15-11-2019 17:00:00

Son dakika haberi: Bakan Soylu: Az önce paketleyip ABD'ye yolladık

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan-Türkiye sınırı arasında kalan DEAŞ'lı teröristin uçağa bindirlip ABD'ye gönderildiğini duyurdu. Soylu, İstanbul'da ölü bulunan İngiliz ajanın soruşturmasına yönelik de çok önemli bilgiler aktardı.
Son dakika haberi: Bakan Soylu: Az önce paketleyip ABD'ye yolladık

Son dakika haberine göre, Türkiye'nin sınır dışı ettiği, Yunanistan ve ve Türkiye sınırı arasında kalan terörist uçağa bindirilerek ABD'ye gönderildi. Türkiye'de devam eden DEAŞ operasyonları neticesinde yakalanan 

 

 

Süleyman Soylu'nun açıklamasından satır başları:

Yunanistan ve Türkiye sınırı arasında kalan DEAŞ'lı teröristi paketleyip ABD'ye gönderdik. 

 

 

DEAŞ'IN YAKALANAN ÖNEMLİ İSMİ

Son dakika açıklamasına göre; Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde 'DEAŞ'ın önemli bir ismini yakaladık' açıklamasının sorulması üzerine "Avrupa'da da Türkiye'de de önemli bombalamaları gerçekleştiren isimden bahsedebilirim. Sorgulama sürüyor." dedi

 

AK Parti'den çok sert açıklama: Ellerini yıkayıp kurtulamazlar

PAZARKULE'DEN SINIR DIŞI ETMİŞTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyinde terörist unsurlara yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatı sırasında yakalanan DEAŞ'lı, tutulduğu İstanbul Göç İdaresi'nden 11 Kasım günü sınır dışı edilmek üzere Edirne'ye getirildi. 

Pazarkule'den Yunanistan'a sınır dışı edilen terörist, Pazarkule Sınır Kapısı karşısındaki Kastanies Sınır Kapısı'ndaki Yunanlı görevliler tarafından kabul edilmedi. 

Tampon bölgede bekleyen DEAŞ'lı, gece yarısı Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki görevliler tarafından alındı. Geceyi bir araçta geçirmesi sağlanan ve yiyecek ile içecek ihtiyacı karşılanan DEAŞ'lı, sabah saatlerinde tampon bölgeye konulmuştu.

SOYLU'DAN İNGİLİZ AJANLA İLGİLİ ÇARPICI AÇIKLAMA

Süleyman Soylu son dakika yaptığı açıklamada,"İngiltere'ye sürekli bilgi aktarımında bulunduk, Soruşturma devam ediyor. Evin kapısının evin içinden kilitli olduğu bilgisine ulaştık. Yukarıdan aşağıya düşerken bilek kısımlarında kırılma tespit edildi." dedi.

'ELLERİNİ YIKAYIP KURTULAMAZLAR'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, DEAŞ'lı teröristlerin iadesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, "Bir kişiyi almadılar, sınırda beklettiler. Herkes vatandaşı olan DEAŞ'lıları almak zorundadır. DEAŞ'ı silahlandıranlar ellerini yıkayıp kurtulamazlar." dedi.

 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI