18-05-2024 17:32:02

Ardahan Üniversitesi kampüsünde Filistin’e destek amacıyla Gazze Hatıra Ormanı etkinliği düzenledi.

İsrail’in saldırıları nedeniyle Gazze’de şehit olan Filistinliler için, Ardahan Üniversitesi ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından “Gazze Hatıra Ormanı” oluşturularak ilk fidanlar dikildi
Ardahan Üniversitesi kampüsünde Filistin’e destek amacıyla  Gazze Hatıra Ormanı  etkinliği düzenledi.

İsrail’in saldırıları nedeniyle Gazze’de şehit olan Filistinliler için, Ardahan Üniversitesi ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından “Gazze Hatıra Ormanı” oluşturularak ilk fidanlar dikildi. Fidan Dikim Etkinliği, Yenisey Camiinde düzenlenen Gazze şehitleri için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dua okunmasıyla başladı.

 

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, İl Emniyet Müdürü Gökalp Şener, İl Jandarma Komutanı Albay Ramazan Yiğit, Orman Bölge Müdürü Oktay Ayatay ile birlikte Filistin’e yardım kapamyasının açılışını yaptı. Vali Çiçek ve beraberindekiler, gelirleri Gazzeli ailelere bağışlanmak üzere öğrencilerin hazırlamış olduğu ürünlerden satın aldı.

Burada konuşan Vali Hayrettin Çiçek, yardım kampanyasının hayırlara vesile olmasını dileyerek, Gazze’de akan kanın durmadığını ve her geçen gün arttığını, bu duruma sessiz kalmayan ve duyarlılığını ifade eden, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından fidan dikimi etkinliğine geçildi. Etkinlikte Vali Hayrettin Çiçek ve beraberindekiler, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tahsis edilen fidanları toprakla buluşturdu.

  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI