22-10-2021 18:01:58

Milli Savunma Bakanı Akar'dan peş peşe kritik görüşmeler

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile görüştü. Görüşmede, ikili ve bölgesel savunma, güvenlik ile savunma sanayisinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Öte yandan Bakan Akar, ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ve Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile görüştü.
Milli Savunma Bakanı Akar'dan peş peşe kritik görüşmeler

Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği NATO Karargahı'nda, Wallace ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, ikili ve bölgesel savunma, güvenlik ile savunma sanayisinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü

Akar,  ABD Savunma Bakanı Austin ile de toplantı öncesinde kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Roma’da gerçekleştirilecek G20 Liderler Zirvesi öncesinde olumlu gündem oluşturulması için ayrıntılı bir görüşme yapılmasının gerekliliği ele alındı.

Bakan Akar’dan “Yunan heyet” daveti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile ikili bir görüşme gerçekleştirdi.

Savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulan ikili görüşmede, Bakan Akar tarafından, Türkiye ve Yunanistan arasında güven ve güven artırıcı önlemler çerçevesinde Ankara’da yapılması planlanan dördüncü toplantı için Yunan heyetin beklendiği ifade edildi.

İspanya Savunma Bakanı Robles ile görüştü

Bakan Akar, İspanya Savunma Bakanı Margarita Robles ile de bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-İspanya 7. Hükümetlerarası Zirvesi öncesinde savunma, güvenlik ve savunma sanayinde iş birliği konularındaki hazırlıklar ele alındı.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI