Bugun...Başbakan Binali Yıldırım:Terör koridorunu başlarına yıkacağız

Tarih: 24-01-2018 00:24:51 + -


Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'ye karanlık ellerin kirli oyunu ile diz çöktürülmeye çalışılıyor. Türkiye terör örgütleri ile mücadelesini kesintisiz bir şekilde yürütecek. Teröristlere de onların ağababalarına da dünyayı dar edeceğiz.Kardeşliğimizi koruyarak tüm terör örgütlerinin başını ezeceğiz.Bu harekat son terörist yok oluncaya kadar devam edecek. Terör koridorunu başlarına yıkacağız"dedi.


Başbakan Binali Yıldırım:Terör koridorunu başlarına yıkacağız

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni'nde konuştu.Şehit ve gazilerimiz olmasaydı bu topraklarda bin yıl değli bir yıl bile yaşayamazdık" diyen Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şöyle: Gazilerimiz vatan ve millet savunması uğruna gazilik şerefine nail oldular. Bin yıldır biz bu topraklarda yaşıyoruz. Mübarek şehitlerimizin, yiğit gazilerimizin fedakarlıkları olmasaydı, değil bin yıl, bir yıl bile bu topraklarda tutunamazdık. Bu topraklarda bin yıldır bulunan Türk devlet geleneğinin davası, insanlık davasıdır. Davamız barış ve kardeşlik davasıdır.
TERÖRLE MÜCADELE SÜRECEK
Yakın geçmişte, terörle mücadelede, 15 Temmuz ve sınır ötesi operasyonlarda şehit düşen, gazi olan kardeşlerimiz bu davanın önemli neferleridir. Her biri günümüzün Alparslan'ı, Fatih Sultan'ı, Mustafa Kemal'idir. Şanlı tarihimizin kahramanlarıdır. Şehit düşen her Mehmetçiğimiz her bir gazimiz bizi topraklarımıza daha büyük bir aşkla bağlıyor. Vatandaşlarımız, askerimiz, polisimiz, güvenlik korucumuz zaman zaman acımasız saldırıların hedefi oluyor. Türkiye'ye karanlık ellerin kirli oyunu ile diz çöktürülmeye çalışılıyor. Türkiye terör örgütleri ile mücadelesini kesintisiz bir şekilde yürütecek. Türkiye terör belası ile yıllardan beri amansız bir mücadele veriyor. Bu bela kimi zaman vesayetçiler yolu ile, kimi zaman terör olarak önümüze geliyor. Kimi zaman asker kıyafetine bürünmüş hainlerin saldırıları ile karşılaşıyoruz.
15 TEMMUZ ÖRNEĞİ
Bu aziz millet en zor zamanlarda dahi bayrağına, vatanına, ezanına ve devletine sahip çıkmıştır. En son örnek 15 Temmuz hain darbe girişiminde tanklara karşı burada bulunan kardeşlerimiz göğsünü siper etti, tankın gücünü yendi. Dünyanın neresine giderseniz gidin hiçbir milletin böyle bir mücadelesi yok. Böyle bir şehidi yok. Biz böyle kutlu bir medeniyetin evlatlarıyız. Devletin başı dara düştüğünde bayrağımıza en küçük bir tehdit olduğunda aziz millet olaya el koymuştur, el koymaya devam etmektedir. Biz cephelere oğlunu vatana kurban olsun diye ellerine kına yakarak yollayan bir milletiz.  
DÜNYAYI DAR EDECEĞİZ!
Bayrağımızı indirmeyecek, ezanlarımızı dindirmeyecek, teröristlere ve onların ağa babalarına da dünyayı dar edeceğiz. Kardeşliğimizi, hukuk ve demokrasiyi koruyarak  bütün terör örgütlerinin başını ezeceğiz. Cerablus'ta, Gabar'da, Afrin'de,  Cudi'de mücadele ediyoruz, mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Şehitlerimiz ve milleti  uğruna yaralanan her gazimizin kanı yerde kalmıyor, kalmayacak.
Biz ölürken, milletçe gözyaşı dökerken, musalla  taşlarından şehit cenazeleri kalkarken taziyelerini bile ağız ucuyla iletenler,  şimdi biz bu işe hukuk ve meşru müdafaa çerçevesinde son verirken ahkam  kesmesinler. Ölen bizim askerimiz, ölen bizim polisimiz, gazi olan bizim  Mehmetçik'imiz. Bombaların hedefi olan bizim insanımız.
KİMSEYE GÜVENMESİNLER BAŞLARINA YIKACAĞIZ
Her ne pahasına olursa olsun bölgede oluşturulmaya  çalışılan terör koridorunu başlarına yıkacağız. Hiç ona buna güvenmesinler.  Unutmasınlar, çay gider kum kalır. Bizimle burada birlikte yaşamak istiyorlarsa  emperyal güçlerin oyununa gelmesinler. Derhal silahlarını bıraksınlar, milletin  başına bela olmaktan vazgeçsinler.
Bugünlerde aydın maskeli bazı tiplerin, çeşitli  mecralarda dillendirdikleri yalanlara karşı da milletimizin uyanık olmasını istiyorum. Zeytin Dalı Harekatı sırasında sanki Kürt kardeşlerimize yönelik bir  operasyon yapılıyormuş gibi göstermeye çalışıyorlar. Bu zinhar doğru değildir. Bu  en büyük alçaklıktır. Asıl olan, bu bölgede  yaşayan Arap, Kürt, Türkmen ve diğer bütün etnik kökene sahip masum ve sivil  insanları, alçak PKK, DEAŞ terör örgütlerinin zulmünden kurtarmak, onları rahata  erdirmek. Bazı çok bilmişler,  bugünlerde Türkiye'nin bu operasyonuyla ilgili yorumlar yapıyorlar ancak bu  yorumları yaparken terör örgütünün emeline, amacına bilerek yahut bilmeyerek  yardım ettiklerinin farkında değiller. İşte bu salonda, gencecik fidanlarını  toprağa vermiş aileler ve canlarıyla cenk etmiş gazilerimiz var. Eğer yürekleri  yetiyorsa buyursunlar, yalanlarını burada da söylesinler.
SOSYAL MEDYA UYARISI
Milletimiz rahat olsun. Sosyal medya, sorumsuz medya değildir. Hiç  kimsenin hukuka, adalete, meşruiyete uymayan çaba içerisine girme hakkı yoktur.  Burada işlenen suçların hesabı da sorulmaya başlanmıştır. Barışa hizmet eden  Zeytin Dalı Harekatına leke sürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Binali Yıldırım Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI