19-04-2024 08:41:10

Beyoğlu'nda askeri üniforma ile müşterilere servis yapan şahıs tutuklandı

İstanbul Beyoğlu'nda bir restoranda askeri üniforma ile servis yapıldığı anların sosyal medyada paylaşılması üzerine gözaltına alınan yabancı uyruklu Y.J çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Restoran sahibi ve işletme müdürü ise serbest bırakıldı.
Beyoğlu'nda askeri üniforma ile müşterilere servis yapan şahıs tutuklandı

İstanbul Beyoğlu'nda bir restoranda askeri üniforma ile müşterilere servis yapan şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Geçtiğimiz günlerde bir restoranda çekilen görüntüler bu kadarına pes dedirtmişti. Askeri üniforma giyen bir şahıs, restorandaki müşterilere servis yapmış ve görüntüler infiale yol açmıştı. Polis görüntülerdeki şahısları yakalayıp gözaltına almıştı.

ASKERİ ÜNİFORMAYLA SERVİS YAPAN ŞAHIS TUTUKLANDI

Yakalanan iş yeri sahibi A.K. ve işletme müdürü A.G ifadelerinin ardından savcılık talimatı ile serbest bırakıldı. Askeri üniforma ile servis yapan Y.J. ise "Türk Milletini, Cumhuriyeti, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama" suçundan adliyeye sevk edildi. Y.J çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Beyoğlu'nda bulunan bir restoranda askeri üniforma ile çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından polis harekete geçmişti. Tepki çeken görüntüler sonrası yapılan incelemelerde iş yerinin Beyoğlu Hüseyin Ağa Mahallesi'nde faaliyet gösterdiği ve restoranın A.K.'ye ait olduğu, görüntüdeki askeri üniformayla müşterilere servis yapan şahsın yabancı uyruklu Y.J. olduğu tespit edilmişti. Olayla ilgili iş yeri sahibi A.K., işletme müdürü A.G. ve görüntülerdeki askeri üniformalı Y.J., Beyoğlu Güvenlik Büro Amirliği görevlileri tarafından gözaltına alınmıştı.

  •   Etiket
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI