Bugun...Ardahan Valisi Bilmez Merkeze Bağlı Hoçvan da 5 Köyü Ziyaret Etti.

Tarih: 08-11-2017 23:41:18 Güncelleme: 09-11-2017 00:27:18 + -


Vali Mehmet Emin Bilmez, il merkezine bağlı Hoçvan bölgesinde 5 köyü ziyaret etti. Ziyaretleri kapsamında, beraberinde ki kurum amirleri ile birlikte Ağaçlı, Çalabaş, Hacıali, Beşiktaş ve Dağcı köylerine giden Vali Bilmez, bir araya geldiği vatandaşlarla sohbet etti


Ardahan Valisi Bilmez Merkeze Bağlı Hoçvan da 5 Köyü Ziyaret Etti.

Ziyaretleri kapsamında, beraberinde ki kurum amirleri ile birlikte Ağaçlı, Çalabaş, Hacıali, Beşiktaş ve Dağcı köylerine giden Vali Bilmez, bir araya geldiği vatandaşlarla sohbet etti, sorun ve taleplerini dinledi. Kendisine iletilen sorun ve talepleri not alan Vali Bilmez, ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.  Vali Bilmez, ziyaret ettiği köylerde ki okullarda dersliklere de girdi, öğrencilerle sohbet etti.
 
Devlet, millet birlikte el ele vererek bütün sorunları çözme gayretinde olacaklarını aktaran Vali Bilmez, “Bugün köylerimizin ihtiyaçlarını, sorunlarını dinlemek, vatandaşlarımızla tanışmak için yola çıktık. Tüm köylerimizde olduğu gibi bu köylerimizde de geçmişte yaşanan ekonomik sıkıntılar dolayısıyla göç olayları yaşanmış. Bugün yaşanan göç olayları ise imkansızlıklardan değil de aksine batıda daha iyi bir hayat yaşama umuduyla gerçekleşiyor. Yaşadığımız bu bölge doğal güzellikleri ile çok zengin bir bölge. Biz devlet olarak bu zengin coğrafyada tüm imkanlarımızla halkımızın, sizlerin hizmetindeyiz. Ama asıl olan sizlerin birbirinizle olan bağları, kardeşliğiniz, birliğinizdir. Köylerimizde sorunlarımız var elbette ama bu sorunları devlet, millet el ele vererek çözme gayretinde olacağız” dedi.
 
“Kimsenin kardeşliğimizi bozmasına müsaade etmeyeceğiz” diyen Vali Bilmez, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
 
“Çünkü biz bu coğrafyada kardeşçe yaşıyoruz. Kimsenin bizim bu kardeşliğimize, birliğimize kast etmesine izin vermemeliyiz ve vermeyeceğiz de. Devlet İzmir’de ki bir köye ne hizmeti götürüyorsa inanın buraya da aynı hizmetleri getiriyor. Kimsenin kimseye ayrım yapma hakkı yoktur. Türk, Kürt, Laz, Arap, Çerkez herkes kardeştir. Geçmişte nasıl birlik içinde yaşadıysak, Ruslar burayı işgal ettiğinde nasıl hep birlikte mücadele verdiysek, bugün de aynı inançla birbirimize sarılmayız. Kendimize ve çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için elimizden gelen her şeyi birlikte yapmalıyız. Hemen yanı başımızda ki ülkelere baktığımız zaman, hepsi kardeş, hepsi müslüman ama yaşadıkları hadiseler çok üzücü. Biz, onlar gibi olmamak için bir ve beraber olmalıyız. Özellikle çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimiz. Geçmişte elbette ki bazı olaylar yaşandı, bunları biliyoruz. Ama biz çocuklarımıza sahip çıkacağız. Çocuklarımızın geleceği eğitimdedir. Köyde ki işlerimize verdiğimiz önemi çocuklarımızın eğitimine de vermeliyiz. Sizlerden bunu özellikle rica ediyorum.”

Vali Bilmez, not aldığı sorun ve taleplerin hızlı bir şekilde değerlendirilmesi yönünde ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.
 

DİĞER Ardahan Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 1. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 2. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 3. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 4. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 5. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 6. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
  Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 2. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI