20-01-2022 21:22:48 Son Güncelleme: 20-01-2022 21:24:48

El Salvador lideri Türkiye'de! Erdoğan resmi törenle karşıladı

EL Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Salvador Cumhurbaşkanı Bukele'yi resmi törenle karşıladı.
El Salvador lideri Türkiye'de! Erdoğan resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Salvador Cumhurbaşkanı Bukele'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı. İki ülke marşlarının okunmasının ardından Bukele, 'Merhaba asker' diyerek tören kıtasını selamladı. Liderler, daha sonra heyetlerindeki bakanları tek tek tanıttı. Türk heyetinde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın hazır bulundu. Fotoğraf çekiminin ardından Erdoğan ve Bukele, baş başa ve heyetler arası görüşmeye geçti.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, El Salvador'dan Türkiye'ye devlet başkanı düzeyinde ilk kez yapılacak ziyaretteki görüşmelerde, iki ülke arasındaki ilişkiler, tüm boyutlarıyla ele alınacak. Ayrıca Orta Amerika başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. Ziyaret dolayısıyla ikili ilişkilerin ahdi zeminini güçlendirecek çeşitli metinlerin imzalanmasının da gündemde yer aldığı belirtildi.

 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI