19-01-2022 17:54:43

Nayib Bukele kimdir kaç yaşında? El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele hayatı ve kariyeri...

Nayib Bukele kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan El Salvador Devlet Başkanı bu Perşembe Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyarete gidiyorum ifadelerine yer vermesinin ardından Nayib Bukele kimdir sorusu gündeme geldi. Peki El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele kimdir?
Nayib Bukele kimdir kaç yaşında? El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele hayatı ve kariyeri...

Nayib Bukele resmi Twitter hesabı üzerinden Perşembe günü Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaret ediyorum ifadelerini kullanmasının ardından araştırma konusu olmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda kripto para birimi Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul eden ve bir Bitcoin şehri kurmak isteyen Nayib Bukele ve Recep Tayyip Erdoğan arasında geçecek olan görüşmede kripto para piyasasının ele alınacağı konuşuluyor.

 

NAYİB BUKELE KİMDİR?

Nayib Armando Bukele Ortez, 24 Temmuz 1981 yılında, San Salvador'da dünyaya geldi. Salvadorlu siyasetçi ve iş adamı. Bukele, 2015 yılından 2018 yılına kadar San Salvador'un belediye başkanı idi. 3 Şubat 2019'da gerçekleşen seçim sonucunda El Salvador'un yeni başkanı olarak seçildi.

Nayip Bukele, 24 Temmuz 1981'de San Salvador'da doğdu. Olga Ortez de Bukele ile Filistinli bir imam ve ünlü iş adamı Armando Bukele Kattán'ın oğludur. Nayip Bukele, Yamaha Motors'un El Salvador temsilcisi ve ithalatçısıdır.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI