06-03-2021 00:22:34

İstanbul'un tüm ilçelerinde harekete geçildi

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamındaki "Dinamik Denetim Süreci" genelgesi doğrultusunda, İstanbul genelinde işletmeler, toplu taşıma araçları denetlendi, vatandaşlara kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu. İstanbul Boğazı'nda deniz ulaşımı yapılan vapurlar ve iskelelerde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler gerçekleştiriliyor. Kabataş İskelesi'nde saat 15.00'da başlayan denetimlerde iskeledeki görevliler ve yolcuların kurallara uyup uymadıkları denetlendi. Denetimler saat 23.59'a kadar devam edecek.
İstanbul'un tüm ilçelerinde harekete geçildi

Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı kuvvetler Dinamik Denetim Süreci kapsamında denetim gerçekleştirirken, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de kentin belirlenen noktalarında toplu taşıma araçlarına yönelik denetim yaptı.

İlgili Haber Vali Yerlikaya: Mavi kategoriye ulaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz

VAPURLARDA YOLCULAR VE GÖREVLİLER KİMLİK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Deniz ulaşımı yapılan vapurlarda koronavirüs tedbirlerine yönelik kontroller gerçekleştiriliyor. Kabataş İskelesi'nde saat 15.00'da başlayan denetimlerde iskeledeki görevliler ve yolcuların kurallara uyup uymadıkları denetlendi. Ekipler, vapurlarda da alınan önlemlere uyulup uyulmadığı denetlenirken yolcular ve görevliler kimlik kontrolünden geçirildi. Yolcular kurallara uyması yönünde uyarıldı. Denetimler saat 23.59'a kadar devam edecek. Yolculardan İbrahim Çoban: " Kurallara uyanlar uymayanlar var. Vatandaşlarımızın kurallara duyarlı olması gerekli bizde kurallara dikkat ediyoruz" diye konuştu.

İLÇE İLÇE DENETLENİYOR

Şişli Kaymakamlığından yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığının genelgesi kapsamında ilçede denetimlerin sürdüğünü, Kaymakam Fuat Türkel başkanlığındaki çalışmalarda şu ana kadar 3 bin 844 işyerinin denetlendiği kaydedildi.

Bakırköy Kaymakamlığı da kontrollü normalleşme döneminde Kaymakam Nazmi Günlü başkanlığındaki ekiplerin ilçe genelinde vatandaşlar ve esnafa yönelik denetimlerini hassasiyetle sürdürdüğünü duyurdu.

Tuzla Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede artan Kovid-19 vaka sayılarının önüne geçebilmek için sahada tüm görevlilerle gerekli denetleme ve uyarıların yapıldığı bildirildi. Açıklamada, "Kurallara uymada göstereceğiniz hassasiyet hepimizin sağlığı ve geleceği için çok önemli." ifadelerine yer verildi.

Silivri Kaymakamlığı ilçedeki Dinamik Denetim Sürecine ilişkin denetimlerin İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Belediye Zabıtası ve kamu görevlilerinin katılımıyla başladığının bilgisini verdi.

 

 

  •   Etiket

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI