13-05-2021 16:55:20

Ardahan Valisi Hüseyin Öner’in Ramazan Bayramı Mesajı

11 Ayın Sultanı Ramazan ayını idrak edip, tüm Müslümanlar olarak Ramazan Bayramına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız
Ardahan Valisi Hüseyin Öner’in Ramazan Bayramı Mesajı

11 Ayın Sultanı Ramazan ayını idrak edip, tüm Müslümanlar olarak Ramazan Bayramına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

   İnanç, örf ve adetlerin en güzel şekilde gösterildiği bayramlar, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı dini inancın, milli ve manevi kültürün yeniden tazelendiği, güçlendiği günlerdir.

  Bu müstesna günleri, yaklaşık bir yılı aşkın süredir maalesef tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle geçmiş yıllardan farklı geçireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine 29 Nisan-17 Mayıs arası ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir. Kısıtlama kapsamında Ramazan Bayramı süresincede 17 mayıs’a kadar kısıtlama devam edecektir.  Bu kararın, milletimizin salgın karşısında daha sağlam durması ve sevdikleriyle daha uzun yıllar yeni bayramlarda buluşması için bir zorunluluk olduğunu unutmayalım. Bu sebeple bayramda evimizde kalalım, büyüklerimizi, yakınlarımızı, arkadaşlarımızı sevdiklerimizi telefonla arayıp bayramlaşalım. Bayramı kurallara uyarak geçirirsek, sonrasında daha güzel günlerin bizi beklediğini millet olarak göreceğiz.


  Bu duygu ve düşüncelerle; şehrimizde ve ülkemizin dört bir yanında yaşayan değerli Ardahanlı hemşehrilerimin, kamu kurum ve kuruluşlarındaki her kademede görev yapan mesai arkadaşlarımın, şehit ailelerimiz ve gazilerimizin, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarının ve tüm Müslüman Aleminin Ramazan Bayramını yürekten kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI