Bugun...ARDAFED Ardahanlı gazetecilerle buluştu

Tarih: 06-06-2017 01:03:43 + -


İstanbul ve Yurt Genelinde Güçlü Bir Ardahan Lobisi' için çalışmalarını sürdüren Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED), İstanbul’daki Ardahanlı basın mensuplarını iftar yemeğinde ağırladı.


ARDAFED Ardahanlı gazetecilerle buluştu

Ulusal ve yerel basın kuruluşlarında çalışan Ardahanlı basın mensuplarının davetli olduğu iftar organizasyonu, 3 Haziran Cumartesi akşamı Esenyurt’taki Euro Park Otel’de gerçekleşti. Oluşturulması hedeflenen “Güçlü Ardahan Birlikteliği”nin konuşulduğu yemekte ARDAFED’in çalışmalarına ve hedeflerine ilişkin Ardahanlı basın mensuplarına bilgiler verildi, yapılacak çalışmalara destek sunmaları istendi. Yemekte bir sunum yapan ARDAFED Başkanvekili Efkan Demir ise, cezaevlerindeki tutuklu gazetecilere dikkat çekti, ARDAFED yönetiminin gazetecilerin özgürlüğüne kavuşmasını dilediğini ifade etti.
Yenilen iftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan ARDAFED Genel Başkanı Fakir Yılmaz, Ardahanlıların birlikte hareket etmeleri halinde çok şey yapabileceğini söyledi. Hedeflenen Ardahan Lobisi için Ardahanlı basın mensuplarının vereceği desteğin önemine işaret eden Yılmaz, bunun gerçekleşmesi halinde Ardahan’ın ve Ardahanlıların yaşadığı sorunların çözümünün kolaylaşacağını söyledi.
 
“DESTEK VERİRSENİZ ‘BİZ DE VARIZ’ DİYEBİLİRİZ”
“Ben sizden bir Ardahanlı olarak destek istiyorum” diyen ARDAFED Başkanı Yılmaz, şöyle konuştu:
“İstanbul’daki Ardahanlıları tek çatı altında toplayarak güçlü bir lobi oluşturmayı hedefliyoruz. Ardahan’la ilgili bir sorun olduğu zaman bu lobi harekete geçecek, Ardahan’ın ilçelerinde, köylerinde var olan sorunların çözülmesi için Federasyonumuz adım atacak. Sayın Cumhurbaşkanı’nın bir sözü var, “Ben Karadenizliyim” diyor, “İstanbul’a küçük Karadeniz denilir” diyor, kendisinin söylemi bu. Bu ne demek? Kafkasya’daki ülkelere mesaj veriyor, “Biz güçlü bir lobiyiz” diyor. Bizi ise ne ulusal basında, ne de televizyonlarda yazmıyorlar, yer vermiyorlar Ardahan’ın, Ardahanlının adı geçmiyor. Oysaki İstanbul’un her köşesinde bir Ardahanlı var ve bu Ardahanlılar siyasal anlamda, bürokratik anlamda ve ticari anlamda çok önemli yerlerdeler. Bunları bir araya getirip harmanlayabilirsek, kartopu gibi çevirip bir güç haline getirebilirsek Ardahan’ın ve Ardahanlıların var olan sorunlarını biz buradan çözeriz. Gazeteci arkadaşlarımızın oluşturacağı kamuoyuyla birlikte “biz de varız” diyebiliriz İstanbul’da.
 
“İSTERSEK ÇOK ŞEY YAPABİLİRİZ”
2019 seçimlerinde İstanbul’dan dört tane Ardahanlı milletvekili çıkartabilmemiz olasıdır, bunun olmaması için hiçbir engel yoktur. Mevcut siyasi partilerin içinde çok güçlü konumda olan Ardahanlılar var. Bugün MHP İstanbul İl Başkanı Ardahanlı, HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ardahanlı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ardahanlı, AK Parti’de gazeteci kökenli milletvekilimiz var o da Ardahanlı. Bu enerjiyi nasıl Ardahan’ın lehine çeviririz arayışı içinde olan Ardahan Dernekler Federasyonu, Ardahanlı gazetecilerden destek bekliyor. Resmi kayıtlar İstanbul’da 370 bin Ardahanlı’nın yaşadığını söylüyor, gayrı resmi kayıtlara göre ise bu rakamın bir milyon civarında olduğu tahmin ediliyor. Ben istersek İstanbul’da çok şey yapabileceğimize inanıyorum, saygılar sunuyorum.”

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Dernekler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 1. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 2. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 3. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 4. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 5. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 6. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI