HABER AKIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

 Tarih: 13-05-2019 00:24:59
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz? Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz." dedi.

Erdoğan, Taksim Meydanı'nda düzenlenen "Geleneksel Beyoğlu İftarı"nda  konuşmasına, "Burada bulunan annelerimiz başta olmak üzere ülkemizdeki tüm  annelerin, Anneler Günü'nü tebrik ediyorum derken şöyle bir parantez açıyorum,  çünkü anneler için gün olmaz. Anneler hayat boyu anılması, kutlanması gereken  varlıklardır. Bizim dinimizde cennet annelerin ayakları altındadır, babaların  değil. Annelerin ayaklarının altı öpülesidir. Ben öptüm, siz de öpün. Vatanımızın  bekası için ciğerparelerini kara toprağa veren tüm fedakar şehitlerimizin  annelerine buradan bir kez daha ülkem ve milletim adına minnettarlığımızı ifade  ediyorum." sözleriyle başladı.

Anneler günü'nün Türkiye'nin ve dünyanın tüm kadınları, bütün anneleri  için hayırlara vesile olmasını niyaz eden Erdoğan, "Başta sevgili annem olmak  üzere ebedi aleme irtihal etmiş, Hakkın rahmetine kavuşmuş tüm anneleri hayırla,  şükranla yad ediyor, mekanları inşallah cennet olsun diyorum." ifadesini  kullandı.

Erdoğan, İstanbul'un tüm renklerini, güzelliklerini, zenginliklerini  barındıran ve doğup büyüdüğü Beyoğlu'nun gönlünde müstesna bir yeri olduğunu dile  getirerek, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin ve İstanbul'un ihtiyacı, kendi dünya görüşlerine uymayan  herkesi ötekileştiren, hor ve hakir gören zihniyet değil, işte buradaki  manzaranın ifade ettiği anlayıştır. Milletimizin ve İstanbul'un ihtiyacı geçmişte  bu Taksim'de sergilenen vandallık, şiddet, terör, provokatif eylemler değil, işte  burada olduğu gibi her inançtan, her meşrepten, kökenden insanın aynı sofra  etrafında buluşabilmesini sağlayan hoşgörü ve dostluk iklimidir. İstanbul'un ve  diğer 80 vilayetiyle tüm Türkiye'nin ihtiyacı, darbe çığırtkanlığı yapanlar  değil, 15 Temmuz'da işte burada olduğu gibi canı pahasına istiklaline ve  istikbaline sahip çıkan milletin bizatihi kendisidir. Kazanı kaynatıp  sandıklardan oyu çalanların üste bir darbe tehdidinde bulunmalarına İstanbul  halkı 23 Haziran'da inşallah gereken cevabı verecektir. Düşünebiliyor musunuz,  Türkiye Cumhuriyeti'nin Parlamentosunda kazanı kaynatıp oradan darbeye çağrı  yapanlar bu ülkede kimlerdir?"

Milletin gereken dersi 23 Haziran'da vereceğine inandığını ifade eden  Erdoğan, "Dağdan talimatlar geliyor. Terörist başlarının kimlerle beraber  olunması gerektiğini isim vererek CHP'nin adayıyla beraber olmanız gerektiğini ta  oradan söyleyenlerin kimler olduğunu herhalde televizyonlardan izliyorsunuz." diye konuştu.

"Bunlar imayı bırakın, tehdit ediyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sandıklardan oyları çalanlarla  milletin bir arada olacağına zerre kadar ihtimal vermediğini belirterek,  konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yüksek Seçim Kurulu da işte bunların hepsini tek tek tespit etmek  suretiyle belirlemiş ve böylece iptale gidip 23 Haziran'ı da seçim tarihi olarak  belirlemiştir. Dünyanın neresinde demokrasinin en önemli işlerlik aracı olan  seçimlerin şaibeden arındırılmak üzere yenilenmesine karşı çıkıldığı görülmüştür?  İşte dün Belçika'nın bir şehrinde de yerel seçim için yenilenme kararı verildi,  daha yeni. Bakalım Belçika'da bu karara karşı kampanyalar başlatılacak mı? Bu  kararı veren yargı mensupları isim isim sayılıp tehdit edilecek, çete yaftası  vurularak itibar suikastına maruz bırakılacak mı? Belçika Parlamentosu'nda bu  sebepten darbe çığırtkanlığı yapan çıkacak mı? Ülkemizden başka hiçbir yerde  böyle manzaralar göremezsiniz. İşte Avusturya'da 2 yıl aradan sonra  cumhurbaşkanlığı seçiminin tekrarına karar veriyorlar. Dünya yıkıldı mı? Bir  yerler ayağa kalktı mı? Var mı böyle bir şey? Yok. Ama bizde görüyorsunuz, bu  ülkede ana muhalefetin başındaki zat, nasıl tehditler sallıyor ortada.  Anayasa'nın 138. maddesini ayaklar altına alıyor ama buna karşı hiçbir ses yok.  İma dahi edemez, ben söylemiyorum Anayasa söylüyor. Bunlar imayı bırakın, tehdit  ediyor. Sandıktan korkan siyasetçilerin olduğu tek yer bizim memleketimizdir.  Halbuki bir yerde seçim yapılıyorsa, gerektiğinde yenileniyorsa orada demokrasi  işliyor demektir."

Seçimlerin yapılması ve gerektiğinde yenilenmesiyle ilgili tıkanıklık  varsa, orada demokrasinin tehlikede olduğu anlamı çıktığını vurgulayan Erdoğan,  "Demokrasinin işlemesine katkıda bulunduğumuz, bu yönde alınan kararı da saygı  ile karşıladığımız için suçlanıyorsak, bu bizim için ancak şeref payesi olabilir.  Milli iradeyi, demokrat postu altındaki faşist ruhlu tek parti özlemcilerinin  hezeyanlarına biz kurban vermeyeceğiz. Milli irade bizim her şeyimizdir, sonuna  kadar savunacağız. Vesayet heveslilerinin kazanı kaynatarak birilerine kullanışlı  ortam hazırlamasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu demokrasi nasipsizleri ne  yaparsa yapsın, ne derse desin umursamayacak ve sonuna kadar milli iradenin,  milletin sandığın yanında yer almasını sürdüreceğiz." diye konuştu.

 

 
Yerleştirilmiş video
Recep Tayyip Erdoğan
 
@RTErdogan
 
 

İnşallah 23 Haziran'da İstanbul daha güzel olacak.

 
28,6 B
22:14 - 12 May 2019
 
13,6 B kişi bunun hakkında konuşuyor
 
Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik
 
 

"Bunlar yanlış yolda ama bunu biz düzelteceğiz"

Erdoğan, Türkiye ortak paydası diyerek, milleti ortak değerler ve  hedefler altında toplamak için çalışmaya devam edeceklerini dile getirerek, "İşte  görüyorsunuz, bunlar o kadar şirazeden çıktı ki şimdi statların tribünlerine  pankartlar asıyorlar. FETÖ'nün uşağı durumunda olan kişilerin sloganlarını  tribünlere pankart olarak asıyorlar. Bunlara asla geçit vermeyeceğiz. Bunlar  yanlış yolda ama bunu biz düzelteceğiz." ifadelerini kullandı.

Statlara bu tür ayrımcılığı getirenlere, 23 Haziran'da milletin  gereken dersi vereceğine inandığını vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bitmedi, bakıyorsunuz aynı şekilde kapalı spor salonu. Bu statları  biz yaptık biz. Kapalı spor salonunda beyefendinin 23 Nisan'daki sloganvari  ifadelerini orada insanlara söylettiriyorlar. Bunların hepsi kayda giriyor.  Gereğini biz de yapacağız. Bunlara eyvallah diyemeyiz. Aynı şekilde yine bu süreç  içerisinde sanatçılarımızın arasına da bunlar nifak tohumları ektiler ve  sanatçılarımıza tehdit salladılar. Bay Kemal, biz Afrin'de şehitlerimizi, bir  kısmı o zaman sağ, bir kısmı daha sonra şehit oldu, onları sanatçılarımızla  ziyarete gittiğimizde ne diyordu, söylemedik laf mı bıraktı sanatçılara, her şeyi  söyledi. Ama biz bunların hepsine aklıselim ile sadece sabrettik. İnanıyorum ki  sanatçı sanatıyla zaten bunlara gereken cevabı bulunduğu alanlarda her zaman  verdi, veriyor. Ama benim de söyleyecek bir lafım var, kusura bakmasınlar. Sinema  dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde,  bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin,  arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz,  ne ile izah edeceğiz? Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk  yapmaz. Sanatıyla konuşan sanatçıları da biz baş göz ederiz, onlar için de  elimizden gelen ne varsa onu yaparız."

'Darbelerin ve cuntaların gerisinde işte bu anlayış vardır'

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, "Kendilerini, halkı üzerinde gören bu kesim, diğer alanlarla  birlikte siyasette de hep hak etmediği bir gücü kullanmanın peşinde olmuştur.  Darbelerin ve cuntaların gerisinde işte bu anlayış vardır. Milletten alamadıkları  yetkiye, tehditle, baskıyla, zulümle, gerektiğinde doğrudan can alarak sahip  olmaya çalışan bu zihniyetin kalıntılarına hala rastlıyoruz." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim Meydanı'nda düzenlenen Geleneksel  Beyoğlu İftarı'nda yaptığı konuşmada, 6 hafta boyunca millete hakikatleri  anlatacaklarını ve tercihlerin en doğru, seçimlerin de en sağlıklı şekilde  yapılmasını sağlayacaklarını söyledi.

Seçimin yenilenme kararının tamamını, okuma, anlama, değerlendirme  zahmetine bile girmeden, bu konuda büyük büyük laflar edenlerin sözlerini,  sandıkta yutturmanın herkesin boynunun borcu olduğunu ifade eden Erdoğan,  "Geçmişte bu konuda çok mahcup olan oldu. Affınıza sığınarak söylüyorum;  Taksim'de anırmaktan koltuğunu bırakmaya kadar nice büyük laflar edenlerin hepsi  de sözlerinin üzerine yattı. İnşallah bu defa da öyle olacaktır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin demokrasi tarihinin en  belirgin özelliğinin, küçük ama sesi çok çıkan, eli çok uzun, köşe başlarını  tutmuş bir kesime karşı, milletin kahir ekseriyetinin hak arama mücadelesi  olduğunu dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti:

"Kendilerini, halkı üzerinde gören bu kesim, diğer alanlarla birlikte  siyasette de hep hak etmediği bir gücü kullanmanın peşinde olmuştur. Darbelerin  ve cuntaların gerisinde işte bu anlayış vardır. Milletten alamadıkları yetkiye,  tehditle, baskıyla, zulümle, gerektiğinde doğrudan can alarak sahip olmaya  çalışan bu zihniyetin kalıntılarına hala rastlıyoruz. Üstelik bunların sadece  darbe çığırtkanlığı ve teşebbüsüyle kalmayıp, milletimizin büyük mücadeleler  sonunda elde ettiği hak ve özgürlüklerini de ellerinden almaya çalıştıklarını  görüyoruz. Çünkü bunların demokrasi yaldızını kazıdığınız zaman, altından  katıksız bir despotizm, katıksız bir medeniyet düşmanlığı çıkar. Ülkemizi işte bu  zihniyetin elinden tamamen kurtarmakta kararlıyız."

"Siyaset meydanı, er meydanıdır"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin yenilenmesi kararının,  yaptıkları işin ne kadar doğru olduğunu göstermesinin yanı sıra önlerinde  katetmeleri gereken daha çok yol bulunduğunu da gösterdiğini kaydeden Erdoğan,  "Türkiye'nin demokrasiyle yönetilen bir hukuk devleti olduğu gerçeğini eninde  sonunda herkes kabul edecek. Siyaset meydanı, er meydanıdır. Kendine güvenenlere  bu meydan hep açıktır. Kendine güvenmeyenler ise tıpkı geçmişteki Gezi  olaylarında tencere tava çalma hadiselerinde olduğu gibi kendileri çalar,  kendileri oynar ama sonuçta sağda solda taşkınlık yapanların değil, milletin  dediği olur." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk  Kültür Merkezi'ne Gezi olayları sırasında asılan pankartlara dikkat çekerek,  şöyle devam etti:

"Atatürk Kültür Merkezi'nin gövdesine bunlar hangi pankartları  astılar? Bize yakışmayan, bize uymayan ne kadar dünyada meşhur aşırı uçlar varsa  onların kan kokan pankartlarını astılar. Değerli kardeşlerim, o pankartların  hepsi sökülüp atıldı. Şimdi biz burada, hemen arkamızda Türkiye'nin inşallah en  büyük, dev opera salonunu yapıyoruz ve bu salon Türkiye'ye değil, dünyaya örnek  olacak. Bakın biz iş üretiyoruz. Onlar ise bu tür salonları cam çerçeve  indirmekle hep meşgul oldular. Şimdi 23 Haziran'da bir kez daha milletimizin  hakemliğine gidecek olmaktan memnunuz. İstanbul için çok büyük hayallerimiz,  projelerimizin olduğunu da biliyorsunuz. Bugüne kadar ülkemizi 2023 hedeflerine  ulaştırma kararlılığımızdan en küçük bir taviz vermedik. İnşallah ülkemizi  bölgemizde ve dünyada yaşanan sıkıntılı süreçten de en güçlü şekilde çıkartmakta  kararlıyız. Türkiye'nin sadece 82 milyon vatandaşından ibaret olmadığını aynı  zamanda yüz milyonlarca insanın da umudu olduğunu biliyoruz. Eski Türkiye  bakiyesi bir avuç seçkinin kendi ihtirasları adına bu umudu söndürmesine asla göz  yumamayız. Büyük Türkiye davasına sahip çıkmak, milletimizin birlik ve  beraberliğini gözetmek hepimizin ortak görevidir. Bu sebeple biz her fırsatta  Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli'den ilhamla 'Bir olalım, iri olalım, diri olalım,  kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım.' diyoruz."

Her fırsatta millete birlik, asgari müşterekler etrafında buluşma  çağrısı yaptıklarını aktaran Erdoğan, gelecek dönemde de 82 milyonun kardeşliğini  savunmayı sürdüreceklerini ifade etti. Erdoğan, "Hiç kimseyi dışlamadan, kuşatıcı  bir anlayışla İstanbul'umuz ve ülkemiz için gece gündüz çalışmayı sürdüreceğiz.  Rabb'im yar ve yardımcımız olsun ve Rabb'im bizleri ramazana kavuşturduğu gibi  Ramazan Bayramı'na da kavuştursun. Sizleri gerçekten kutluyorum, hepinizi Allah'a  emanet ediyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

Notlar

Beyoğlu Belediyesince düzenlenen "Geleneksel Beyoğlu Soframız" iftar  programı, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ezan okunup oruç açıldıktan sonra Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali  Erbaş, yemek duası etti.

Erdoğan'ın konuşmasının sonunda, Anneler Günü dolayısıyla sahneye 82  yaşındaki Nadiret Hiçdönmez davet edildi. Erdoğan, Hiçdönmez ile yakından  ilgilendi ve elini öptü.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve annesi Havva Yıldız,  Şafak Tavkul tarafında yapılan Tenzile Erdoğan'ın yağlı boya tablosunu  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etti.

Daha sonra Yavuz Bingöl ve Hasan Kaçan ile "Diriliş: Ertuğrul" ve  "Payitaht: Abdülhamid" dizilerinde rol alan bazı oyuncular, sahneye davet edildi.  Erdoğan, sanatçılarla bir süre sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

 

 

 
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER CUMHURBAŞKANI HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Bingöl'de güvenlik korucuları iftarda buluştu Bingöl'de güvenlik korucuları iftarda buluştu Bingöl Valisi Kadir Ekinci, güvenlik korucularıyla iftarda bir araya geldi.Anado..
Dünya Atabarı Oynuyor projesi Dünya Atabarı Oynuyor projesi Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyunc..
PKK'ya ağır darbe! Cephanelik ele geçirildi PKK'ya ağır darbe! Cephanelik ele geçirildi Van'ın Başkale ilçesi kırsalında, jandarma ekipleri tarafından terör örgütü PKK'..
Bafra da Ahmet Bayrak (11), girdiği sulama kanalında boğuldu. Bafra da Ahmet Bayrak (11), girdiği sulama kanalında boğuldu. Samsun'un Bafra ilçesinde, Ahmet Bayrak (11), girdiği sulama kanalında boğuldu...
  SİYASET HABERLERİ
Kılıçdaroğlu: Hak mücadelesi, milli mücadele vereceğiz Kılıçdaroğlu: Hak mücadelesi, milli mücadele vereceğiz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'n..
Binali Yıldırım'dan CNN TÜRK'te flaş açıklamalar Binali Yıldırım'dan CNN TÜRK'te flaş açıklamalar AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım CNN TÜRK canl..
Bahçeli, eski model otomobilini hediye etti Bahçeli, eski model otomobilini hediye etti MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçen hafta Ankara turu attığı eski model otom..
Türkiye'den Kırgızistan'a sert tepki: Kabul edilemez Türkiye'den Kırgızistan'a sert tepki: Kabul edilemez Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Kırgızistan Başmüftülüğünün düzenlediği ..
  DÜNYA HABERLERİ HABERLERİ
Trump İran'a meydan okudu! Trump İran'a meydan okudu! ABD Başkanı Donald Trump, İran'ı bir kez daha tehdit ederek, "Eğer İran savaşma..
ABD, hatalı saldırıdan ötürü Irak'tan özür diledi ABD, hatalı saldırıdan ötürü Irak'tan özür diledi ABD yönetimi, geçen ay Irak'ın kuzeyindeki Kerkük'te askeri bir aracın yanlışlı..
Avusturya'da Başbakan Yardımcısı istifa etti Avusturya'da Başbakan Yardımcısı istifa etti Gizli kamerayla çekilen görüntüleri gündeme bomba gibi düşen Avusturya Başbakan ..
FETO'nün ABD'deki sözleşmeli okulunda ikinci cinsel taciz iddiası FETO'nün ABD'deki sözleşmeli okulunda ikinci cinsel taciz iddiası Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ABD'deki sözleşmeli okullarından Paterson San..
  EKONOMİ HABERLERİ
Bakan Albayrak, CNN TÜRK canlı yayınında açıkladı: Keskin düşüşler göreceğiz Bakan Albayrak, CNN TÜRK canlı yayınında açıkladı: Keskin düşüşler göreceğiz Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik ile Ha..
Vatandaş 3 milyar dolarla oyunu bozdu Vatandaş 3 milyar dolarla oyunu bozdu Türkiye’ye karşı önce Ağustos ayında ilk kur saldırısını, daha sonra 31 Mart seç..
Rusya'da dolar tarih oluyor Rusya'da dolar tarih oluyor Rusya Merkez Bankası, 2018’de dolar rezervlerini altın, yuan ve Euro'ya çevirdi...
Bakan Albayrak: İstanbul’a yakışan finans merkezini en kısa sürede ülkemize kazandıracağız Bakan Albayrak: İstanbul’a yakışan finans merkezini en kısa sürede ülkemize kazandıracağız Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "İstanbul’a yakışan finans merkezini en ..
  SPOR HABERLERİ
Galatasaray 22. şampiyonluğuna ulaştı Galatasaray 22. şampiyonluğuna ulaştı Süper Lig'in 33. haftasında zirve yarışındaki rakibi Medipol Başakşehir'i 1-0 ge..
Futbol: Spor Toto 1. Lig'de görünüm Futbol: Spor Toto 1. Lig'de görünüm Spor Toto 1. Lig'de normal sezon, 34. ve son hafta maçlarıyla tamamlandı.
Yüzme: Okullararası Yıldızlar Yüzme Şampiyonası Yüzme: Okullararası Yıldızlar Yüzme Şampiyonası Malatya'da, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün 2019 yılı faaliyet..
Sergen Yalçın: Kazanmak İsterdik Ama Nasip Olmadı Sergen Yalçın: Kazanmak İsterdik Ama Nasip Olmadı Spor Toto Süper Lig'in 31. hafta maçında sahasında konuk ettiği Atiker Konyaspor..
  ERZURUM HABERLERİ
Oltu'da minik Kuran kursu öğrencilerine yıl sonu etkinliği Oltu'da minik Kuran kursu öğrencilerine yıl sonu etkinliği Oltu Müftülüğünce Güllük Cami Kuran Kursu ve 15 Temmuz Şehitler Bilgi Evi'nde eğ..
Erzurum Valisi Memiş 19 öğrenciyi iftarda misafiri etti Erzurum Valisi Memiş 19 öğrenciyi iftarda misafiri etti Erzurum Valisi Okay Memiş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dola..
Orta refüje çarpan taksi şarampole yuvarlandı: 1 yaralı Orta refüje çarpan taksi şarampole yuvarlandı: 1 yaralı Erzurum'un Oltu ilçesinde orta refüje vurup şarampole yuvarlanan taksinin sürücü..
Erzurum'da sprey boya kutusu patladı: 1 çocuk yaralandı Erzurum'da sprey boya kutusu patladı: 1 çocuk yaralandı Erzurum'da, ateşe atılan sprey boya kutusunun patlaması sonucu 1 çocuk yaraland..
  MAGAZİN HABERLERİ
Ünlü YouTuber Niah Selway'ın, Suya Olan Alerjisi Herkesi Şaşırttı! Ünlü YouTuber Niah Selway'ın, Suya Olan Alerjisi Herkesi Şaşırttı! Makyaj videoları ile ünlenen 21 yaşındaki İngiliz YouTube fenomeni Niah Selway, ..
Demet Şener ile Cenk Küpeli Dünyaevine Giriyor Demet Şener ile Cenk Küpeli Dünyaevine Giriyor Kanal D'deki 2. Sayfa programının haberine göre, eski manken Demet Şener ile iş ..
Emina Jahovic'in Estetik İçin Harcadığı Para Dudak Uçuklattı! Emina Jahovic'in Estetik İçin Harcadığı Para Dudak Uçuklattı! Mustafa Sandal ile evliliklerini bitiren ünlü şarkıcı Emina Jahovic'in yıllar iç..
Ünlü Sanatçı Bülent Ersoy, Korku Dolu Anlar Yaşadı! Ünlü Sanatçı Bülent Ersoy, Korku Dolu Anlar Yaşadı! Bülent Ersoy, geçtiğimiz akşam iftar yemeğini Nişantaşı'nda bir mekanda yaptı. S..
  İSTANBUL HABERLERİ
İstanbul Tuzla'da bir kahvehaneye silahlı baskın İstanbul Tuzla'da bir kahvehaneye silahlı baskın İstanbul Tuzla'da bir kahvehaneye silahlı baskında 2 kişi yaralandı. Saldırganın..
Çok önemli notuyla iletmişler Çok önemli notuyla iletmişler İSTANBUL'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik olarak düzenlenen operasyo..
 İstiklal Sergileri 19 Mayıs'ta 20.00'ye kadar ziyaret edilebilecek İstiklal Sergileri 19 Mayıs'ta 20.00'ye kadar ziyaret edilebilecek İstanbul Eminönü'ndeki Türkiye İş Bankası Müzesi ve Ankara Ulus'taki Türkiye İş ..
Kayaşehir'de istinat duvarı çöktü! Bir kişi hayatını kaybetti Kayaşehir'de istinat duvarı çöktü! Bir kişi hayatını kaybetti Kayaşehir'de bir sitenin istinat duvarı çöktü. Olay yerine çok sayıda itfaiye ek..
  BÖLGE HABERLERİ
Araçlar bu hale geldi... İki kardeşin feci sonu! Araçlar bu hale geldi... İki kardeşin feci sonu! Bursa'nın Orhaneli ilçesinde Nalınlar Kavşağı'nda yağış sebebiyle kayganlaşan yo..
İki aile birbirine girdi! Ölü ve yaralılar var İki aile birbirine girdi! Ölü ve yaralılar var Batman’ın Kozluk ilçesinde arazi meselesi yüzünden iki aile arasında çıkan kavga..
Arişten Alyans Ziyafeti Arişten Alyans Ziyafeti Aile toplumun en temel yapı birimidir. Toplumların temelini oluşturan aile bağın..
  Profesyonel Hizmetler HABERLERİ
Ülkemize ve markalarımıza güvendiğimiz için sermaye artışı yaptık Ülkemize ve markalarımıza güvendiğimiz için sermaye artışı yaptık Doğtaş Kelebek Mobilya Başkanı Davut Doğan; “Ülkemize ve markalarımıza güvendiğ..
Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Günümüzde insanların haberlere ulaşmak için kullandıkları farklı kaynaklar mevcu..
resmi ilanlar
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 32 19 4 9 67 31 66 +36
2 Medipol Başakşehir 32 19 4 9 47 19 66 +28
3 Beşiktaş 33 18 7 8 69 44 62 +25
4 Trabzonspor 33 17 7 9 61 44 60 +17
5 Yeni Malatyaspor 33 13 12 8 46 44 47 +2
6 Antalyaspor 33 13 14 6 38 52 45 -14
7 Atiker Konyaspor 33 9 8 16 40 38 43 +2
8 Alanyaspor 32 12 14 6 35 41 42 -6
9 Çaykur Rizespor 32 9 10 13 45 46 40 -1
10 Fenerbahçe 32 9 10 13 40 43 40 -3
11 Kayserispor 32 10 12 10 33 46 40 -13
12 Kasımpaşa 33 11 16 6 51 59 39 -8
13 Sivasspor 32 9 12 11 44 48 38 -4
14 MKE Ankaragücü 32 10 15 7 34 50 37 -16
15 Göztepe 32 10 18 4 35 41 34 -6
16 Bursaspor 32 6 11 15 26 36 33 -10
17 BB Erzurumspor 32 7 14 11 34 42 32 -8
18 Akhisarspor 32 6 19 7 31 52 25 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 17 10 2 5 30 10 35
2 Gençlerbirliği 17 11 4 2 26 13 35
3 Denizlispor 17 9 2 6 33 12 33
4 Adana Demirspor 17 9 3 5 32 15 32
5 Altınordu 17 9 4 4 30 15 31
6 Ümraniyespor 17 9 5 3 25 17 30
7 Gazişehir Gaziantep FK 17 8 5 4 26 15 28
8 Boluspor 17 8 5 4 25 18 28
9 İstanbulspor 17 8 5 4 27 28 28
10 Balıkesirspor Baltok 17 8 6 3 26 23 27
11 Eskişehirspor 17 7 4 6 23 22 27
12 Altay 17 7 5 5 24 15 26
13 Osmanlıspor FK 17 8 7 2 22 19 26
14 Giresunspor 17 6 8 3 19 22 21
15 Adanaspor 17 3 8 6 21 25 15
16 Afjet Afyonspor 17 3 8 6 19 30 15
17 Elazığspor 17 3 10 4 19 28 13
18 Kardemir Karabükspor 17 0 14 3 7 43 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 17 13 2 2 45 13 41
2 Fatih Karagümrük 17 13 2 2 35 15 41
3 Menemen Belediyespor 17 10 2 5 34 19 35
4 Tuzlaspor 17 10 4 3 36 14 33
5 Sivas Belediyespor 17 9 3 5 36 21 32
6 Etimesgut Belediyespor 17 8 3 6 24 13 30
7 Bandırmaspor 17 9 5 3 28 20 30
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 5 4 35 26 28
9 Pendikspor 17 7 3 7 30 22 28
10 Şanlıurfaspor 17 7 4 6 23 15 27
11 Kırklarelispor 17 7 4 6 22 17 27
12 Zonguldak Kömürspor 17 7 5 5 19 16 26
13 Kahramanmaraşspor 17 7 6 4 21 21 25
14 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 5 7 28 32 22
15 Bak Spor 17 4 5 8 16 28 20
16 Fethiyespor 17 4 6 7 14 18 19
17 Tokatspor 17 5 9 3 15 20 18
18 Darıca Gençlerbirliği 17 3 11 3 13 36 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 16 10 0 6 35 14 36
2 Tire 1922 16 9 0 7 29 10 34
3 Hekimoğlu Trabzon 16 9 2 5 23 9 32
4 Nevşehir Belediyespor 16 7 2 7 30 16 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Karaköprü Belediyespor 16 8 5 3 25 19 27
7 Silivrispor 16 7 4 5 18 10 26
8 Artvin Hopaspor 16 6 3 7 17 13 25
9 Erzin Belediyespor 16 6 4 6 31 18 24
10 Erbaaspor 16 6 4 6 20 13 24
11 Şile Yıldızspor 16 7 7 2 32 24 23
12 Gebzespor 16 6 5 5 18 14 23
13 Yomraspor 16 5 4 7 20 17 22
14 Batman Petrolspor 16 6 6 4 15 17 22
15 Kozan Belediyespor 16 5 4 7 17 18 22
16 Büyükçekmece Tepecikspor 16 6 7 3 19 20 21
17 Körfez Spor Kulübü 16 1 12 3 9 37 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/05/2019 Akhisarspor vs Kayserispor
 19/05/2019 Bursaspor vs Göztepe
 19/05/2019 Alanyaspor vs Çaykur Rizespor
 19/05/2019 Galatasaray vs Medipol Başakşehir
 20/05/2019 BB Erzurumspor vs Fenerbahçe
 20/05/2019 MKE Ankaragücü vs Sivasspor
 26/05/2019 Atiker Konyaspor vs Akhisarspor
 26/05/2019 Beşiktaş vs Kasımpaşa
 26/05/2019 Çaykur Rizespor vs Trabzonspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/05/2019 İstanbulspor 2 - 5 Denizlispor
 18/05/2019 Gençlerbirliği 1 - 2 Adana Demirspor
 18/05/2019 Giresunspor 3 - 1 Altınordu
 18/05/2019 Kardemir Karabükspor 1 - 6 Gazişehir Gaziantep FK
 18/05/2019 Adanaspor 1 - 4 Osmanlıspor FK
 17/05/2019 Altay 4 - 0 Elazığspor
 17/05/2019 Boluspor 3 - 2 Eskişehirspor
 17/05/2019 Balıkesirspor Baltok 0 - 3 Hatayspor
 17/05/2019 Afjet Afyonspor 2 - 2 Ümraniyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Anadolu Selçukspor 4 - 3 Menemen Belediyespor
 04/05/2019 Bandırmaspor 2 - 1 Fethiyespor
 04/05/2019 Bak Spor 0 - 0 Kırklarelispor
 04/05/2019 Tarsus İdman Yurdu 3 - 1 Darıca Gençlerbirliği
 04/05/2019 Etimesgut Belediyespor 4 - 0 Zonguldak Kömürspor
 04/05/2019 Manisa BBSK 2 - 0 Sivas Belediyespor
 04/05/2019 Pendikspor 6 - 3 Kahramanmaraşspor
 04/05/2019 Şanlıurfaspor 1 - 1 Tuzlaspor
 04/05/2019 Fatih Karagümrük 3 - 0 Tokatspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/05/2019 Körfez Spor Kulübü 1 - 4 Nazilli Belediyespor
 04/05/2019 Büyükçekmece Tepecikspor 2 - 1 Kozan Belediyespor
 04/05/2019 Batman Petrolspor 1 - 2 Nevşehir Belediyespor
 04/05/2019 Yomraspor 1 - 3 Tire 1922
 04/05/2019 Erbaaspor 1 - 0 Gebzespor
 04/05/2019 Erzin Belediyespor 2 - 3 Artvin Hopaspor
 04/05/2019 Hekimoğlu Trabzon 1 - 2 Karaköprü Belediyespor
 04/05/2019 Şile Yıldızspor 0 - 3 Silivrispor
Yukarı