Ekonomi HABERLERİ

Karadeniz gazında ilk ateş yakıldı!
aradenizde yerin yüzlerce metre altında keşfedilen doğal gaz, Cumhurbaşkanı Erdoğanın canlı bağlantı katılımıyla düzenlenen Sakarya Sahası Gaz Yakma Töreninde test edildi.
Müsilaj yatırımcıyı Ege’ye yöneltti
İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Edirne’ye bağlı beldelerde yazlık konutlar, müsilajdan birinci derecede etkilenmiş durumda. Özellikle sezonluk ev kiralama niyetinde olan yatırımcıların beklemeye geçtiği ya da Ege’de fa..
Bakan Yanık: “Doğal afetlere 3 yılda 131 milyon lira nakdi destek sağlandı”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2018 yılının başından bugüne kadar meydana gelen doğal afetlerden etkilenen vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı hesaplarına 130.4 milyon TL tutar..
Kısıtlama bitti, mangal sefası arttı
Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, gıda perakendesindeki son 3 aylık satışları değerlendirerek, vatandaşların market arabalarında en çok tercih ettiği ürünleri sıraladı.
Penta Teknoloji ve Adobe'den katma değerli entegrasyon projesi
Penta Teknoloji Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Erünsal: - "Dijitalleşmeye yaptığımız bu yatırımın, iş ortaklarımız ve son kullanıcılarımızın memnuniyetini artıracağına inanıyoruz"
Bağ-Kur’luya banka kredisiyle emeklilik
SGK, yapılandırılan borcunu ödemesi halinde aylık bağlanabilecek sigortalılara banka kredisi ile emeklilik imkanı sunulacağını açıkladı.
Porta Gaziemir 2 yola çıkıyor
Kamusal alanları genişleterek halkın kaliteli ve ucuz hizmet alabileceği tesisler açma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Gaziemir Belediyesi, ilçeye yeni bir belediye tesisi daha kazandırıyor. Gaziemir’de yaya trafiğinin en yoğun olduğu alanların başında g..
Gaziantep iki lezzetin daha coğrafi işaretini aldı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehrin kültürünün vazgeçilmezi olan lezzetlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak ve tanıtmak amacıyla 2 yemeğin daha coğrafi işaretini aldı.
Migros’un uzun vadeli kredi notu yükseldi
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Migros’un AA(tur) olan ulusal uzun vadeli kredi notunu en yüksek not olan AAA(tur)a yükseltti. Not görünümü durağan olarak belirlendi.
Bitcoin kritik seviyeyi aştı
Kripto para birimlerinin atası olan Bitcoin, 40 bin dolar psikolojik duvarını aştı. Yükselişte milyarder yatırımcıların açıklamalarının etkili olduğu öne sürülüyor.
Kilis’te erken hasat incirler tezgâhlarda
Kilis’te erken yetişen sultani incirler özleyenler için tezgâhlardaki yerini aldı.
Yeşim Tekstil, Ağrı'da istihdam ettiği kişi sayısını 5 bine ulaştırmayı hedefliyor
AĞRI (AA) - Ağrı Valiliğince yapılan tekstilkentteki fabrikalarda hazır giyim ve tekstil alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil'in üst yöneticisi Şenol Şankaya, kentte şu an 1000 olan istihdam sayısını 2025 yılına kadar 5 bine ulaştıracaklarını bild..
Aydem Yenilenebilir Enerji’den Eurbond tahvili
Türkiye’nin yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan enerji üreten en büyük şirketi Aydem Yenilenebilir Enerji, Eurobond tahvilini başarıyla gerçekleştirdi. Şirket, 5,5 yıl vadeli 750 milyon dolar tutarında Eurobond ihracı yaparken faiz oranı yüzde 7,75 oldu...
Emlak Vergisi’nde yeni dönem yolda
2022-2025 yılları için hazırlanan emlak vergisine esas değerler belirlendi.
5G ağlarının geliri 700 milyar doları geçecek
Gelecekte, dünyadaki mobil veri trafiğinin yarısından fazlasını taşıması beklenen 5G ağları ile; sağlık, akıllı ulaşım, endüstriyel üretim ve IoT sektörlerinin toplam gelirinin dört yıl içerisinde 700 milyar doları geçeceği tahmin ediliyor...
Kilis’te salçalık domatesler çıktı
Kiliste Sebze Halinde kabzımallık yapan Sadık Korkut, yerli salçalık domatesin tezgâhları süslemeye başladığını belirterek fiyatının ise şimdilerde 80 kuruştan satıldığını dile getirdi.
Bacari Bistro, butik lezzetleri Bursalıların damak zevkine sunuyor
Çocukluk hayalini gerçeğe dönüştüren genç girişimci Berkay Dizdar, Nilüfer Özlüce’de hizmete açtığı Bacari Bistro ile Ege ve Akdeniz lezzetlerini Bursalıların damak zevkine sunuyor.
Şehir Hatları vapurlarında kahve yapımı için Arzum Okka Grandio Duo kullanılıyor
İSTANBUL (AA) - Şehir Hatları vapurlarında Türk kahvesi yapımı için Arzum Okka Grandio Duo tercih ediliyor
Tülin Tezer, tecrübelerini paylaştı
ursada Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği’nin (NİLSİAD) öncülüğünde, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) iş birliğiyle düzenlenen “Değerler Buluşuyor Tecrübe Konuşuyor” söyleşilerinin konuğu, SEGER Ses ve Elektrikli Gereçler A.Ş. Gen..
Bursa Vergi Dairesi’nden yapılandırma uyarısı
Bursa Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol,  vergi yapılandırmaların için son günün 31 Ağustos olduğunu ifade ederken, mükelleflere uyarılarda bulundu.
Amazon’dan Bitcoin açıklaması
İngiliz ekonomi gazetesi City AM’in Amazon’un Bitcoin ile ödeme alacağına dair haberi üzerine elektronik ticaret devinden açıklama geldi. Amazon sözcüsü, haberdeki bilgilerin "uydurma" olduğunu söylerken, şirketin gözünün kripto para birimi sektöründe old..
SOCAR Türkiye ödüllendi
Türkiye’nin en büyük endüstriyel holdingi SOCAR Türkiye, enerji sektöründe risk yönetimi çalışmalarının değerlendirildiği en prestijli ödül olan Energy Risk Awards’ta,”Yılın Kurumsal Risk Yönetimi” ödülünü aldı. Küresel enerji pazarında faaliyet gösteren ..
Turizmde ‘en kötü’ geride kaldı
KPMG Türkiye’nin Sektörel Bakış serisinin Turizm raporu yayımlandı. 2020’yi büyük kayıpla kapatan sektörde iyimserlik hakim. Geç başlayan yaz sezonu, kasıma kadar uzayacak. Türkiye’ye yıl sonuna kadar Rusya’dan 4 milyon, Almanya’dan 3 milyon turist beklen..
Ayakkabı sektörü pandemi sonrasına ayak bastı
Pandemiden en çok etkilenen sektörlerden olan ayakkabı ve saraciye sektörleri COVID-19 virüsünün aşısının bulunması ve normalleşme adımlarının atılması sonrasında dünyadaki en prestijli buluşma adresi “Expo Riva Schuh & Garda Bags Fuarı”na 67 firmayla..
Sakarya’da Ticaret Merkezi ihaleye çıkıyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin ticari hayatına büyük katkı sağlayacak Ticaret Merkezi’nin ihalesinin üçüncü etabı 3 Ağustos Salı günü Büyükşehir Meclis salonunda gerçekleştirilecek.
İncir ihracatında hedef 75 milyon dolar
Türkiyenin üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu, İngiliz Kraliyet Ailesinin sofralarını süsleyen Bursa Siyahı ve Sarılop çeşidi taze incirin ihracat yolculuğu başlıyor. 2020 yılında taze incir ihracatından 60 milyon dolar döviz kazanan Türkiye, 2021 ..
Kayseri Şeker’den 10 milyonluk yatırım
Kayseri Şeker’in Bünyan’da 10 milyon lira bedelle hayata geçirmeyi planladığı Pancar Bölge Müdürlüğü, Tarım Market, 10 adet dükkân ve 24 adet konut inşaatının temeli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin de katı..
Akaryakıta ÖTV düzenlemesi
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), akaryakıt ürünlerinde ÖTV düzenlemesi yapıldı. İndirimler pompaya yansımadı!
BTSO’dan Türkmenistan Webinarı
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında ‘Türkmenistan Pazarı ve Ticaret İmkanları’ webinarı düzenlendi. Aşkabat Büyükelçisi Togan Oral, Türkiye ve Türkmenistan arasındaki ortak tarih ve kardeşliğin iki ülke arasındaki..
İzmir Buca’da esnafın AVM tepkisi!
İzmirde Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Yazgan,  ilçedeki cezaevinin boşaltılmasının ardından elde edilecek alana AVM inşa edileceği söylentilerine sert tepki gösterdi.
RUMELİSİAD Girişim’de bayrak değişimi
Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD’ın üyelerinin katılımı ile kurulan RUMELİSİAD Girişim A.Ş. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. RUMELİSİAD Girişim A...
Pirelli’nin yeni HL lastiğini ilk ‘Lucid Air’ kullanacak
Pirelli, özellikle elektrikli veya hibrit otomobiller ve SUVlar için geliştirdiği ilk yüksek taşıma kapasiteli lastiğini tanıttı.
E-imza yılda yüzde 75 tasarruf sağlıyor
Kağıtsız hayatı mümkün kılan, enerji, zaman ve para tasarrufu sağlayan e-imza, kurumların en değerli hazineleri olan veri ve emeklerini koruyor. E-imza yıllık maliyette yüzde 75 tasarruf sağlıyor.
Memurlar zam teklifini hükümete sundu
Memur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam, 2022 için yüzde 21, 2023 için ise yüzde 17 zam talep etti.
Mobilya kağıt ve orman ürünleri ihracatı 338 milyon dolara ulaştı
Ege Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, 2021 yılı Ocak-Haziran dönemi ihracatı yüzde 6 artışla 338 milyon dolar olarak gerçekleşti.
KOSGEB’ten dijitalleşmeye 116 milyon lira destek
KOSGEBin İmalat Sanayinde Dijitalleşme temalı üçüncü çağrısının sonuçları belli oldu. 278 KOBİ’ye toplamda 116 milyon TL destek verilecek. İşletmeler, program kapsamında 1 milyon TLye kadar destek alabiliyor.
Kamu işçilerinin gözü yeni teklifte
Kamudaki 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren sözleşme görüşmelerinde, hükümetin, yeni zam teklifini bu hafta sunması bekleniyor.
Ev sahipleri dikkat! 5-10 kat arttı
Değerli Konut Vergisinde ikinci taksit ödemesi yaklaşıyor. Konutun değeri 5.2 milyon lirayı aşan yerlerde Değerli Konut Vergisi ödenmesi zorunlu oluyor.
Plastik poşetler için yeni kurallar getiriliyor
Plastik atıkların ithal edilmesine getirilen yasak iptal edilince ithalatına yeni kurallar geldi.
İstanbul'un Yanı Başında Şehir stresinden uzak,Grand Gold Hotel
Bayram tatilini fırsat bilenler Şehir stresinden uzak İstanbul Kumburgaz Grand Gold Hotel yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.
Tarımda kimyasal gübre azalıyor
Ticaret Bakanlığının Yeşil Mutabakat Eylem Planında yer alan en önemli maddelerden biri de sürdürülebilir tarım. Bu kapsamda kimyasal gübre kullanımını azaltılacak, Avrupa Birliği ile uyumlu politikalar hayata geçirilecek.
Karadeniz gazında ilk ateş yakıldı!
aradenizde yerin yüzlerce metre altında keşfedilen doğal gaz, Cumhurbaşkanı..
Müsilaj yatırımcıyı Ege’ye yöneltti
İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Edirne’..
Bakan Yanık: “Doğal afetlere 3 yılda 131 milyon lira nakdi destek sağlandı”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2018 yılının başından bugüne k..
Kısıtlama bitti, mangal sefası arttı
Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, gıda perakend..
Penta Teknoloji ve Adobe'den katma değerli entegrasyon projesi
Penta Teknoloji Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih..
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI