02-08-2020 01:10:49

İzmir'de farklı noktalarda yangın! Kontrol altına alındı

Gelen son dakika haberine göre; İzmir'de bugün Menderes ve Bornova ilçelerinde çıkan orman yangınları korkuttu. Bakan Pakdemirli, Menderes ilçesinde çıkan orman yangını ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sonucu kontrol altına alındığını duyurdu. Bornova'da ormanlık alanda çıkan yangına 2 söndürme helikopteri ile müdahale edildi. Yangının kontrol altına alındığı bildirildi.
İzmir'de farklı noktalarda yangın! Kontrol altına alındı

İlçeye bağlı Çamönü Mahallesi mevkiinde öğle saatlerinde çıkan orman yangını için bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 yangın söndürme helikopteri, 1 uçak ve 10 arazöz ile 3 dozer sevk edildi. Söndürme çalışmalarına İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de destek verdi.

YERLEŞİM YERLERİNE YAKLAŞTI

Yerleşim yerlerine yaklaşan yangın sebebiyle bölge halkı büyük panik yaşadı. Ellerinde hortumlarla yangına müdahale için seferber olan vatandaşlar ekiplere de destek oldu.

KONTROL ALTINA ALINDI

Öğle saatlerinde çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayılırken kontrol altına alma çalışmaları Bu sebeple aksadı. Akşam saatlerinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yangının kontrol altına alındığını açıklayarak müjdeli haberi verdi. 

BAKAN PAKDEMİRLİ: KONTROL ALTINA ALINDI

İzmir'in Menderes ilçesinde çıkan orman yangını ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemilrli açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli'nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"İzmir Menderes Çamönü yangını kontrol altına alınmıştır. Ekiplerimiz büyük bir özveri ile diğer yangınlarımızı kontrol altına alma çalışmalarına devam ediyorlar. Lütfen uyarılarımızı dikkate alın. Ormanlarımızın geleceğimiz olduğunu unutmayın. 

İlgili Haber Bakan Pakdemirli'den orman yangınlarına ilişkin açıklama: 10'u kontrol altında, 1'i söndürüldü 
 

 

BORNOVA'DA ÇIKAN YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

İzmir'in Bornova ilçesinde ilçesi Homeros Vadisi'ne yakın ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

 İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 yangın söndürme helikopteri ile 4 arazöz sevk edildi.

 İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin de destek verdiği yangın kontrol altına alındı.

 Bölgedeki soğutma çalışmaları devam ediyor. 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI