21-08-2020 02:02:25 Son Güncelleme: 21-08-2020 02:13:25

Duru Yazılım bünyesindeki iki şirket en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri listesine girdi

2019’un en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesi açıklandı. Listeye İstanbul Beşiktaşta faaliyet gösteren iki şirkette girdi. Hosting ve Haber yazılımı şirketi olan Duru Yazılım Türkiye'den listeye 140’ıncı sıradan girdi
Duru Yazılım bünyesindeki iki şirket en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri listesine girdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın hazırladığı son Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi çalışmasında genel sıralamada tüm Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında Türkiye’nin en başarılı şirketi Duru Yazılım bünyesinde yer alan iki şirket en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer aldı.

Deloitte’un yaptığı, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan ve global olarak 2019’un en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği ‘Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesine İstanbul-Beşiktaş'ta faaliyet gösteren Güvenli Hosting ve Haberpaketleri de girdi.

Listeye 140’ıncı sıradan dahil olan Duru Yazılım , hosting ve haber yazılımı şirketi. Geçen yıl bir önceki yıla göre  1291 büyüme kaydeden girişim, hosting ve haber yazılımı sektöründe hızlıca büyümeye devam ediyor, aynı zamanda sunduğu finansal yazılımlar yerel ve ulusal medyaya alt yapı  sağlıyor.

 Listede 407’inci sırada yer bulan Mobven ise 2019’da  yüzde 246 büyümesiyle listede dikkati çeken şirketlerden oldu.  Geçmişte Momentum, Capture ve HesapAL gibi servisler ile karşımıza çıkan şirket Asseco South Eastren Europe grup firması Payten tarafından geçen yıl satın alınmıştı. Mobven, havayolu şirketlerinden bankalara, telekom şirketlerinden e-ticaret platformlarına kadar pek çok farklı alanda çalışıyor.

  •   Etiket

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI