26-09-2019 15:45:00

27 Ekim cuma günü İstanbul ve Kocaeli'nde okullar tatil olacak mı?

İstanbul'da yaşanan deprem sonrası 26 Ekim perşembe günü itibariyle okullar tatil edildi. Peki İstanbul ve Kocaeli'de tedbir amaçlı 27 Ekim cuma günü okullar tatil olacak mı? Gözler valilikten gelecek açıklamaya çevrildi.
27 Ekim cuma günü İstanbul ve Kocaeli'nde okullar tatil olacak mı?

İstanbul'da Silivri açıklarında meydana gelen depremin büyüklüğünü AFAD 5.8 olarak açıkladı. Meydana gelen depremin ardından İstanbul ve Kocaeli'de tedbir amaçlı okullar tahliye edilerek eğitime yarım gün ara verildi. Peki 27 Ekim Cuma günü İstanbul'da okullar tatil olacak mı?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul’da yaşanan depreme ilişkin Valilikte açıklamalarda bulundu.

Oktay, "İhbar hattımıza çatlaklarla ilgili, bina çatlakları vesaire de dahil, 172 ihbar almış durumdayız. (Silivri Devlet Hastanesi) Uzmanlarımızın bize raporladığı, binanın kullanılabilir ve afete dayanıklı olduğu şeklinde." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ayrıca, "İstanbul'da yarın okullarımız açık olacaktır." dedi.

VALİ'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da yarın eğitim ve öğretime devam edileceğini duyurdu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla 7060 okulumuzda gerekli incelemeler yapılmıştır. Bu incelemeler sonucunda eğitim öğretime ara verilmesini gerektirecek herhangi bir olumsuz duruma rastlanılmamıştır. Yarın okullarımızda eğitim ve öğretime devam edilecektir” bilgisini paylaştı.

1 SAAT İÇERİSİNDE 16 ARTÇI DEPREM OLDU

AFAD, İstanbul'da 13:59'da meydana gelen depremin hemen ardından 1 saat içerisinde 16 artçı deprem meydana geldiğini açıkladı.

DEPREM NEDENİYLE DURUŞMALARA ARA

 

 

Bakırköy Adalet Sarayı deprem nedeniyle kontrollü bir şekilde tahliye edildi. Duruşmalara ise tedbiren ara verildi.

HASTANELER BOŞALTILDI

Bazı hastanelerde personeller ve acil durumda olmayanlar önlem amaçlı dışarı çıkarıldı. Hasta ve hasta yakınları devlet hastanesi bahçesinde beklemeye devam ediyor. Öte yandan Silivri Devlet Hastanesi'ne yakın bir binanın çatısının yıkılması sonucu 5 kişi yaralandı

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI