25-07-2021 15:40:00

Avrupa’da hava kalitesi en yüksek 10 şehir açıklandı

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, Avrupa’daki hava kalitesi en yüksek 10 şehir açıklandı. Hava kirliliğine yol açan ince partikül madde seviyelerinin incelendiği araştırmada, Finlandiyanın Muonio şehri hava kalitesi en yüksek kenti oldu.
Avrupa’da hava kalitesi en yüksek 10 şehir açıklandı

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, Avrupa’daki hava kalitesi en yüksek 10 şehir açıklandı. Hava kirliliğine yol açan ince partikül madde seviyelerinin incelendiği araştırmada, Finlandiya'nın Muonio şehri hava kalitesi en yüksek kenti oldu.

Corona virüs pandemisi nedeniyle yaşanan kısıtlamalar sonrasında şehirlerdeki karbon salınımı miktarı azalırken İngiltere merkezli bir şirket, kıta Avrupa’sının en temiz havaya sahip şehirlerini açıkladı.

Hava kirliliğine yol açan ince partiküllerin incelendiği çalışmada, Finlandiya'nın Muonio şehri hava kalitesi en yüksek kent olurken, listede Güney Avrupa’dan hiçbir ülke yer almadı.

İşte Avrupa’da hava kalitesi en yüksek 10 şehir:

1 - MUONİO, FİNLANDİYA 2- BODO, NORVEÇ 3- VİELSALM, BELÇİKA 4- FUNDAO, PORTEKİZ 5- CRİEFF, İSKOÇYA  6- UMEA, İSVEÇ 7- ALMERİA, İSPANYA 8- NEUCHÂTEL, İSVİÇRE 9- CORTE, KORSİKA, FRANSA 10- SAKİAİ, LİTVANYA
  •   Etiket
  •   Kaynak UlusalAjans

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI