20-05-2024 17:39:35

Milli yüzücü Sefa Yurtkölesi Ardahan Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

Ardahan Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi sorumlusu Öğr. Gör. Betül Aşçı koordinatörlüğünde Engelsiz Spor Kulübü’nün katkılarıyla bedensel engelli “Milli Yüzücü Sefa Yurtkölesi Öğrencilerle Buluşuyor” etkinliği düzenlendi.
Milli yüzücü Sefa Yurtkölesi Ardahan Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

Programa; Rektör Prof. Dr. Mehmet Biber, Rektör Yardımcısı ve Engelli Öğrenci Birim Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ramazan Demir, Genel Sekreter Kubilay Aras, Gençlik ve Spor Kulübü yüzme branşı antrenörü, öğrencileri ve aileleri, lise müdürleri, öğretmenler, Üniversite akademisyenleri ve öğrencileri katıldı.

Milli yüzücü Sefa hayatında, yaşadığı zorluklardan, zorlandığı halde vazgeçmediği hayallerinden bahsettiği program öğrencilerin soruları ile devam etti. Son olarak Rektör Biber, “Sefa’ya Üniversitemize geldiği için teşekkür ederek zorluklar karşısında vazgeçmemenin önemine vurgu yaptı. Eksiklikler için isyan etmek yerine verilenlere şükretmenin kişiyi başarıya götüreceğini vurguladı. 

Hoca Ahmet Yesevi konferans salonundan Şehit Ömer Halisdemir Spor Kompleksi yüzme havuzuna geçen misafirler Milli Yüzücü Sefa Yurtkölesi ile Gençlik ve Spor Kulübü yüzme branşı öğrencilerinin yüzme gösterisini izlediler. 

Rektör Biber, Sefa Yurtkölesi’ne teşekkür belgesi takdimi etti. Toplu hatıra fotoğrafı çekimi sonrası Milli Yüzücü Sefa, “Hayatın Sefası” kitabını misafirler için imzaladı.

  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI