28-02-2020 14:28:44

NATO dan Açıklama Türkiye'ye hava koruma desteği sağlayacak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg açıklamasında "Tüm müttefikler başsağlığı diledi ve Türkiye ile tam dayanışma içinde olduklarını ifade etti" dedi.
NATO dan Açıklama Türkiye'ye hava koruma desteği sağlayacak

Türkiye'nin talebiyle olağanüstü toplanan NATO Toplantısı sona erdi. 1 saat 10 dakika süren toplantıda önemli kararlar alındı.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, NATO karargahında Suriye gündemli olağanüstü toplantının ardından basın toplantısı düzenledi. 

NATO TÜRKİYE'YE HAVA KORUMA DESTEĞİ SAĞLAYACAK

Genel Sekreter Jens Stoltenberg, "Saldırıların durdurulmasını ve BM destekli barış sürecine dönülmesi gerektiğini ifade ediyorum. 2018'deki ateşkese geri dönülmelidir. NATO Türkiye'nin yanındadır. Türkiye'yi çok kıymetli bir müttefik olarak görmektedir. Milyonlarca mülteciye ev sahipliği yapmaktadır. NATO Türkiye'ye hava koruma desteği sağlayacak." deyip ekledi:

"Tüm müttefikler başsağlığı diledi ve Türkiye ile tam dayanışma içinde olduklarını ifade etti. NATO halihazırda Türkiye'ye destek veriyor. Müttefikler, Türkiye için daha fazla ne yapılabileceğine bakıyor. NATO Türkiye'nin güneydoğu sınırını korumaya devam edecek."

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI