18-02-2020 10:57:17

Dev operasyon 67 ilde 467 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi

2009'da yapılan komiser yardımcılığına geçiş sınavındaki usulsüzlük ve hırsızlıklara yönelik sürdürülen FETÖ soruşturmasında düğmeye basıldı ve tam 467 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi Dev operasyon 67 ilde eş zamanlı baskınlarla başladı.
Dev operasyon 67 ilde 467 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik farklı alanlarda yürütülen soruşturmaların en önemlilerinden olan sınav hırsızlıklarına ilişkin bir son dakika gelişmesi yaşandı. Buna göre terör örgütünün emniyet yapılanması kapsamında Komiser yardımcılığına geçiş sınavında gerçekleştirdiği hırsızlıklara ilişkin Türkiye genelinde yürütülen soruşturmada Başsavcılık son dakika kararı ile düğmeye bastı ve operasyonu başlattı

SON DAKİKA
VE DÜĞMEYE BASILDI

2009 yılındaki komiser yardımcılığına geçiş sınavına yönelik FETÖ soruşturmasında çok sayıda şüpheli için çok sayıda ilde gözaltı kararı verilerek operasyon başlatıldı.

TAM 467 ŞÜPHELİ VAR!

Son dakika talimatı verilen operasyonlarda haklarında gözaltı kararı verilen FETÖ şüphelilerinin tam 467 kişi olduğu belirtildi.

67 İLDE BASKIN VAR

Söz konusu şüphelilerin hakkında gözaltı kararı ile başlatılan operasyonun tam 67 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştiridildiği belirtildi.

OPERASYONDA SON DURUM

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordine ettiği operasyon resmen başlatılırken Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, söz konusu FETÖ soruşturması kapsamında düzenlenen baskında, hakkında gözaltı kararı verilen 13 zanlıdan 8'i gözaltına alındı.

Diğer şehirlerdeki operasyonlarda da gözaltı işlemleri sürüyor.

2011 YILI İÇİN DE SORUŞTURMA VARDI VE ÇOK SAYIDA GÖZALTI UYGULANDI

FETÖ'nün 2011 yılındaki Komiser Yardımcılığına Geçiş Sınavında da sorularını sızdırması söz konusuydu ve bu soruşturmada 70 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Fetullahçı hainler KPSS'den komiserlik sınavına kadar çok sayıda sınavda hırsızlık yaparak örgüt üyelerini devlet kademelerine yerleştirmişti.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI