Bugun...Ardahanlıların Başarısı 2017 ye Damgasını Vurdu

Tarih: 27-12-2017 10:14:32 Güncelleme: 28-12-2017 23:40:32 + -


İstanbul Ardahanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Demirbaş ve ekibi geçtiğimiz hafta sonu güzel bir organizasyona imza atarak yaklaşık olarak bin kişinin katıldığı bir gece düzenleyerek Ardahan adına güzel bir işe imza attılar.


Ardahanlıların Başarısı 2017 ye Damgasını Vurdu

İstanbul Ardahanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Demirbaş ve ekibi geçtiğimiz hafta sonu güzel bir organizasyona imza atarak yaklaşık olarak bin kişinin katıldığı bir gece düzenleyerek Ardahan adına güzel bir işe imza attılar.
Ardahan Valisi,Belediye Başkanı,Rektör,ATSO Başkanı,CHP Ardahan Milletvekili,Kars Belediye Başkanı olmak üzere çok sayıda siyasetçi,iş adamı,STK temsilcisi ve Ardahanlı hemşehrilerimizin bulunduğu gecenin muhteşem geçtiği ve Ardahanlı hemşehrilerimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlayan bir gece olduğunu söylemekte bir sakınca görmüyoruz.
İstanbul ARDA-FED ve onun başkanı Fakir Yılmaz'ın Maltepe de yaptığı Tanıtım günleri etkinliğinden sonra bu gecenin düzenlenmesi İstanbul'da ki Ardahanlıların birlik ve beraberliklerini iyice pekiştirdiğini gördüğümüz bu süreçte bu organizasyonun başarısı Başkan Ahmet Demirbaş ve ekibine ait olduğu gibi,geceye taa Ardahan'dan gelip katılan Vali,Belediye Başkanı,Rektör,ATSO Başkanı ve siyasilerinde büyük desteği oldu.
İstanbul'da ki Ardahanlılar son günlerde daha fazla tanıtım ve bu tür organizasyonlarla memleketlerinin önemini daha fazla hissetmeye başladı,bu tür etkinliklerde severek yer almaya başladılar.
Gerek ARDA-FED,gerekse Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte diğer federasyon ve derneklerinde böyle büyük organizasyonların devamı Ardahan ve İlçelerinin tanıtımına büyük katkı sunmaktadır bunun bariz örneği ise şuanda görülmekte işte Doğu Ekispresi ve Çıldır Gölü ve buralara insanlar gidip görmeleri için Doğu Ekispresinde yer olmadığı gibi 13-14 bin kişi sıra beklemektedir.
Bir memlekette iş ve aş olmadığı için zorunlu olarak memleketlerinden göç edip gurbete gelip,orada iş kurup hayata tutunmaya çalışan o güzelim memleketin güzel insanları İstanbul'da bu birlik ve beraberlik gecelerinde büyük bir coşku ve istekle yer alıp destek olurken bu toplulukların bu taleplerine öncülük eden bu organizasyonlar önemli işler başarıyor ve Vali gelip insanların yanı başında projeler sunuyor Ardahan ın kalkınmasında bu projeleri önemsemek gerekir Artık büyükşehirdeki iş adamlarını bu projelere yönlendirmek ve cesaretlendirmek gerekir burada yine en önemli görev Federasyon ve Dernek başkanlarına düşmektedir.
İnanıyorumki buda başlatılacaktır. Burada ta Ardahandan buralara gelip cağrı yapan Valiye Belediye Başkanına Ticaret Odası Başkanına kulak vermek gerekir. İstanbul'da Ardahanlılar el ele verip gücünü zamanı gelince ortaya koyacaktır. 

DİĞER Dernekler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 1. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 2. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 3. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 4. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 5. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 6. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
  Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 2. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI