluk sevk etmekten başka ne verdiklerini sorun. Onlar bu saydığım işleri beceremezlerdi, zaten becermeye de niyetleri yoktu. Çünkü korkarlardı. Çünkü yol demek, su demek medeniyet demektir. Onlar bu toprakları fakirliğe, sefilliğe mahkum etmek istediler. İstediler ki millet hizmet almasın, milletin devletle arası açılsın da kendilerine tabi olsunlar. Ama biz onların bütün planlarını milletle el ele vererek altüst ettik."

Soylu, onlara sadece silahla değil, medeniyetleri, demokrasileri, kardeşlikleri, imanlarıyla "dur" dediklerini, terör perdesinin Türkiye'de tamamen kapanacağını ve karanlık günleri geçmişte bırakarak yarınlara umutla bakacaklarını ifade etti.

"Çocuklarımızın keleşlerle, roketatarlarla değil, robotlarla, bilgisayarla, kitaplarla uğraşmasını istiyoruz. Bizim vaadimiz gelecektir, huzurdur, kardeşliktir, refahtır." diyen Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletin her meselesinde samimi olduğunu, bugüne kadar kendilerinden alınan hakları, huzuru, refahı, geleceği geri aldığını belirtti.

- "Çocuklarınızın yarınlarının çalınmasına izin vermeyin"

Van'ın sokaklarında huzurun olduğunu, tarihinde görmediği kadar turist ağırladığını anımsatan Soylu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Çocuklarımızın sabah okullarda öğretmenleriyle kucaklaştığı, iş adamlarının yatırım yaptığı bir bölge mi, yoksa terör örgütünün keleşleri arkasında gelerek köylerde baskı kurdukları, çukurlarla geleceğimizi kaderimizi mahkum etmek istedikleri bir anlayışın kendisi mi? İşte bu muhasebeyi hep birlikte yapacağız. İçişleri Bakanlığım döneminde bu bölgeden hiç ayrılmadım. Kardeşlerimiz 'ne olursunuz bizi yalnız bırakmayın' dedi. Cumhurbaşkanımız 'gece orada olacaksın, gündüz orada olacaksın' diye talimat verdi. Ben Trabzon milletvekiliyim. Benim de yaylam, dağım var. Allah şahittir milletvekilliğim döneminde o dağlara, yaylalara hiç gitmedim ama Cudi'nin, Buzul Dağı'nın, Ağrı Dağı'nın, Kato Dağı'nın tepesine çıktım. Bir şey istedik. Ben bir kız evlat babasıyım. Anneler yanından geçerken bana soracaklar diye korkuyorum. Benim kızım yarın ne olacak. Ben bu ülkenin İçişleri Bakanı olmuşum, onun sorusuna cevap verememişim hiçbir işe yaramaz. Ona güçlü şekilde 'senin kızını terör örgütünün vicdanına bırakmayacağım' diyebilecek bir İçişleri Bakanı olmak için Allah'a dua ettim. Her birimiz bunun için mücadele etti. Bizim aradığımız huzur, demokrasidir. Bu huzurumuzu geri almalarına anneler siz izin vermeyin. Çocuklarınızın yarınlarının çalınmasına siz izin vermeyin. Çektiğimiz yeter. Kardeşi kardeşe düşürdükleri yeter. Elinizin tersiyle bunu itin, huzura, zenginliğe, özgürlüğe hep beraber merhaba diyelim."

Bakan Soylu, konuşmasının ardından Cumhuriyet Caddesi'ndeki AK Parti seçim bürosunun açılışını yaparak esnafı ziyaret etti.

  Kaynak: AA
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Putin, TürkAkım doğal gaz boru hattı töreni için gelecek Putin, TürkAkım doğal gaz boru hattı töreni için gelecek TürkAkım doğal gaz boru hattının deniz bölümünün tamamlanması dolayısıyla Türki..
Muş Tarihi Çarşı Sokak Sağlıklaştırma Projesi Muş Tarihi Çarşı Sokak Sağlıklaştırma Projesi Muş'ta, "Muş Tarihi Çarşı Sokak Sağlıklaştırma" projesi kapsamında gerçekleştiri..
Kar nedeniyle mahsur kalan 22 kişi böyle kurtarıldı Kar nedeniyle mahsur kalan 22 kişi böyle kurtarıldı Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle köy yolunda araçlarda mahsur kalan 22 ki..
Rögar Kapağında Çarpan Motosikletli Öldü Rögar Kapağında Çarpan Motosikletli Öldü ADANA'nın İmamoğlu ilçesinde asfaltlama hazırlıklarının yapıldığı yoldaki açık r..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti'den flaş açıklama AK Parti'den flaş açıklama Diyanet İşleri Başkanı'nın Kadir Mısıroğlu'na yaptığı ziyaretle ilgili tartışmal..
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay KKTC'de - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay KKTC'de - Kuruluşunun 35'inci yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cu..
Çavuşoğlu'ndan Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart Çavuşoğlu'ndan Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti konusun..
CHP'de Belediye Başkan Adayları Belirlendi! İşte Kesinleşen İller CHP'de Belediye Başkan Adayları Belirlendi! İşte Kesinleşen İller CHP'nin Parti Meclisi toplantısı bitti. CHP'de Balıkesir Büyükşehir Belediye Ada..
  DÜNYA HABERLERİ HABERLERİ
Donald Trump'a büyük şok Donald Trump'a büyük şok ABD Başkanı Donald Trump’a yakınlığı ile bilinen Fox News kanalı, Trump yönetimi..
İngiltere'den Brexit Onayı İngiltere'den Brexit Onayı LONDRA - İngiltere'de Bakanlar Kurulu, ülkenin AB ile vardığı Brexit anlaşmasını..
Merkel'den 'Avrupa ordusu'na yeşil ışık Merkel'den 'Avrupa ordusu'na yeşil ışık Almanya Başbakanı Merkel, ABD Başkanı Donald Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Eman..
Venezuelalı Göçmenler Bogota'daki Yeni Kampa Taşındı Venezuelalı Göçmenler Bogota'daki Yeni Kampa Taşındı Bogota Valiliği sağlık ve güvenliğe ilişkin talepler üzerine geçici koruma altın..
  EKONOMİ HABERLERİ
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Çok daha kararlı politikaları hayata geçireceğiz Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Çok daha kararlı politikaları hayata geçireceğiz Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gıda enflasyonuyla mücadelede çok daha k..
Bakan Albayrak müjdeleri sıraladı! KDV ve ÖTV'ye indirim Bakan Albayrak müjdeleri sıraladı! KDV ve ÖTV'ye indirim Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Vergi Denetim Toplantısı'nda 6 başlıkta K..
Alman yatırımcıya özel masa Alman yatırımcıya özel masa Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Alman iş insanlarına Ar-Ge ve tasarım..
Gayrimenkul Kıymetler Borsası'nın ilk görselleri ortaya çıktı Gayrimenkul Kıymetler Borsası'nın ilk görselleri ortaya çıktı Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ (GABORAS) İshak Kurtuluş Altun, bireysel veya k..
  SPOR HABERLERİ
Olaylı derbi sonrası ceza yağmuru Olaylı derbi sonrası ceza yağmuru PFDK, olaylı derbi sonrası Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'e 7 yardımcı..
G.saray'dan İmalı Mesaj G.saray'dan İmalı Mesaj Galatasaray Kulübü, Twitter hesabından, Başkan Mustafa Cengiz ve Teknik Direktör..
Genk Maçı Hazırlıkları Tamamlandı Genk Maçı Hazırlıkları Tamamlandı Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi I Grubu dördüncü haftasında yarın deplasmanda Belçika..
Galatasaray Almanya'nın Schalke 04 takımına 2-0 yenildi. Galatasaray Almanya'nın Schalke 04 takımına 2-0 yenildi. Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu 4. hafta maçında deplasmanda Almanya'..
  ERZURUM HABERLERİ
Erzurum'a Mevsimin İlk Karı Düştü Erzurum'a Mevsimin İlk Karı Düştü METEOROLOJİDEN Doğu Anadolu Bölgesi'nde bugün öğle saatlerinden itibaren karla k..
İspir ve Sarıkamış Beyaza Büründü İspir ve Sarıkamış Beyaza Büründü ERZURUM'un İspir ve Kars'ın Sarıkamış ilçeleri yağan karla beyaza büründü...
Doğu Anadolu'da Kar Alarmı Doğu Anadolu'da Kar Alarmı Doğu Anadolu Bölgesi’nde öğle saatlerinden itibaren kar yağışı etkisini gösterdi..
Diyabet Ülkemizde ve Dünyada Hızla Yayılmakta Diyabet Ülkemizde ve Dünyada Hızla Yayılmakta Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (BEAH) 14 Kasım Diyabet Günü dola..
  Magazin HABERLERİ
4. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri 4. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri Genç Öncüler Gençlik Hareketi tarafından düzenlenen "4. Kısadan Hisse Kısa Film ..
Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon tarihi belli oldu Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon tarihi belli oldu TRT'nin fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon tarihi belli oldu. 5. sezo..
Talat Bulut, Kendisini Taciz Etmekle Suçlayan Genç Kıza Dava Açtı Talat Bulut, Kendisini Taciz Etmekle Suçlayan Genç Kıza Dava Açtı Yasak Elma dizisinde rol alan Talat Bulut, kendisini taciz ettiği iddiasında bul..
4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Sona Erdi 4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Sona Erdi 4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamında sinema oyuncuları Göksel..
  İSTANBUL HABERLERİ
Unkapanı Köprüsü Altında Ceset Unkapanı Köprüsü Altında Ceset FATİH Unkapanı Köprüsü'nün altında, 60 yaşlarında bir erkek cesedi bulundu...
Beşiktaş'ta İş Adamına Kanlı İnfaz Beşiktaş'ta İş Adamına Kanlı İnfaz İstanbul Beşiktaş'ta iş adamı Ali Rıza Gültekin uğradığı silahlı saldırı sonucu ..
Özal Ailesinin Köşkü Satılığa Çıkarıldı Özal Ailesinin Köşkü Satılığa Çıkarıldı Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın yaklaşık 23 yıl yaşadığı k..
İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları İstanbul'da Protesto Edildi İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları İstanbul'da Protesto Edildi İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir grup, İsrail'in Gazze'ye yönelik s..
  Profesyonel Hizmetler HABERLERİ
Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Günümüzde insanların haberlere ulaşmak için kullandıkları farklı kaynaklar mevcu..
resmi ilanlar
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 12 8 1 3 17 5 27 +12
2 Galatasaray 12 7 3 2 22 14 23 +8
3 Kasımpaşa 12 7 4 1 26 19 22 +7
4 Yeni Malatyaspor 12 6 3 3 19 10 21 +9
5 Antalyaspor 12 6 4 2 16 18 20 -2
6 MKE Ankaragücü 12 6 5 1 15 13 19 +2
7 Beşiktaş 12 5 4 3 20 16 18 +4
8 Göztepe 12 6 6 0 15 14 18 +1
9 Atiker Konyaspor 12 4 3 5 17 14 17 +3
10 Trabzonspor 12 4 4 4 19 18 16 +1
11 Sivasspor 12 3 4 5 14 18 14 -4
12 Bursaspor 12 2 3 7 10 11 13 -1
13 Fenerbahçe 12 3 5 4 11 15 13 -4
14 Akhisarspor 12 3 6 3 13 20 12 -7
15 Kayserispor 12 3 6 3 10 17 12 -7
16 Alanyaspor 12 4 8 0 6 18 12 -12
17 BB Erzurumspor 12 2 5 5 10 14 11 -4
18 Çaykur Rizespor 12 1 6 5 13 19 8 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 6 5 0 1 11 1 16
2 Denizlispor 6 4 1 1 14 4 13
3 Ümraniyespor 6 4 1 1 9 4 13
4 Eskişehirspor 6 3 1 2 6 5 11
5 Adana Demirspor 6 3 2 1 10 4 10
6 Giresunspor 6 3 2 1 9 3 10
7 Altınordu 6 3 2 1 11 6 10
8 İstanbulspor 6 3 2 1 12 13 10
9 Adanaspor 6 2 2 2 9 7 8
10 Gazişehir Gaziantep FK 6 2 2 2 7 5 8
11 Boluspor 6 2 2 2 6 5 8
12 Hatayspor 6 2 2 2 5 4 8
13 Altay 6 2 3 1 7 7 7
14 Balıkesirspor Baltok 5 2 2 1 5 6 7
15 Elazığspor 6 2 4 0 9 12 6
16 Osmanlıspor FK 6 2 4 0 2 5 6
17 Afjet Afyonspor 6 1 3 2 9 9 5
18 Kardemir Karabükspor 6 0 5 1 1 13 1
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 6 6 0 0 17 3 18
2 Tuzlaspor 6 5 0 1 15 1 16
3 Pendikspor 6 4 0 2 13 6 14
4 Şanlıurfaspor 6 4 0 2 8 4 14
5 Fatih Karagümrük 6 4 1 1 11 3 13
6 Menemen Belediyespor 6 4 1 1 16 9 13
7 Sivas Belediyespor 6 4 1 1 11 5 13
8 Tarsus İdman Yurdu 6 3 1 2 14 11 11
9 Kahramanmaraşspor 6 3 2 1 5 5 10
10 Kırklarelispor 6 2 1 3 8 6 9
11 Etimesgut Belediyespor 6 2 1 3 7 7 9
12 Zonguldak Kömürspor 6 2 2 2 5 6 8
13 Bugsaş Spor 6 2 3 1 6 11 7
14 Darıca Gençlerbirliği 6 1 2 3 3 5 6
15 Konya Anadolu Selçukspor 6 1 2 3 8 11 6
16 Bandırmaspor 6 1 3 2 3 6 5
17 Fethiyespor 6 0 2 4 3 8 4
18 Tokatspor 6 1 4 1 2 8 4
Takım O G M B A Y P AV
1 Şile Yıldızspor 6 5 1 0 16 5 15
2 Silivrispor 6 5 1 0 11 2 15
3 Hekimoğlu Trabzon 6 4 0 2 9 4 14
4 Nevşehir Belediyespor 5 3 0 2 16 7 11
5 Nazilli Belediyespor 5 3 0 2 8 4 11
6 Ergene Velimeşe 6 3 1 2 8 5 11
7 Artvin Hopaspor 5 2 0 3 6 1 9
8 Tire 1922 5 2 0 3 7 3 9
9 Karaköprü Belediyespor 5 3 2 0 11 8 9
10 Yomraspor 6 2 1 3 5 4 9
11 Batman Petrolspor 6 2 1 3 8 8 9
12 Kozan Belediyespor 5 2 1 2 6 4 8
13 Erzin Belediyespor 6 2 3 1 9 7 7
14 Gebzespor 6 1 2 3 5 4 6
15 Büyükçekmece Tepecikspor 6 1 4 1 6 11 4
16 Erbaaspor 6 0 3 3 2 5 3
17 Körfez Spor Kulübü 6 0 5 1 4 14 1
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 23/11/2018 Galatasaray vs Atiker Konyaspor
 24/11/2018 BB Erzurumspor vs Antalyaspor
 24/11/2018 Alanyaspor vs Kayserispor
 24/11/2018 MKE Ankaragücü vs Beşiktaş
 25/11/2018 Kasımpaşa vs Yeni Malatyaspor
 25/11/2018 Sivasspor vs Çaykur Rizespor
 25/11/2018 Akhisarspor vs Bursaspor
 25/11/2018 Trabzonspor vs Fenerbahçe
 26/11/2018 Göztepe vs Medipol Başakşehir
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 23/11/2018 Kardemir Karabükspor vs Balıkesirspor Baltok
 24/11/2018 Hatayspor vs Altay
 24/11/2018 Eskişehirspor vs Ümraniyespor
 24/11/2018 İstanbulspor vs Gençlerbirliği
 25/11/2018 Denizlispor vs Giresunspor
 25/11/2018 Adana Demirspor vs Adanaspor
 25/11/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Boluspor
 25/11/2018 Altınordu vs Afjet Afyonspor
 26/11/2018 Osmanlıspor FK vs Elazığspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 17/11/2018 Darıca Gençlerbirliği vs Bandırmaspor
 17/11/2018 Tuzlaspor vs Etimesgut Belediyespor
 18/11/2018 Kahramanmaraşspor vs Kırklarelispor
 18/11/2018 Sivas Belediyespor vs Zonguldak Kömürspor
 18/11/2018 Fatih Karagümrük vs Şanlıurfaspor
 18/11/2018 Fethiyespor vs Bugsaş Spor
 18/11/2018 Menemen Belediyespor vs Manisa BBSK
 18/11/2018 Tarsus İdman Yurdu vs Konya Anadolu Selçukspor
 18/11/2018 Tokatspor vs Pendikspor
 18/11/2018 Menemen Belediyespor - Manisa BBSK Manisa BBSK ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Manisa BBSK yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 17/11/2018 Körfez Spor Kulübü vs Yomraspor
 17/11/2018 Tire 1922 vs Erbaaspor
 18/11/2018 Artvin Hopaspor vs Hekimoğlu Trabzon
 18/11/2018 Erzin Belediyespor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 18/11/2018 Karaköprü Belediyespor vs Gebzespor
 18/11/2018 Nazilli Belediyespor vs Batman Petrolspor
 18/11/2018 Kozan Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 18/11/2018 Nevşehir Belediyespor vs Ergene Velimeşe
 18/11/2018 Nevşehir Belediyespor - Ergene Velimeşe Nevşehir Belediyespor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Nevşehir Belediyespor yenilmez
 18/11/2018 Kozan Belediyespor - Şile Yıldızspor Kozan Belediyespor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Kozan Belediyespor yenilmez
 18/11/2018 Nevşehir Belediyespor - Ergene Velimeşe Ergene Velimeşe ligdeki son 10 maçında hiç kaybetmedi  Ergene Velimeşe yenilmez
 18/11/2018 Kozan Belediyespor - Şile Yıldızspor Şile Yıldızspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Şile Yıldızspor yenilmez
Yukarı