28-07-2021 14:10:00

AK Parti Bursa’dan İGF’ye tam destek

İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Yönetim Kurulunu ağırlayan AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)nde görüşülmesi beklenen İnternet Yasası ile ilgili konunun siyasi kanatta takipçisi olacaklarının sözünü verdi.
AK Parti Bursa’dan İGF’ye tam destek

İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Yönetim Kurulu'nu ağırlayan AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde görüşülmesi beklenen İnternet Yasası ile ilgili konunun siyasi kanatta takipçisi olacaklarının sözünü verdi.

BURSA (İGFA) – İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Mesut Demir, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan'ı ziyaret etti. Genel Başkan Demir'e, İGF Yönetim, İstişare ve Yayın Kurulu'ndan Aysın Komitgan, Hasan Yalçın ve Yavuz Gerçekçi eşlik etti.

"İNTERNET YASASI EKİM'DE MECLİSTEN GEÇMELİ"

İl Başkanlığı'ndaki ziyarette konuşan İGF Genel Başkanı Mesut Demir, gelişmekte olan dijital medyanın en önemli sorunlarının başında yer alan merdiven altı sitelerle mücadele için taslağı hazır olan İnternet Yasası'nın bir an önce Meclis’ten geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Kurban Bayramı öncesinde Ankara'da yaptıkları ziyaretlerle ilgili bilgi veren Demir, aynı zamanda iktidar ve muhalefet partilerinin de ortak sorunu olan bu problemin aşılması yönünde atılacak adımlara milletvekillerinden de destek beklediklerini ifade etti. 2021 yılı başında faaliyete geçen İGF Haber Ajansı’nın (İGFA) medyalar tarafından büyük ilgiyle karşılandığını kaydeden Mesut Demir, bünyelerinde oluşturdukları Reklam Ajansı faaliyetleriyle de kurumlara önemli maddi katkılar sağlayacaklarını söyledi.

"GERÇEK DIŞI HABERLER FARKLI ALGILARA SEBEP OLUYOR"

İGF’ye çalışmalarında başarılar dileyen AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ise, Bursa'dan yola çıkarak kuruluşunu 81 il ve kardeş ülkelerde teşkilatlanarak gerçekleştiren federasyonun özellikle internet medyası için öncü bir rol üstlendiğine dikkati çekti. Kurumsal olmayan intenet sitelerinde gerçek dışı haberlerin toplumda farklı algılara sebep olduğunu ifade eden Başkan Gürkan, Ekim ayında TBMM'de görüşülmesi beklenen İnternet Yasası ile ilgili de konunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

  •   Etiket
  •   Kaynak UlusalAjans

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI