Saadet Atalay
  25-01-2021 19:42:00

SAFFET KAYA' YI İNSANLAR NEDEN ÇOK SEVER ?

Evet Sn Saffet KAYA' nın biyografisi Ardahanlı olsun olmasın herkes tarafından bilinir, bilmeyende bu bilgilere çok çabuk ulaşabilir. en kesin tarafı 3 dönem millet vekilliği yapmıştır ve 10 yıldırda aktif siyaset yapmaz. Bunca uzun süre siyaset yapmayan biri neden bu kadar sevilir ve aranır peki..İşte bütün mesele burada..günümüzde kardeş kardeşinden bihaberken onun gönüllerde yer ediyor olması oldukça önemlidir bence.. Bizler Ardahanlı olarak onun adıyla büyüdük bizler, büyükbabamızdan, babamızdan tanıdık bildik KAYA ailesini ve Sn Saffet KAYA'yı, peki ya Ardahan lı olmayan bunca insanın hayranlığını nasıl kazanır bir insan...kişisel gelişim ve toplum psikolojisi açısından bu başarılı hayatın incelenebilecek, örnek alınması gereken tarafları var....

İnsanlar neden Sn. Saffet KAYA' yı çok sever diye düşünüyorsanız onunla ilgili yazdıklarına ve yorumlarına bakar mısınız...O kadar çok yorum ve yazı varki bazılarını sizin için toparladım....İsimlerini yazmadım izin almadan takdir edersiniz ki hoş olmazdı...

 

*Sayın değerli Abimiz canımız bizim değerimizdir sayın Saffet Kaya SAFFET KAYA demek Ilgar dağı demek SAFFET KAYA demek ÇILDIR gölü demek SAFFET KAYA demek Posof Damal Hanak ÇILDIR göle demek SAFFET KAYA demek serhat şehrimiz Ardahan demek SAFFET KAYA demek halkını seven halkının aşığı garibanın fakirin fukaranın yoksulun can Abisi demek SAFFET KAYA demek ezilenin yanında zalimin karşısında o bir Ardahan aşığı o bir Ardahan SEVDALISI o köylere yolu olmayan köye yol suyu olmayan köye su köprüsü olmayan köye köprü camisine medresesine köy konağına okuluna cem evine köylerin çoban evine varana kadar bir çok hizmetlere imzasını atan ve Türkiyenin dört bir yanından insanların telefonuna 7/24 cevap veren Ankara daki ofisinde halkını ağırlayan yemeğini tatlısını kahvesini çayını ikramda bulunan şahsiyete SAFFET KAYA denir saygılarımla ALLAHA EMANET OL sayın değerli vekilim.

 

*Söz uçar yazı kalır" diye bir söz vardır ama yazının nereye yazıldığı da kalıcılığı açısından çok önemlidir saffet kaya bir sözü kafasına kalbine vicdanına yazar o yüzden kalıcıdır o yüzden sözü senettir.

 

*Ardahan bir sevdadır.Bilenler için.Bizler Halka hizmetin Hakka hizmet şiarıyla çalışıp hizmet etmenin İbadet olduğuna inandık. Sayın Milletvekilim Meclis’te çalıştığı yıllar heyacanı içinde Hanak Belediyemize Memur ve İşçi kadroları için.”Devlet Personel Daire Başkanlığına “Birlikte giderek, kadroların alınmasına vesile olduğu o günü hiç unutmuyorum.Allah Razı Olsun.Hanak Belediyemizde şu an itibariyle çalışan tüm personelin O günün meyvesi olduğunu unutmamak lazım.Bu haktır.Başarmaksa görev şuurudur Milletvekilimizin gayreti ise azim ve iş yapma onuruydu.Kendilerini içten kutlarım.

 

*Sayın vekilimizi tanımak onunla aynı yolda yürümek şereftir tüm Türkiye’nin sevgini Nail olmuştur ile Ardahan’la olman şart değil kapısına giden telefon açan kim varsa seve seve elinden geleni yapar Güler yüzüyle karşılar helal sofrasını açıp ekmeğini paylaşır iyilik etmek için memleket ayırmaz insan ayırmaz adam gibi adamdır sayın vekilimi tanımam için Ardahan’ı olmak şart değildir saygılarımla.


Sayın vekilim in Ardahan için yaptığı emekleri ve hizmetleri tartışılmaz cana yakınlığı babacanlığı misafirperverliği sıcak sohbetini bir Ardahanlı olarak unutmadım inşallah Ardahan halkida gözlerini ve kulaklarını açarak vekilimden gelecek haberi bekliyordur sonuna kadar yanında olmak için mücadelemizi sürdüreceğiz....

 

*Eski bir çalışanı olarak bende çok emeği olan özü sözü bir şahsiyetli babacan merhametli bir insandır siyasi fikirlerimiz ayrı olsada..

 

*Saffet KAYA ile diğer siyasetçiler arasındaki en büyük fark işte o sigara paketinden geçiyor. Başkaları vatandaşın sorununu sigara paketine yazdı SAFFET KAYA ise o sorunları kendi sorunu bilip kalbine yazdı. Ve her zaman soruna çözüm üreten bir siyasetçi oldu. *Ardahanda ağzı süt kokan çocuktan daha Önce de bahsedildiği gibi elinde baston olan dedeye kadar herkesin sevgisini kazanıp efsane vekil oldu. Ardahan için en büyük şanstır Saffet KAYA. Halktan yana olup halkın derdine düşen vekil oldu. Bir çok siyasetçi gibi siyaseti bir araç değil bir amaç olarak yaptı. İyi ki varsın Saffet KAYA Ardahan her daim gurur duyacaktır seninle.


*Ardahan halkı örgütlü ve daima siyasetin içinde olmuş bir halktır.Buda sayın Saffet Kaya nın öncülüğünde olmuştur.Şimdi Ardahan halkına, ben Ardahan' lıyım diyen herkese düşen görev tekrardan meşaleyi tutuşturmak, sayın vekilimizi kabinede bakan olarak görmek istediğimizi her platformda dile getirmek olmalıdır.


Sn.Kaya vekilim kendinizi bu kadar insanlar sevip kabul etmişler, sorunlarınıda çözüm adresi olarak sizi görüyorlar ne yapsın vatandaş ciddi kapı çalacak azaldı, ihale takip eden vekiller çoğaldı.Ben 35 yıldır siyasi camiadayım teşkilatta yetiştim gerçekleri bildiğim gördüğüm için yanınızdayım .Sizi allahım öz eliyle yaratmış "millete aitsin "demiş hürmetlerimle.


*Sayın vekilim, Saffet KAYA"'nın olduğu her ortamda insan kendini evinde gibi hisseder çünkü sayın vekilimiz herkesi samimiyetle karşılar, sevgiyle kucaklayıp bağrına basar köylü kentli, zengin fakir ayrımı yoktur.


Onun gözünde insan, kalbinde sevgi mevcuttur ama tek şartla oda bayrağı, ülkesi ve milletiyle sorunu olmayan herkese kapısı ve telefonu 24 saat açıktır. Bir örneği ve benzeri bir daha asla olmayacak yüce Allah'ın sayın vekilimizi kendisini tanıyanlara adeta hediye olarak yarattığı müstesna bir insandıŕ O.kendisine selam ve saygılarımı iletiyorum. Sağlığı ve varlığına dualarımla... Zonguldak.

 

*Geçmişinden ders almayan toplumlar , geleceğinden bir şey beklenemez. Şahsi menfaat toplumsal menfaatin önünde olursa ahbap çavuş ilişkisi egemen olur, bu durumda liyakat sahibi olan onurlu kişiler yönetimde yer almaz , seçilmişler değil, liyakatsiz olan halk empoze edilir. Bu durumda toplum çaresiz bırakır. Toplumlar hür iradelerin doğru kullanmasa layık olduğu şekilde yönetilirler. Sonuç olarak anlaşılıyor ki atananlar değil, coğrafyanın kader olmasından çıkaran topluma hizmet eden, insanların derdiyle ilgilenen vekile ihtiyaç var. Halkı, memleketi seven bürokrarsiyi tanıyan herkesin derdine çare bulmak için uğraşan tek kişi var oda sayın vekilim Saffet kaya dır. Ardahan'da yaşayan değerli dostlara selamlarımı sunuyorum.

 

*BİR UMUTSA ARDAHAN HALKININ UMUDU SİZSİNİZ SAYİN VEKİLİM.

 

*TBMM de siz görmek istiyoruz, sizsiz olmuyor, olmuyor, olmuyor, ARDAHAN Hava alanı, DDY sizi bekliyor,sizlerin Cesur, azimliginiz, yürekliliğiniz, sayginlığınızı Halk iyi bilir gecenin bir saat ınıda Ilgar dağında,Başbakanı Bakanlar tünel için mücadeleni Ardahana halki iyi bilir, su,yol,üniversiteyi ınsanları ayriştirmadan,ötekileştirmeden,dertlerine,ortak oluşunuzu,ayırımcılık yapamadığını,Aci gününde,mutlu gününde, Mecliste vekillik  döneminizde yaptıklarınızı ARDAHAN lılar iyi bilirler unutulmadı yaptıklarınız. Sizsiz olmuyor, yanliz Ardahan değil Türkiyenin her bölgesinde ki insanlar bile Mecliste yokluğunuzu biliyorlar Sn Vekilim sizlere sağlık ve mutluluk dilerim.


*sevgisini saygısını hatta servetini tüm Ardahanlıyla paylaşan sen kimsin kimlerdensin bana oy verdin mi vermedin mi alevimisin sunni misin demeden herkese gönlünü ve kollarını açan dünyada örneğine zor rastlanan bir değerimiz bizim SAFFET KAYA. O bizlere layıkıyla hizmetini ediyor inşallah bizde ona layıkıyla karşılık verebiliyoruzdur.

 

*Allah razı olsun saffet abi 1999 depreminde evimiz yıkılmıştı Kocaeli de bize bir prafabrik ev yollamıştı birde Şahin araba yani bir abi bir hemşehri olarak yapması gerekeni yapmıştı Allah razı olsun adam gibi adam

 

*Ülkemizin onurlu ve meclisimizin tek örnek vekilimizde onur ve gurur duyuyoruz millet olarak yaptığı iyilikler yardımcı olduğu insanlar ve bir çok öğrenciyi okutması yazmakla bitmez ancak elimde mikrofon olcakta anlatmam lazım ben bir Dernek Başkanlığı  yaptım 4.yıl hep gördüm mecliste her millet vekili bu ne kalabalık DİYORLARDI  ARDAHAN millet vekili SAFFET  misafirleri odası ve yemekhane diğer vekillerin dikkatini çekiyordu bizde vekilimizle onur  duy yoruz Allah sağlık versin yolu ve şansı açık olsun.

 

*Çok siyasetçi gördük seçmenin aylarca telefona çıkmayan aradığında müsait olduğu halde toplantıda diyen kapısına gittiğinde şayet gariban ise yüzüne bakmayan arkanı döndüğünde surat ekşitip seçmeninden kaçan Allah şahit ben 10 senedir sayın vekilimde bunların hiç birine denk gelmedim rastlamadım işde bu yüzden ben Saffet Kaya’nın adamıyım dedik yaaa Allah ona uzun ömür versin var olsun. 


*Ardahan denince akla geliyorsa, hizmet denince, hürmet denince, bölüşmek denince akla geliyorsa hah o Saffet Kaya.


*TBMM deki dönemlerin de bulunmuş olsaydınız günlük 50 kisi 60 kisi ziyaretine gelen insanlar vardi ve hemde Meclis de yemek ikram ederdi, ziyaretçileri direk Sn Vekilimizi arar hemen Müracaata gorevlilere talimat veridi sorunsuz her an görüşme imkanı bulurdun..
Sayın milletvekilim başta ben olmak üzere çok ekmeğinizi yedik bizlere hayatı ticareti öğrettiniz kaya ticaret demek yüksek okul demek insanı sevmek yardımlaşma arkadaşlık demek o arkadaşlığımız çalıştığımız arkadaşlarla sizin sayenizde devam ediyor okuldan bir farkı yoktu her şeyi orda öğrendik. 


*Şu an hastayım bu yazıyı yazmakta zorlanıyorum daha uzun ve detaylı yazmak isterdim Saffet beyin banada kendisi için ufak ama benim için anlatılmaz kelimeler yetmez bir iyiliği oldu hemde hiç tanımazken ben ve ailem her zaman dua cısıyız rabbim ayağına taş değdirmesin ve ben Kahramanmaraş lıyım  Saffet bey tüm Türkiye nin vekilidir ben bunu yaşadım gördüm saygılarımla.
Ardahan sevdalısı sayın vekilim tüm güzellikler hep seninle olsun inşallah ben burdan her zaman cağrımı yenileyeceğim hep beraber Ardahan lar olarak 25 Haziran 2023 seçimlerde sayın vekilim Saffe Kaya yı Ak parti de tarım bakanı olarak görmek istiyoruz ama hep beraber hep birlikte katılım sağlayacağız. 


Ben Sayın Saffet Kaya hangi parti olursa onun yanındayım. Güneş balçıkla sıvanmaz Sayın Saffet Kaya her şart ve koşulda yanındayım. Diğer siyasiler benim için anlam ve değeri yoktur.


*Gerçekten de sayın Saffet Kaya sadece Ardahan ın değil tüm Türkiye nin vekilidir buna bizzat şahit oldum farklı iller den sorunu olanlar vekilimizin yanına gelerek çözüm istiyor.Hiç kimseyi geri çevirmeden yardımcı oluyor.
Saffet kaya gibi bir değerli vekilimiz ARDAHAN dan çıkması bizler çok çok şanslıyız büyük bir vekilimiz var diye çünkü halkın her şeyleriyle ilgilenir örnek ler çok bir köyün okuluna, suyuna, cenaze için morg, yoksa camisini ne ihtiyaç varsa, hemen ilk müracat sayın değerli Saffet kaya vekilimiz elinden gelen maddi manavı yardımcı olur kendi bile yapar sağ olsun ki böyle bir vekilimiz var babasına ve Annesine rahmet olsunki böyle bir evlat yetiştirmişler.
 

Siyasi görüşü ne olursa olsun. nereli yada nerden olursa olsun, işi olsun olmasın,  Ardahan' lı olsun ya da olmasın.. bu vatanı seven herkesin kapısını çaldığı ve ağırlandığı bir gönül kapısı ''Saffet KAYA'' var Ankara' da ..
Yıllardır siyasette olmayan gönüllerde taht kurmuş Sn Saffet KAYA ile ilgili sevenlerinin beklentilerinin bir an önce  halka hizmet adına karar vereceği yerden taçlanması,  hak ettiği yerde ve halkının yanında olması dileğiyle...

 

  • Bu yazı 95078 defa okunmuştur.
  FACEBOOK YORUM
Yorum

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 26 18 5 3 52 19 57 +33
2 Beşiktaş 25 17 5 3 56 26 54 +30
3 Fenerbahçe 25 16 6 3 47 27 51 +20
4 Trabzonspor 25 14 5 6 32 24 48 +8
5 Hatayspor 26 13 7 6 46 31 45 +15
6 Alanyaspor 26 12 8 6 40 26 42 +14
7 Gaziantep FK 26 10 6 10 37 29 40 +8
8 Fatih Karagümrük 26 11 8 7 41 34 40 +7
9 Antalyaspor 26 7 6 13 24 29 34 -5
10 Göztepe 25 8 9 8 35 31 32 +4
11 Sivasspor 25 7 7 11 28 29 32 -1
12 Konyaspor 25 8 10 7 32 30 31 +2
13 Yeni Malatyaspor 26 7 9 10 33 35 31 -2
14 Kasımpaşa 25 8 12 5 29 40 29 -11
15 Çaykur Rizespor 26 6 10 10 30 42 28 -12
16 Kayserispor 25 6 12 7 17 30 25 -13
17 Başakşehir FK 26 6 13 7 28 44 25 -16
18 BB Erzurumspor 26 6 13 7 24 41 25 -17
19 Denizlispor 26 5 15 6 23 46 21 -23
20 Gençlerbirliği 25 5 14 6 21 46 21 -25
21 MKE Ankaragücü 25 5 15 5 28 44 20 -16
Takım O G M B A Y P AV
1 Giresunspor 23 16 2 5 38 14 53 +24
2 Samsunspor 23 14 2 7 41 21 49 +20
3 Altınordu 24 13 6 5 36 30 44 +6
4 İstanbulspor 23 13 6 4 45 26 43 +19
5 Adana Demirspor 24 12 6 6 40 23 42 +17
6 Ankara Keçiörengücü 23 11 7 5 30 16 38 +14
7 Altay 23 12 9 2 39 28 38 +11
8 Tuzlaspor 23 11 7 5 31 28 38 +3
9 Bursaspor 23 9 10 4 35 36 31 -1
10 Bandırmaspor 24 9 11 4 28 29 31 -1
11 Ümraniyespor 24 8 9 7 27 32 31 -5
12 Adanaspor 23 7 11 5 32 33 26 -1
13 Menemenspor 23 6 9 8 28 37 26 -9
14 Balıkesirspor 23 6 11 6 23 32 24 -9
15 Boluspor 23 6 12 5 21 27 23 -6
16 Akhisarspor 23 5 14 4 20 39 19 -19
17 Ankaraspor 23 3 15 5 13 37 14 -24
18 Eskişehirspor 23 1 15 7 15 54 7 -39
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 25 18 2 5 57 18 59 +39
2 Van Spor 25 14 6 5 40 23 47 +17
3 Bodrumspor 25 13 6 6 56 34 45 +22
4 Sakaryaspor 25 12 4 9 41 26 45 +15
5 Kırşehir Belediyespor 25 12 6 7 33 19 43 +14
6 Turgutluspor 25 14 10 1 34 38 43 -4
7 Serik Belediyespor 25 10 6 9 40 32 39 +8
8 Kırklarelispor 25 9 5 11 29 21 38 +8
9 Etimesgut Belediyespor 25 10 8 7 33 25 37 +8
10 Tarsus İdman Yurdu 25 10 9 6 36 32 36 +4
11 Pendikspor 25 11 12 2 44 31 35 +13
12 Pazarspor 25 10 11 4 37 39 34 -2
13 Sivas Belediyespor 25 8 8 9 39 32 33 +7
14 Karacabey Belediyespor 25 9 10 6 31 30 33 +1
15 1922 Konyaspor 25 7 13 5 31 33 26 -2
16 Bayburt Özel İdare Spor 25 8 15 2 29 43 26 -14
17 Kastamonuspor 25 6 13 6 22 37 24 -15
18 Mamak FK 25 6 14 5 24 63 23 -39
19 Elazığspor 25 7 15 3 32 51 21 -19
20 Kardemir Karabükspor 25 1 22 2 10 71 2 -61
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 20 13 2 5 26 12 44 +14
2 1928 Bucaspor 20 12 2 6 38 14 42 +24
3 Yeşilyurt Belediyespor 20 13 5 2 32 13 41 +19
4 Arnavutköy Belediye 20 10 5 5 30 19 35 +11
5 Ofspor 20 9 5 6 27 24 33 +3
6 Belediye Derincespor 19 7 4 8 29 17 29 +12
7 Artvin Hopaspor 20 7 8 5 26 33 26 -7
8 Edirnespor 20 6 7 7 23 24 25 -1
9 Fatsa Belediyespor 19 6 7 6 15 19 24 -4
10 Kızılcabölükspor 20 5 8 7 19 24 22 -5
11 Payasspor 20 5 9 6 23 28 21 -5
12 Nevşehir Belediyespor 20 5 10 5 19 20 20 -1
13 Antalya Kemerspor 20 5 10 5 18 33 20 -15
14 1877 Alemdağspor 19 5 10 4 23 34 19 -11
15 Çankaya FK 19 5 11 3 13 29 18 -16
16 Manisaspor 20 1 11 8 14 32 11 -18
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/02/2021 Göztepe vs Kasımpaşa
 28/02/2021 Trabzonspor vs Fenerbahçe
 02/03/2021 Gaziantep FK vs Gençlerbirliği
 02/03/2021 Yeni Malatyaspor vs Beşiktaş
 03/03/2021 BB Erzurumspor vs Fatih Karagümrük
 03/03/2021 Başakşehir FK vs Konyaspor
 03/03/2021 Sivasspor vs Hatayspor
 03/03/2021 Kayserispor vs Çaykur Rizespor
 03/03/2021 MKE Ankaragücü vs Galatasaray
 04/03/2021 Alanyaspor vs Göztepe
 03/03/2021 MKE Ankaragücü - Galatasaray Galatasaray ligdeki son 8 maçını kazandı  Galatasaray kazanır
 04/03/2021 Kasımpaşa - Trabzonspor Trabzonspor ligdeki son 10 maçında hiç kaybetmedi  Trabzonspor yenilmez
 04/03/2021 Fenerbahçe - Antalyaspor Antalyaspor ligdeki son 11 maçında hiç kaybetmedi  Antalyaspor yenilmez
 06/03/2021 Denizlispor - Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor ligdeki son 7 maçında hiç kazanamadı  Denizlispor yenilmez
 06/03/2021 Beşiktaş - Gaziantep FK Gaziantep FK ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Beşiktaş yenilmez
 07/03/2021 Fatih Karagümrük - MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Fatih Karagümrük yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/02/2021 Bursaspor vs Akhisarspor
 28/02/2021 Eskişehirspor vs İstanbulspor
 28/02/2021 Giresunspor vs Altay
 01/03/2021 Tuzlaspor vs Adanaspor
 01/03/2021 Menemenspor vs Boluspor
 01/03/2021 Balıkesirspor vs Ankaraspor
 05/03/2021 İstanbulspor vs Ankara Keçiörengücü
 06/03/2021 Bandırmaspor vs Altınordu
 06/03/2021 Ankaraspor vs Menemenspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 04/03/2021 Bayburt Özel İdare Spor vs Kastamonuspor
 04/03/2021 Bodrumspor vs Van Spor
 04/03/2021 Elazığspor vs 1922 Konyaspor
 04/03/2021 Karacabey Belediyespor vs Pazarspor
 04/03/2021 Kardemir Karabükspor vs Turgutluspor
 04/03/2021 Kırşehir Belediyespor vs Kırklarelispor
 04/03/2021 Mamak FK vs Tarsus İdman Yurdu
 04/03/2021 Pendikspor vs Eyüpspor
 04/03/2021 Serik Belediyespor vs Etimesgut Belediyespor
 04/03/2021 Sivas Belediyespor vs Sakaryaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/03/2021 Artvin Hopaspor vs Arnavutköy Belediye
 03/03/2021 Çankaya FK vs Antalya Kemerspor
 03/03/2021 Fatsa Belediyespor vs Edirnespor
 03/03/2021 Kızılcabölükspor vs Diyarbekirspor
 03/03/2021 Nevşehir Belediyespor vs Belediye Derincespor
 03/03/2021 Yeşilyurt Belediyespor vs Ofspor
 03/03/2021 1877 Alemdağspor vs Manisaspor
 03/03/2021 1928 Bucaspor vs Payasspor
 03/03/2021 Artvin Hopaspor - Arnavutköy Belediye Artvin Hopaspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Artvin Hopaspor yenilmez
 03/03/2021 Kızılcabölükspor - Diyarbekirspor Kızılcabölükspor ligde evindeki son 8 maçında hiç kazanamadı  Diyarbekirspor yenilmez
 03/03/2021 Fatsa Belediyespor - Edirnespor Fatsa Belediyespor ligdeki son 8 maçında hiç kazanamadı  Edirnespor yenilmez
 03/03/2021 Çankaya FK - Antalya Kemerspor Çankaya FK ligde evindeki son 6 maçını kaybetti  Antalya Kemerspor kazanır
 07/03/2021 1877 Alemdağspor - Belediye Derincespor 1877 Alemdağspor ligdeki son 5 maçında hiç kazanamadı  Belediye Derincespor yenilmez
 07/03/2021 Çankaya FK - Fatsa Belediyespor Çankaya FK ligde evindeki son 6 maçını kaybetti  Fatsa Belediyespor kazanır
 07/03/2021 Çankaya FK - Fatsa Belediyespor Fatsa Belediyespor ligdeki son 8 maçında hiç kazanamadı  Çankaya FK yenilmez
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI