Bugun...


Mustafa KÜPELİ


Facebookta Paylaş

SERHAT GÜNDEM
Tarih: 15-11-2016 00:48:00 Güncelleme: 15-11-2016 00:48:00


3-6 Kasım tarihinde yapılacak KAISİAD ve Kars Ardahan Iğdır Derneklerinin organize ettiği İstanbul 1. Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri, İstanbul’da yaşayan 20 milyon insan için büyük bir fırsat olacaktır.
“Güneşin İlk Doğduğu Topraklar-Serhat İlleri Tanıtım Günleri” temasıyla düzenlenmesi planlanan tanıtım günleri aynı zamanda bölge halkını buluşturmak, tanıştırmak, kaynaştırmak için de fırsattır. Bu fırsatları iyi değerlendirmemiz gerekiyor.
 “Kars, Ardahan, Iğdır (Serhat)illerinin kültür, tarihin, yemek ve turizm değerlerinin kapsamlı bir şekilde tanıtılacağı Birlik ve beraberlik vurgusu yapılacak 1. İstanbul "Kars- Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri" bütün hemşerilerimizin dikkatini çekmeli ve katlım noktasında duyarlı olunmalı.
Aylardır çalışması yürütülen, tanıtım günlerine, diğer illerden de katılım bekleniyor. KAISİAD ve Kars Ardahan Iğdır Dernekleri 1. Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günlerine katılımı artırmak adına İstanbul’un yanı sıra diğer illerde ziyaretler gerçekleştirerek siyasetçi, bürokrat ve iş adamlarını davet etti. Yanı sıra metropollerde broşür bastırarak dağıttı. Sadece katılımcıların gezip görmesi değil aynı zamanda Bölge il ve ilçelerinin kültürlerinin de sergilenmesine imkan sunan KAI Tanıtım Günleri aynı zamanda işletmelere de ürünlerini layıkıyla tanıtma imkanı veriyor. Ama burada bölgeye ait olmayan ve bölgenin organik ürünlerine, kalitesine gölge düşürecek haksiz kazanç peşinde koşan işletmelere ve kişilere kesinlikle izin verilmemeli.  
Kars Ardahan Iğdır’ın kültür, inanç, kış turizmi, yayla turizmi gibi tüm değerleri ile tanıtılmasının üç il için son derece önemli olduğu bu tanıtım günlerinde İş dünyası da statların açıp kendilerini hemşerilerine tanıtırsa hemşehriler arasında alışverişin başlayacağı bir süreci başlatır, her yönüyle ekonomik dayanışmayı başlatırız diye düşünüyorum.
Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde yapılacak olan dev buluşmada, Güneşin ilk doğduğu Serhat illeri Kars, Ardahan ve Iğdır’ın marka değeri, Çok dille kardeş şehrimizin doğal güzellikleri, inanç, kültür, manevi değerleri her yönüyle tanıtılacak. Tanıtım günlerine bütün hemşehrilerimiz tam destek sunup alanı doldurursa güçlü bir Kars Ardahan Iğdır Lobisinin ayak sesleri yükselecektir.
Turizm işletmeleri başta olmak üzere STK’lar, Kurum ve kuruluşlar tanıtım günlerinde vermiş olduğu hizmetleri ürünleri tanıtma imkanı bulurken, işletmelerde hem bölgenin öne çıkan lezzetlerini tattırma hem de bunu kazanca çevirme imkanını elde etmiş olacaklar.
Bölge insanı ve Türkiye, Kars Ardahan Iğdır potansiyelinin kısa vadede göçü engelleye bileceği, orta ve uzun vadede tersine göçü tetikleye bileceğini görmesi gerekiyor. Bu da Tanıtım günlerinde paneller ve söyleşilerle gerçekleştirilecek. İlk defa bu kadar kapsamlı ve anlamlı bir etkinlik organize edildi. Katılımın yüksekliği ulusal medyanın da yönünü tanıtım günlerine çekecektir. Bu şekilde 75 milyona da hitap etmiş olacağız. Tanıtım olmadan mesafe kat edemeyeceğimiz aşikardır.     
İlk olma  sebebiyle bütün hemşehrilerimizin katılıp destek vermezi arzusuyla şimdiden organize komitesine teşekkür ediyor başarılar diliyorum.  
Mustafa KÜPELİ
mustafakupeli36@gmail.com


Bu yazı 1499 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI