08-02-2021 18:10:31

Hüner Coşkuner'e en acı veda!

Tedavi gördüğü hastanede 58 yaşında yaşamını yitiren Türk sanat müziği sanatçısı Hüner Coşkuner bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Öte yandan Sanatçının ikiz kardeşi Saliha Yavaş duygularını şöyle aktardı. "Her şeye hazırlıklıydı. Ölümden asla korkmuyorum, ölürsem beni ablamın yanına gömün.' dedi.
Hüner Coşkuner'e en acı veda!
Kemik iliği kanseri tedavisi gördüğü hastanede 58 yaşında hayatını kaybeden Türk sanat müziği sanatçısı, şarkı sözü yazarı Hüner Coşkuner son yolculuğuna uğurlandı.

Sanatçı Coşkuner için öğle vakti Şakirin Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Camiye, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Nalan Altınörs, Safiye Soyman, Gül Erda'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi geldi.

Hüner Coşkuner'in cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

"SAHNESİNE ÇIKAR BİR DEV OLURDU"

Sanatçının ablası Deniz Coşkuner yaptığı açıklamada, sanat camiasından çok sayıda ismin kendisine taziyede bulunduğunu belirterek, "Acımız çok büyük. Sibel Can'dan Seda Sayan'a kadar bütün sanatçılarla temas halindeyim. Herkes ağladı, ülke ağladı. Hepsine teşekkür ediyorum." dedi.

Deniz Coşkuner, kardeşinin çok mütevazı bir hayat sürdüğüne dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Hiçbir zaman paraya, şöhrete ilgi duymazdı. Sahnesini aldıktan sonra evine giderdi. Gece hayatı yoktu, alkolü ve sigarayı sevmezdi. Giyimine çok dikkat ederdi. Sahnesine çıkar, bir dev olurdu, sahnesinden sonra eşofmanlarını giyer, evine giderdi."

Sanatçının ikiz kardeşi Saliha Yavaş ise sevenlerine başsağlığı dileyerek, Hüner Coşkuner'in 10 aylık bir tedavi süreci geçirdiğini söyledi.

Yavaş, sanatçıyla beraber büyüdüklerini ve hiç ayrılmadıklarını anlatarak, duygularını şöyle aktardı:

"Her şeye hazırlıklıydı. 'Hayatımı güzel yaşadım, istediğim her şeyi gerçekleşti. Ölümden asla korkmuyorum, ölürsem beni ablamın yanına gömün.' dedi. Her konuşmasında teselli ederek, geriye çekerdim o duygularını. Çok acı veren bir süreçti ama ben ona hep pozitif enerji vermeye mecburdum. İnanın bana ölümünden 2 gün önceye kadar yoğun bakımda bana şarkılar söylüyordu."

Saliha Yavaş, kardeşinin hayvanları çok sevdiğini, yaşlı ve çocuklara hürmet eden bir kişiliğe sahip olduğunu dile getirdi.

“ANNEME EVLAT ACISI YAŞATMAK İSTEMEDİ, GİZLEDİ, TÜRKİYE'DEN GİZLEDİ"

Cenaze töreninin ardından konuşan Hüner Coşkuner'in erkek kardeşi Metin Yavaş, “Kardeşimin Türkiye'ye yapmış olduğu yardımları biliyorum. O bence eşi bulunmaz bir sanatçıydı bence. Kardeşi olarak söylemiyorum, o öyleydi. Zaten basına çıkmayı pek fazla sevmezdi. Biz sanat için yürüdük, 3 ay önce görüştüğüm zaman bana anlamsız bir kelimeyle, anlayamayacağım bir kelimeyle 'film bitti' dedi, anlayamamıştım, sonuçta 3-4 gün içinde anladım" dedi.

Kız kardeşi Sema Gündüz Coşkuner ise “Tek düşüncem o gitmedi, biz ona yaklaşıyoruz. Bir tek bunu biliyorum, o beni teselli ediyor. Her gün görüşüyorduk. Hep 'seni çok seviyorum' diyordu, 'seni çıkaracağız' diyordum. Anneme evlat acısı yaşatmak istemedi, gizledi, Türkiye'den gizledi, herkesten gizledi çünkü kötü bir hastalık bu, sinsi bir hastalık" diye konuştu.

 “SÜREKLİ MORAL VERDİM, YENECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORDUM"

Hüner Coşkuner'in yakın arkadaşlarından sanatçı Gül Erda da kısa bir açıklama yaparak, “Gerçek bir değerdi. Benim için zaten kardeş gibiydi. Çok üzgünüm. Başından beri biliyordum, tek bilen bendim. Her gün konuşuyorduk. Takip ediyordum olayı. Moral veriyordum. Elimden bir şey geldiyse ne mutlu bana. Ama ben böyle beklemiyordum. Gerçekten beklemiyordum çünkü ben yeneceğini düşündüm. Ama son 15 gündür iyi değildi. Önceleri az kemoterapi alıyordu. Sonradan, '90 saat terapi aldım Gül kollarım delik deşik oldu' diyordu. Ama yine de çok umutluyduk. Hayallerimiz vardı. Yeni şarkımı okuyacaktı. Affedemem seni şarkımı okumuştu çok seviyordu. Ama şimdi biz O'nu affedemiyoruz, çok erken gitti" dedi.

HÜNER COŞKUNER'İN ÖZ GEÇMİŞİ

Türk sanat müziği sanatçısı, şarkı sözü yazarı Hüner Coşkuner, altı çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak 1 Nisan 1963'te İstanbul'da dünyaya geldi.

Lise yıllarında müzikle ilgilenmeye başlayan sanatçı, Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Cemiyeti'ne gitmeye başladı.

Başarılı sanatçı, Melahat Pars, Kamuran Yarkın ve Feriha Tunceli'nin de aralarında olduğu önemli hocalardan dersler aldı.

İlk albümü "Doğuş"u 1987'de müzikseverlerle buluşturan Coşkuner, 1989'da "Sakın Dönme Geriye" albümünü yayımladı. Sanatçı ayrıca, kariyeri boyunca Türk müziğine "Gidiyor", "Haydi Tut Ellerimi", "Gidemezsin", "Sevemem", "Vurgunum Sana" ve "Gideceksen Gelme" adlı albümleri kazandırdı.

Sanatçının 2000'de piyasaya sürdüğü "Klasikler 2" albümü oldukça ses getirdi. Coşkuner, 2013'te geçmişten bugüne değerli bestekar ve söz yazarlarının eserlerinden oluşan "Yeşilçam Klasikleri" albümünü çıkardı. Bu albümde, "Artık Sevmeyeceğim", "Damarımda Kanımsın", "Zalimin Zulmü", "İntizar", "Bir Garip Yolcu" ve "Senden Vazgeçemem" gibi döneminin birbirinden güçlü şarkıları yer aldı.

Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Hüner Coşkuner, Lösemili Çocuklar Vakfı başta olmak üzere Bedensel Engelliler ve Dünya Şizofreni Derneğinde gönüllü olarak çalıştı.

 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI