15-06-2021 17:40:25 Son Güncelleme: 15-06-2021 17:49:25

Babacan Ardahan da Partisinin İlçe Kongresine Katıldı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğanı hayali bir dış düşman üretmek uğruna ülkenin dış ilişkilerine büyük zarar verdiğini söyledi.
Babacan Ardahan da Partisinin İlçe Kongresine Katıldı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hayali bir dış düşman üretmek uğruna ülkenin dış ilişkilerine büyük zarar verdiğini söyledi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ardahan’da partisinin 1. Olağan Posof İlçe Kongresinde konuştu. Babacan’ın gündeminde dış politika vardı. Babacan dış politikada yalnızlığın değerinin beş para etmediğini vurgulayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘hayali bir dış düşman üretmek uğruna Türkiye’nin dış ilişkilerine büyük zarar verdiğini’ söyledi.

“Daha dün Ey Amerika diyenler, bugün en Amerikancı biziz yarışına girdi" diyen Babacan, "Hayretle izliyoruz. Ülkemin Cumhurbaşkanı ABD Başkanıyla 48 dakika görüşecek diye kaç hafta öncesinden davul çalmaya başladı yandaş medya. Bizleri de kapsayan haber yapmışlar, Amerikancılıkla övünüyorlar. Dünkü görüşme öncesinde ‘Biz hep sizi savunduk’ diye mesaj gönderiyorlar. ‘Erdoğan 1 Mart tezkeresinde Amerika’dan yanaydı. Irak savaşına ABD’yle birlikte girmek isteyen Erdoğan’dı’ diye haber yapıyorlar. ‘Ortamı ısıtabilir miyiz’ haberi” diye konuştu.

Babacan, 48 dakikalık tercümeli bir görüşmede yarı yarıya konuşulduğunda 12'şer dakika konuşulduğunu öne sürerek, "Dertlerini kaba hesapla 12 dakikada ne kadar anlatabildilerse anlatabildiler. O kadar. Şu hale bakın. 12 dakika yüz yüze derdini anlatabilmek için aylardır bekliyor ülkemin cumhurbaşkanı. Bu ülke buna layık değil, olmaz böyle bir şey" dedi.

Babacan kürsüde Erdoğan’ın “Ey Amerika, ey Trump” ifadelerini de izletti. Babacan sözlerine şöyle devam etti: "Bir ey nidası da son Amerika seçimlerinde destek verdiği adaya atıyor, ey Trump diyor. Hükûmet, kendi kontrol ettiği medyayla son Amerika seçimlerinde Trump’a açık destek verdi. Biden kazandı. Hesapsızlığa bakın. Türkiye, başka ülkelerin iç siyasetinde taraf olmazdı".

Bu arada Türkiye'nin barışın temsilcisi olması gerektiğinin altını çizen Ali Babacan, "Bizim dönemimizde Birleşmiş Milletler Arabuluculuk Merkezini İstanbul’a taşımayı planladı. ‘Küsenleri barıştırıyorsunuz, kavga edenleri ayırıyorsunuz, savaşı durdurabiliyorsunuz’ dediler. O projeden vazgeçtiler. ‘Türkiye değişti. Bırakın arabuluculuğu, bunlar kavganın tarafı, sorunun parçası oldu’ dediler. Türkiye’nin mutlaka sağduyunun sesi, barışın temsilcisi olması gerekiyor" diye konuştu.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI