22-03-2024 13:26:31

Çıldırlılar Ardahan da Dernek Kurdular İftarda biraraya geldiler

Ardahan’ın Çıldır ilçesinde doğup büyüyen ve Ardahan il merkezinde ikamet eden Çıldırlılar bir araya gelerek “Ardahan Çıldır Kültür Derneği”ni kurdular. Kuruluşu yapılan derneğin ilk iftar organizasyonu yoğun katılımla ve âşıkların sazlı sözlü türküleri ile coşkulu geçti.
Çıldırlılar Ardahan da Dernek Kurdular İftarda biraraya geldiler

Ardahan’ın Çıldır ilçesinde doğup büyüyen ve Ardahan il merkezinde ikamet eden Çıldırlılar bir araya gelerek “Ardahan Çıldır Kültür Derneği”ni kurdular.  Kuruluşu yapılan derneğin ilk iftar organizasyonu yoğun katılımla ve âşıkların sazlı sözlü türküleri ile coşkulu geçti.

Ardahan il merkezinde ikamet eden Çıldırlılar, tanışma, kaynaşma, kültür ve geleneklerini yaşatma hedefiyle yola çıkarak “Ardahan Çıldır Kültür Derneği”ni kurdular. Kuruluşu yapılan derneğin ilk iftar organizasyonu yoğun katılımla ve âşıkların sazlı sözlü türküleri ile coşkulu geçti. İftarın ardından Çıldırlılar, yöre aşıkları Faruk Erdoğan ve Ercan Şimşekoğlu'nun türküleri ile güzel bir gece yaşadı.

Derneğin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Sülayman Türe, iftar programına katılan Çıldırlıları selamlayarak, derneğin kurulmasıyla birlikte artık Çıldırlıların tek çatı altında bir ve beraber olacağını, düğün, cenaze ve özel gün ve gece buluşmaları noktasında yeni organizasyonlar yapılarak birlik ve beraberliğin kuvvetlendirileceğini söyledi. Türe, iftara katılan Çıldırlılara teşekkür etti.

  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI