13-07-2020 00:26:14

Adan sert çıkışıyla her partiden alkış aldı

TBMM Genel Kurulu’nda dün 02.00 sıralarında çoklu baro teklifinin son maddelerine gelindiğinde AK Partili Atilla Kaya ile CHP’li Özgür Özel arasında yaşanan tartışma bir anda tansiyonu yükseltti.
Adan sert çıkışıyla  her partiden alkış aldı

Salonda vekiller arasında karşılıklı yüksek sesle atışmalar başlayınca oturunu yöneten TBMM Başkanvekili Celal Adan, milletvekillerine kapalı ortamda bulundukları ve bağırarak konuşmamaları uyarısı yaptı.

Adan, “Beyler, bir kere bağıracaksanız maskeyi çıkarmadan bağırın” dedi. Adan, sözünün dinlenmediğini görünce kollarını açarak sert çıkış yaptı ve şunları söyledi: “Söylemek istemediğim bir şeyi söyleyeceğim. Ben aşağı yukarı 20 senedir Mecliste bulunuyorum. Daha şimdiye kadar bu kadar arkadaşımızın arasında bir kavganın olduğunu görmedim; o ayırır, bu ayırır, yarım saatimiz gider. Bir şey söyleyeceğim, alınacaksınız: Kim dövüşmek istiyorsa sessizce çıksın, gitsin, şurada ne yapıyorsa yapsın ya. Ayıp ya!”

Adan’ın bu çıkışının ardından AK Parti, CHP, MHP ve İYİ parti sıralarından “Bravo Başkan” sesleri eşliğinde alkışlar yükseldi.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI