20-03-2020 08:22:32

Yücel Çelikbilek Çamlıca Camisindeki Cenaze Töreninin Ardından Ebediyete Uğurlandı.

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek sevenlerinin ve hemşehrilerinin katıldığı cenaze töreninin ardından ebediyete uğurlandı
Yücel Çelikbilek Çamlıca Camisindeki Cenaze Töreninin Ardından Ebediyete Uğurlandı.
Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek sevenlerinin katıldığı cenaze töreninin ardından ebediyete uğurlandı.
Beykoz, Yücel Çelikbilek'i dualarla uğurladı
 

Beykoz İlçesine ve memletikin Karsardahan ığdı illerine  hizmetleriyle halkın sevgisini ve takdirini kazanan Yücel Çelikbilek’in cenaze namazına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, eski Belediye Başkanları Hasan Can, İsmail Erdem, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, TÜGVA Genel başkanı Enes Eminoğlu, siyaset camiası ve başkanı olduğu İlim Yayma Vakfından temsilciler katıldı.

Büyük Çamlıca Camisinde kılınan namaz sonrasında Yücel Çelikbilek’in naaşı dualarla Paşabahçe aile mezarlığına defnedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, cenaze töreninde katılımcılara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cenaze törenine katılmakta çok istekli olduğunu fakat kendisinin koronavirüs tehdidi açısından sakıncalı olabileceği yönündeki telkinlerinden dolayı katılamadığını dile getirdi.

Bilal Erdoğan: "Ağabeyimizin yaşayışı hepimize örnek olsun"

Erdoğan, "Hassas bir zamandan geçiyoruz. Şu gün şu toplantımızın bile riskleri var. Ne olursunuz bu zamanda başkalarını riske atmamaya çalışalım. Yücel başkanımız, son 4-5 yılda çok yakın çalıştığımız, Cumhurbaşkanımızın çok eski tanıdığı, samimiyetiyle, inceliğiyle hiç kimseyi incitmeden her adımını atmaya gayret eden bir büyüğümüzdü. Yücel Çelikbilek ağabeyimizin yaşayışı hepimize örnek olsun ve onun gibi yaşamak bir hedef olsun" dedi.

Gençlik yıllarında Refah Partisi’yle başladığı siyasi hayatına AK Parti’yle devam eden Yücel Çelikbilek Beykoz’da 1994-1999, 2009-2014 ve 2014-2019 dönemleri olmak üzere üç dönem belediye başkanlığı yaparak yetiştiği ilçe olan Beykoz'a hizmet etti.

Yücel Çelikbilek, ilçede görev yaptığı süre boyunca başta 2/B olmak üzere pek çok köklü hizmete öncülük etti.

1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı. 1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Görevde bulunduğu süre içerisinde Beykoz’un her köşesinde önemli hizmetlerin yapılmasının yanı sıra, borçsuz bir belediye devretti. 1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediye’sinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı. 15 seneyi aşkın yerel yönetim tecrübesiyle birçok başarılı projeye imza attı.

YÜCEL ÇELİKBİLEK KİMDİR 

           

Ü1951 yılında Kars’ta doğumlu Aslen Çıldır'lı olan 1956 yılında İstanbul Beykoz'a göç eden ailenin çocuğu olan Çelikbilek İstanbul da ikamet ediyordu.

           

1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Cemiyeti'nin, 2002–2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi. Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı'nın da başkanlığını sürdürmektedir.
1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı.

1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçildi.
           

Görevde bulunduğu süre içerisinde Beykoz'un her köşesinde önemli hizmetlerin yapılmasının yanı sıra, borçsuz bir belediye devretti.
           

1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediye'sinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı.
15 seneyi aşkın yerel yönetim tecrübesiyle birçok başarılı projeye imza attı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.
           

2014 Yerel Yönetim Seçimlerinde Beykoz tarihinde bir ilki başararak tekrar belediye başkanlığına seçildi.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI