19-10-2021 08:03:24

Bilim Kurulu toplantısı bu hafta yapılacak mı? Ek tedbirler gelecek mi? Gözler Bakan Koca'nın açıklamalarında...

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı her hafta kovid-19 aşısı, vaka sayısı ve yeni tedbirler gündemiyle bir araya geliyor. Bakan Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta?
Bilim Kurulu toplantısı bu hafta yapılacak mı? Ek tedbirler gelecek mi? Gözler Bakan Koca'nın açıklamalarında...

Bilim Kurulu toplantısı son olarak 13 Ekim'de düzenlenmişti. Toplantıda koronavirüs aktif vakalarının görüldüğü yaş aralığı, aşılama oranları değerlendirildi. 25 -30 bin düzeyinde açıklanan günlük vaka oranları sonrası 'yeni kısıtlama/tedbirler olacak mı?' sorusunun yanıtı için gözler Bakan Koca başkanlığındaki Bilim Kurulu toplantısında!

BİLİM KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN?

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı son olarak 13 Ekim günü gerçekleşmişti. Yeni toplantı için kesin bir tarih açıklaması yapılmadı ancak 20 Ekim tarihinde düzenlenmesi bekleniyor.

BAKAN KOCA'NIN YAZILI AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu ardından paylaştığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer vermişti: "Üniversitelerimiz de birer birer açılmaya başladı ve bu hareketlilik de bir artışa neden olabilecek. Üniversiteli kardeşlerimizi, eğitimlerini kesintisiz sürdürebilmek ve sevdiklerine virüs taşımamak için hızla ve topluca aşı olmaya davet ediyorum. Unutmayalım ki şu an aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 40'ı, 23 yaş altı vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Aşı programımızda da bir miktar yavaşlama hissedilir hale geldi. Aşıların etkililiği ve hastaneye yatışları azalttığı tartışmasız bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır. Aşı olarak toplum bağışıklığını elde etmeli ve salgının seyrine 'dur' demeliyiz. Yakında yaşanmaya başlayan hareketlilik sebebiyle özellikle üniversite öğrencilerimizi acilen aşı olmaya ve aşılarını tamamlamaya davet ediyorum."

 

 

 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI