2 Temmuz 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile Çıldır İlçe Kaymakamlığına atanan Efe KILIÇ göreve başladı.
Ardahan'da Çıldır Gölü'nün tanıtımı amacıyla düzenlenen etkinlikte, Vali Hayrettin Çiçek'in de katılımıyla birlikte halay çekildi ve yöresel sanatçılar gösteri yaptı.
Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Ardahan’daki Çıldır Gölü, sahip olduğu doğal yapısı ve güzellikleriyle her mevsim ağırladığı yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.
Çıldır İlçe Müftülüğü ile Çıldır Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Yaz Kur’an Kursları Camiler Arası Futbol Turnuvası başladı.
Çıldır ilçesinin Kaymakamı M. Enes İpek, yeni görev yerine uğurlandı. İlçeden ayrılan Kaymakam İpek'i büyük bir kalabalık yolcu etti. Duygulu anların yaşandığı vedalaşmada Kaymakam İpek, halka teşekkür etti ve yeni görev yerinde de hizmet etmeye devam ede..
15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Milli Birlik Günü Ardahan'ın Çıldır ilçesinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı
Ardahan’ın Çıldır ilçesindeki Karaçay Kanyonu’nda kayalıkların zirvesinde yer alan tarihi "Şeytan Kalesi", son günlerde yoğun ilgi görüyor.
Yaklaşık 2 yıldır Çıldır İlçe Kaymakamı olarak görev yapan ve tayini çıkan M.Enes İpek için Çıldır Belediye Başkanı K.Yakup Azizoğlu tarafından veda yemeği düzenlendi.
20. Çıldır Göl Festivali ve Aşık Şenliği Anma Programı hafta sonu yapılacak. Programa Karslı aşıkların çağırılmaması ise tepkiye neden oldu.
Ardahan'daki Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'nda sürücüler, geçiş belgelerini tır parkında mola verirken alabilecek. Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, geçiş belgesi işlemlerinin tır parkına taşındığını açıkladı...
Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Çıldır ilçesinde yapımına başlanan 'Öğretmen Evi' inşaatının temel atma törenine katıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde il ve ilçe müftülüklerinin koordinesinde açılan Yaz Kur’an Kursları'nda çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor
Çıldır Kaymakamlığının desteğiyle Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzce 16-19 Temmuz 2024 tarihleri arasında Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu Yatılı Bölge Okulu halı sahasında, ilkokullar ve ortaokullar arası Kur’an Kursları futbol turnuvası yapılacaktır..
Çıldır Kaymakamı Muhammet Enes İpek'in Yapay Zekaya, Şeytan Kalesi hasarsız olsaydı nasıl görünürdü soruna yanıtı bir anda paylaşım rekoru kırdı.
Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirler Atama Kararnamesiyle 302 mülki idare hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı ve kaymakamların atamaları yapıldı
Ardahan'ın Çıldır ilçesinde, Prof. Dr. Esfender Korkmaz Öğretmen Evi inşaatı bugün atılan ilk beton dökümüyle başladı
PTT Ardahan Başmüdürlüğü tarafından vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak olan PTT Mobil Şubesi Çıldır Aktaş sınır kapısında hizmet vermeye başladı
Kışın donan yüzeyiyle adeta bir buz cenneti haline gelen göl, kış turizminin önemli merkezlerinden biri olarak biliniyor
Sürücülerin tır kuyruğu çilesi, Gürcistan sınırındaki Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'nda 22 Aralık 2023'te hizmete alınan park sayesinde ortadan kalktı
Ardahan’ın Çıldır ilçesinde, merada yeşilliklerde ilerleyen kurt sürüsü görüntülendi
Çıldır Kaymakamı Enes İpek, ilçenin ulu çınarlarından Ayna Nine’nin evini ziyaret ederek elini öptü. Kurban Bayramını kutladı.
Ardahan’da Kurban Bayramı kutlamaları protokol ziyaretleri ile devam ediyor. Bu kapsamda Çıldır ilçesini ziyaret eden Vali Çiçek, Kurban Bayramı dolayısıyla Çıldır Aktaş Hudut Karakolu'nu ziyaret ederek, Mehmetçikle bayramlaştı
Yerel seçim sonrası il bazlı çalışma yürüten Milliyetçi hareket Partisi genel merkezi Çıldır İlçe Teşkilatını komple görevden aldı
Prof. Dr. Esfender Korkmaz hoca tarafından Çıldır ilçesin yaptırılacak olan ilçe öğretmen evi için imzalar atıldı.
Ardahan’ın Çıldır ilçesine bağlı Akkiraz köyünde yaşayan 64 yaşındaki Ali Osman E. isimli vatandaş kendisini telefonda banka memuru olarak tanıtan dolandırıcıların ağına düştü. Dolandırıcılar, yaşlı adamın üzerinde 476 bin TL kredi çektiler..
Ardahan'ın Çıldır ilçesindeki Karaçay Kanyonu'nun ortasında yer alan kayalıkların zirvesine kurulu tarihi Şeytan Kalesi, doğaseverleri ağırlamaya başladı.
1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Çıldır Halk Eğitim Merkezi tarafından Çıldır Kaymakamlığı önünde sergi düzenlendi.
ARDAHAN'daki Çıldır Gölü, ilkbahar mevsimi ile göçmen kuşların akınına uğradı. İrili, ufaklı 6 adası bulunan göl, Van Gölü martısı ve tepeli pelikan başta olmak üzere kaz, yeşilbaş ördek, angut, karabatak gibi kuş türlerine ev sahipliği yapıyor...
Çıldır Kaymakamlığı, Aşık Şenlik Tüneli'nde gerçekleştirilen yol-ışıklandırma çalışmaları sebebiyle her iki tüpte gidiş/geliş trafiğine kapatıldığını duyurdu
Çıldır Gölü çevresini istila eden yeşil sinekler, hortum görüntüsü oluşturdu. O anlar, bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi
Çıldır Belediye Başkanı K.Yakup AZİZOĞLU Çıldır Göl Festivalinin 19-20 Temmuz tarihlerinde yapılacağını açıkladı
Çıldır MYO Kariyer Günleri kapsamında Ardahan İli Baro Başkanı Av. Murat Yolçu ve avukatlar Ceren Arslangörür ve Zehra Yılmaz'ın katılımıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlikte avukatlık mesleği ve baroların işleyişi hakkında bilgiler paylaşıldı, öğrencilerin..
Geçtiğimiz günlerde vefat eden Hamit Yılmaz’ın ailesi cenaze yemeği vermek yerine 3 adet kurban bağışında bulundu
İlçe Kaymakamları ile birlikte ziyaretlerde bulunan Vali Çiçek, belediye başkanlarına görevlerinin hayırlı olmasını diledi.
Çıldır Gölü kenarında çıkan yangında tamamen yanarak kül olan Kütük Ev'in yerine Çıldır Gölü kenarında yeni turistik tesis yapılıyor. Vali Ziya Polat, proje çalışmaları hakkında bilgi almak için bölgede incelemelerde bulundu. Ayrıca, Çıldır Gölü'nde su sp..
Ardahan'da büyük istila başladı. Çok yakında tüm Türkiye'yi ağ gibi saracaklar. O hayvan hep birlikte hücuma geçti. Ardahan’ın ki Çıldır gölü çevresine giriş neredeyse imkansız hale geldi. Her yerde onlardan var. Bu iş acilen çözülmeli...
124 bin metrekarelik alanıyla Doğu Anadolu’nun ikinci büyük gölü olan Çıldır Gölü, kışın yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrak yeri oluyor. Çıldır Gölü son günlerde etkili olan sağanak yağış ve etrafını çevreleyen dağlardaki karların erimesiyle birlikte ..
İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün Çıldır Kaymakamlığı önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk koyması ve bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa Çıldır sentetik çim sahasında devam edildi..
Çıldır Anaokulunda “Kendim Yetiştiriyorum Doğal Besleniyorum” projesi kapsamında bu yıl ki sera ekim-dikim çalışmaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Yıldız’ın katılımıyla gerçekleşti
Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uzantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Akın Koç ve Çıldır İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Yıldız, Çıldır Kaymakamı Muhammed Enes İpek'i ziyaret ederek, Çıldır ilçesindeki eğitim öğretim faaliyetleri üzerine önemli bi..
ARDAHAN'ın Çıldır Gölü'nün kışın buz tutan yüzeyinin tamamen çözülmesiyle balıkçıların sandalla balık avı mesaisi başladı.
CHP Çıldır Belediye Başkan Adayı Nurettin Aygün: ''Çıldır seçimleri artık bizim hakkımızın gaspı yanında ne yazık ki alınan baştan savma kararlarla Türkiye'de ve Ardahan'da hak-hukuk- adalet sınavı sürecine döndürülmüştür'' dedi..
Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Atso yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte yerel seçimler sonrası belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretlerine başladı
Ardahan Valiliği İl Özel idaresi tarafından yeri tahsis edilen eski Çıldır Lisesi arsasında ki bölgede hayırsever iş insanı KAI Eğitim Vakfı kurucularından Prof. Dr. Esfender Kokmaz tarafından yapılacak olan 14 odalı Çıldır öğretmen evi temel açma çalışma..
Çıldır İlçe Müftüsünün ziyaretinden son derece mutlu olan Ziyaettin Aygün Filistine bağış yaptı. Çıldır Müftüsü Abdullah Doğan bu duyarlı davranışından dolayı Ziyaettin Aygün’e teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti.
Çıldır İlkokulu tarafından hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı Çıldır Sezgin Yolcu Orta Okuluna ait kapalı halı sahada gerçekleşti
AK Parti Ardahan Merkez İlçe Başkanı Aytaç Ulutaş, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, 31 Mart Seçimlerinde Hanak Belediye Başkanı seçilen Erdal Kurukaya ve Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu..
Çıldır Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu Ortaokulu tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi
Ardahan’da Çıldır Gölü’nün yüzeyini kaplayan buz tabakası sıcak havanın etkisiyle erimeye başladı. Ortaya kutupları aratmayan görüntüler çıktı.
Çıldır Kaymakamı M. Enes İpek Çıldır, Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu
31 Mart günü yapılan yerel seçimlerin ardından mazbatalar alınmaya başladı
Kışın yüzeyi buzla kaplanan Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü Çıldır Gölü'ndeki buzların erimesi dron ile görüntülendi. Kars-Ardahan sınırındaki 123 kilometrekare alana sahip Çıldır Gölü'nün yüzeyinde, soğuk hava nedeniyle geçen yıl aralık ayı..
Ardahan-Kars sınırındaki Çıldır Gölü'nün yüzeyini kaplayan buz tabakası, son günlerde sıcak hava, sağanak ve rüzgarın etkisiyle erimeye başladı.
Çıldır Anadolu İmam Hatip Lisesi Ramazan Ayı boyunca devam eden etkinlikleri çok güzel bir programla nihayetlendirdi
Çıldır Kaymakam M. Enes İpek ve eşi Emine İpek, kaymakamlık personeli ve aileleriyle iftar yemeği programında bir araya geldi
Çıldır İlçe Müftülüğü koordinesinde yürütülen ramazan kolileri yardıma muhtaç vatandaşlara ulaştırılmaya devam ediyor
Çıldır Anaokulu öğrencileri Çıldır Halk Kütüphanesine kütüphane kültürü ve kitap sevgisini aşılamak amacıyla gezi düzenledi
Çıldır’da birlik ve beraberliğin pekişmesi için Resul Aslan Camii’nde "Gençlik İftar Buluşması" düzenlendi
Kış mevsiminde yüzeyi tamamen buz tutan Çıldır Gölü, ilkbahar gelmesine rağmen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor
31 Mart günü yapılan yerel seçimlerde Çıldır Belediye Başkanlığı yarışı büyük çekişmeye sahne olmuştu
Birçok bölgede seçim sonuçları netleşirken, yarışın başa baş geçtiği yerlerde oy sayımlarına itirazlar devam ediyor
Turgay Şirin kimdir? Memleket Partisi Ardahan Çıldır Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin Kaç yaşında, nereli? Memleket Partisi Ardahan Çıldır Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin'in kim olduğu merak ediliyor. Turgay Şirin'in yaşı, nereli olduğu ve politik ka..
7 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Çıldır Anaokulunda öğrenciler ve öğretmenler tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden olan Çıldır Gölü, doğal yapısı ve güzellikleriyle her mevsim ağırladığı yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.
Çıldır İlçe Müdürlüğü tarafından Çıldır İlçe Milli Eğitim müdürü Gürbüz Yıldız başkanlığında , Çıldır Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Çıldır Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 12 . sınıf öğrencileri , sorumlu idareci ve öğretmenleri ile birlikte Kars Kafkas Ün..
Türk dünyasında Göktürkler’in Ergenekon’dan çıkışı ve 12 hayvanlı Türk takviminde yeni yılın başlangıcı olarak geçmişten bugüne kutlanmaya devam ediliyor
Çıldır İlçe Müftülüğü koordinesinde Türkiye Diyanet Vakfı Çıldır Şubesince "İyilik Paketleri" Türk Diyanet Vakfı görevli ve gönüllüleri tarafından ailelere ulaştırılıyor
Çıldır Anaokulu 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü olması sebebi ile çeşitli etkinlikler düzenledi
Çıldır Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda liseler ve ortaokullar arası düzenlenen “Tartışarak Anlaşıyoruz” adlı münazara etkinliği gerçekleştirildi
Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Gürcistan sınırındaki Aktaş Sınır Karakolu'nda görevli Mehmetçikle iftar yaptı.
AK Parti Çıldır İl Genel Meclis Üyesi adayları A. Rıfat Vural ve Kenan Baydar Çıldır Gençlik kolları ile bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde bir iftar programı gerçekleştirdiler
Çıldır İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen güzel şiir okuma ve resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi
Ardahan’da nesli tükenme riski altında olan ve ’ormanın hayaleti’ olarak bilinen vaşak görüntülendi.
Çıldır Kaymakamı M.Enes İpek ve eşi Emine İpek Şehit Aileleri ve Gazilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar programı Kaymakamlık organizasyonunda taziye evinde düzenlendi
Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı Çıldır İlçe Merkez’de bulunan şehitler anıtında, şehitlerin anısına çeleklerin sunulması, bir dakikalık saygı duruşu, şehitler anısına saygı atışının yapılması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı..
Çıldır İlçe Müftülüğü tarafından Çıldır Meslek Yükseokulu’nda "Kudüs Bilinci" ve "Ramazan ve Ahiret Bilinci" sunumu gerçekleştirildi
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü ile 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma” etkinlikleri kapsamında Çıldır Müftülüğünce ortaokul öğrencileri arası..
Yaklaşan yerel seçimlerde sahadaki yoğun çalışma temposu ile dikkatleri üzerine çeken AK Partinin Çıldır Gençlik Kolları Başkanlığına Fırat Yılmaz getirildi
Çıldır İlkokulu’nda 12 Mart Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşının Kabulü günü etkinlikleri kapsamında öğrenciler arası İstiklal Marşını güzel okuma ve resim yarışması düzenlendi.
Yaklaşan yerel seçimler öncesi AK Parti Ardahan Milletvekili Kaan Koç ve İl Başkanı Ersin Yılmaz, Çıldır'da esnaf ziyareti gerçekleştirdi
Ardahan'ın Çıldır ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
Çıldır Anaokulunda Afet ve Acil Durum Eğitim Tatbikatı kapsamında düzenlenen çeşitli etkinliklerle, öğrencilere yangın ve deprem durumlarında nasıl davranmaları gerektiği anlatıldı.
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ardahan’ın Çıldır ilçesinde yerel seçimlerde partisine destek istedi, iktidar ve muhalefet partilerini eleştirdi. İnce, “AK Parti ile CHP arasında hiçbir fark yok” dedi.
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Ani Ören Yeri, Peynir Müzesi, Türkiye'deki üç interaktif müze arasında yer alan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi ile Çıldır Gölü'nün bulunduğu kent, tarih ve turizm destinasyonlarıyla adından söz ettiriyor..