22-07-2021 23:30:00

Mudanya’da Eşkel sahillerinde denize girmek yasaklandı!

Bursanın Mudanya ilçesinde her yaz sezonunda kurban veren Eşkel sahili, olumsuz hava şartları dolayısıyla bugün İstanbul Şilede yaşanan vakalar üzerine tedbiren 1 günlüğüne yasaklandı.
Mudanya’da Eşkel sahillerinde denize girmek yasaklandı!

Bursa'nın Mudanya ilçesinde her yaz sezonunda kurban veren Eşkel sahili, olumsuz hava şartları dolayısıyla bugün İstanbul Şile'de yaşanan vakalar üzerine tedbiren 1 günlüğüne yasaklandı.

BURSA (Ulusal Ajans) - Bursa'da Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın önerisi Mudanya Kaymakamlığı'nın talimatıyla Mudanya'nın Eşkel, Eğerce, Mesudiye sahillerinde olumsuz hava koşulları dolayısıyla yaşanabilecek boğulma vakalarına karşı denize girilmesi 23 Temmuz 2021 Cuma günü 1 günlüğüne yasaklandı.

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, söz konusu yasağın deniz şartları ve denizdeki kuvvetli rüzgar durumundan dolayı can kayıpları ve boğulmaları önlemek amacıyla alındığını kaydederek, yasağın diğer günlerde devam edip etmemesinin hava tahminlerine bağlı olacağını bildirdi.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Şile ve Sarıyer, Sakarya, Kocaeli ve Düzce'nin sahil kesimlerinde de denize girmek yasaklandığı öğrenildi. Hatırlanacağı gibi , İstanbul Şile'de Ayazma ve Kızılcaköy plajında denize giren 2 kişi boğularak hayatını kaybederken, 2 kişide dalgalara kapılarak kaybolmuştu.

  •   Etiket
  •   Kaynak UlusalAjans

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI