18-03-2021 00:59:41

Ardahan Valisi Hüseyin Öner den 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı yazdığı yerdir
Ardahan Valisi Hüseyin Öner den 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı yazdığı yerdir. Düşman hiçbir zaman bu kadar yakın ve bu kadar güçlü değildi. İki günde İstanbul’a ulaşacağına inanan İtilaf kuvvetlerinin muazzam silah gücüne rağmen; cesaret, inanç ve vatan sevgisi ile Türk askeri Çanakkale’de imkansızı başardı ve itilaf kuvvetlerine geçit vermedi.

Çanakkale zaferi, milletimizin bir ve bütün olduğu zaman neler yapabileceğinin bir göstergesidir. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkarak, güçlü olmanın birlik ve beraberlikten geçtiğini hiç bir zaman unutmamalıyız ve bu toprakların nasıl vatan yapıldığını hatıralarımızdan asla çıkarmamalıyız. Çanakkale’de ecdadımızın şanlı destanından bahsederken, Şehitlerimizin de bu toprakların tapusu olduğunu her zaman hatırlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale’de kahramanlık destanının yazılmasında başrol oynayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  Allah, bu Milleti bir daha Çanakkale gibi bir imtihandan geçirmesin ve Çanakkale’de ki o inançtan mahrum bırakmasın.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI