02-03-2024 21:21:30

Başıboş sokak köpeği, aynı gün içerisinde 8 kişiyi ısırdı

Diyarbakır'da başıboş sokak köpeği, aynı gün içerisinde 8 kişiyi ısırdı. Köpeğin ısırdığı vatandaşlara hastanede ilk müdahalenin ardından tedbir amaçlı kuduz aşısı yapıldı. Kayseri'de ise bir köpek, 7 yaşındaki çocuğun kafasını ısırarak ağır yaraladı.
Başıboş sokak köpeği, aynı gün içerisinde 8 kişiyi ısırdı

Türkiye'nin dört bir yanından hemen hemen her gün köpek saldırısı haberleri gelmeye devam ediyor. Diyarbakır'da başıboş sokak köpeği, aynı gün içerisinde 8 kişiyi ısırarak hastanelik etti. İlk müdahalesi yapılan yaralılara kuduz riskine karşı aşı yapılarak önlem alındı. Saldırgan köpek ise hala sokaklarda gezmeye devam ediyor.

Olay, 26 Şubat tarihinde merkez Yenişehir ilçesi Diyarbakır-Elazığ karayolunda meydana geldi. Tüyleri dökülmüş bir sokak köpeği, alışveriş merkezi civarında 41 yaşındaki R.Y.isimli vatandaşı ısırdıktan sonra Elazığ istikametine doğru ilerledi.

KÖPEK SALDIRISINA UĞRAYAN 8 KİŞİ KUDUZ VE TETANOZ AŞISI OLDU

Aynı gün sokak köpeği tarafından A.A. (10), S.E.(48), R.A. (80), N.G. (71), E.D. (15), Z.E. (20) ve Mehmet Karcı (43) ısırılarak yaralandı. Kuduz şüphesi üzerine vatandaşlar, tedbir amaçlı Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Yaralı vatandaşlar, doktorların ilk müdahalesinin ardından hastanede kuduz ve tetanoz aşısı oldu.

GİYDİĞİ 3 KAT KAZAK SAYESİNDE KURTULDU

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağındaki dükkanının önünde römork tamiri yaptığı esnada sokak köpeğinin kolundan ısırdığı Mehmet Karcı, kolundan ısırıldıktan sonra neye uğradığını şaşırdığını söyledi.

Üç kat kazak giymesinden dolayı facianın eşiğinden döndüğünü dile getiren Karcı, "Kaynak işiyle uğraştığım esnada yoldan geçen bir sokak köpeği gelip iş yerimin önünde direkt sessiz sedasız kolumu ısırdı. Bu sırada ben de panikledim. Hava soğuk olduğu için Allah'tan üç kazak giymiştim. Kolumu kaldırmamla beraber köpek dişini geri çekti. Sonra bağırdım ve köpek korktu. Köpeğin halinden belliydi kuduz olduğu. Köpek koşarak da gitmedi, yavaş yavaş ilerledi. Ben de şoka girmiştim. Bir 20 dakika sonra üstümü değiştirip hastaneye gittim. Orada sağlık ekipleri tetanoz ve kuduz aşısı yaptı, kuduz aşısı kartı verildi. 3 günde bir hastaneye gidip aşı oluyorum. Toplam 4 haftalık bir aşı süreci var" dedi.

AŞI OLMAYA GİTTİĞİNDE DİĞER YARALILARI GÖRDÜ

Hastaneye gittiğinde 3 kişinin aynı köpek tarafından ısırıldığını öğrendiğini ifade eden Karcı, "Hastaneye gittiğim zaman 3 ayrı köpek ısırma vakası daha vardı. O esnada iki polis memuru da yanlarındaydı. Ben de 'Hayırdır ne oldu?' diye kendilerine sordum. Bana 3 arkadaşı ayrı noktada köpek ısırdığını söyledi. Beni de köpek ısırdığını söyleyince işlemlerimi yaptılar. O köpeğin Forum AVM'den başlayıp ilerleyerek vatandaşları ısırdığını söylediler. Hastanedeki 3 arkadaşın birinin baldırından, diğerinin sırt kısmından, diğer arkadaşın ise farklı bir yerinden ısırdığını gördüm" diye konuştu.

Tüyleri sarı ve dökülmüş bir köpeğin 8 kişiyi aynı gün ısırdığını belirten Karcı, şunları söyledi:

"Dün yine aşı olmak için hastaneye gittim. Oradaki sağlık ekipleri ayın 26'sında benimle birlikte 8 kişinin ısırıldığını bana söyledi. Aynı güzergahta bir köpeğin 8 ayrı kişiyi ısırması faciadır. Galiba benden sonra birkaç kişiyi de aynı köpek ısırmış."

Diyarbakır'da yaşanan olayın bir benzeri de Kayseri'de meydana geldi. Ancak 7 yaşındaki Yakup, diğerleri kadar şanslı değildi.

KAFASINI KÖPEK ISIRAN 7 YAŞINDAKİ ÇOCUK AĞIR YARALANDI

Melikgazi ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi'nde meydana gelen olayda, bağlı köpeğin yanına giden 7 yaşındaki Yakup A.'ya köpek saldırdı. Talihsiz çocuk köpeğin başından ısırması sonucu ağır yaralanırken, ailesinin ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk tedavisinin ardından Kayseri Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Yakup A., tedavi altına alındı.

Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparken, saldırgan köpek de belediye ekipleri tarafından götürüldü. Olayla ilgili soruşturma

  •   Etiket
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI