Bugun...


Mustafa KÜPELİ


Facebookta Paylaş

Aydın Karadağ: Bir Memleket Sevdalısı
Tarih: 22-09-2015 23:48:00 Güncelleme: 22-09-2015 23:48:00


Memleketin ücra köşelerinden çıkıp, etkili bürokratik kademelere geldikten sonra, memleketine çevresine kurumuna hizmet etmesi her toplum tarağından sevindirici bir durum.

           

Her hangi bir köyden çıkıp bürokrat olmayı başarmış bir kişi, Filan komşumuzun oğlu genel müdür, daire başkanı oldu, ben neden olmayayım’ anlayışı bugün kendi köyündeki tüm gençlere, çocuklara bir model olmaktadır. Aydan Karadağ gibi.

 

Bu yazımda Hemşehriciliğin tüm yüreklerde hissedilmesi için çaba gösteren, Yetiştiği koşulların zorluklarını yüreğinin derinliklerinde hep saklı tutan  yaptığı örnek hizmetlerden dolayı gerek kurumu gerek hemşehrileri tarafından taktirle karşılanan memleket sevdalısı, İstanbul İETT Genel Müdürlüğü Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanı Aydın Karadağ’ı sizlere anlatmaya çalışacağım.

 

Öyle bir memleket bir taraftan bir şeyleri başarmak için siyaset yapmak isteyen engin ufuklu insanların öne engel konulduğu, için yoğun göç veren bir ilden göç eden ve kendi imkanlarıyla eğitimini tamamladıktan sonra devletine dürüstlük ve namus ilkeleriyle hizmet etmek isteyen, devletinin çıkarları uğruna savaşmak isteyen yani bürokrat olmak isteyenlere imkanın verilmediği için en az bürokratı olan bir memleket.

 

Bu memlekette tüm engellere rağmen bir hemşerimiz dürüst, namuslu, yaptığı işlerle İETT camiasında örnek gösterilen Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanı Aydın Karadağ önemli bir mevkiye gelmesi büyük bir başarı öyküsü diyebiliriz.

 

Yeni atılımlarıyla kurumda her geçen gün sevilen, sayılan bir hemşehrim olarak kendisiyle ne kadar gurur duysam azdır.  

 

KARADAĞ MEMLEKET SEVDALISI

 

Bir şehir düşünün ki… Türkiye devletinin Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı, fakat sahipsizlikten temelleri sarsılan, Ekonomik olarak dibe vuran, kadersizliğiyle, gözyaşlarıyla, avunan Ardahan ve ilçeleri o kadar ilgiye, hizmete muhtaç ki Güçlü Siyasiler ve bürokratlar sayesinde bazı sıkıntıları giderilebilir.

 

Aydın Karadağdağ’da karınca kararınca,  Kuruma hizmet ederken kazandığı güçlü kimliğiyle, gerek İETT, gerek İstanbul’un birçok belediyesinden Memleketi Ardahan’a, Posof İlçesine, Hanak, Göle, Çıldır ilçesine ve kendisinden talepte bulunan bütün hemşehri belediyelerine Otobüs, Minibüs, Çöp kamyonu, kepçe gibi araç gereçleri göndererek önemli desteklerde bulunuyor.  Posof ilçe Belediyesiyle İstanbul ve Türkiye’de birçok belediyenin kardeş belediye olmasında yoğun çaba gösteren Karadağ, bu sayede Posof belediyesine maddi manevi katsı sağladı. Kardadağ, doğduğu topraklara borcunu ödeminin sevincini yaşayan bir hemşehrimiz. Bölge belediyelerinin insanlara daha iyi hizmet verebilmesi için elinden geleni yapan Aydın Karadağ’a teşekkür ediyorum.

 

POSOF DERNEĞİ EN BÜYÜK HİZMETİ ALDI

 

Memleketin en ücra köşelerinde yaşamış ve zor şartlar altında eğitimini tamamlayabilmiş bir bürokratın, yaşadığı zorlukları bireysellikten çıkartıp, toplumsallığa dönüştürmek için memleketi adına kurulmuş Ardahan ili Posof İlçesi Kültür ve Dayanışma derneğine üye,  Daha sonra bu dernekte elini daha fazla taşın altına koyup Dernek başkanlığı görevini üstlendi. 4 yıllık başkanlığı döneminde, Ardahan ili Posof ilçesi Kültür ve Dayanışma Derneği hemşehrileri arasında her Türklü dayanışmayı tam anlamıyla sağladıktan sonra Vakıfların bütçesinde gerçekleştirile bilecek faaliyetlere imza attı.

 

Yüksek Öğrenim gören öğrencilere burs, Örencilere burs,  Çanakkale gezileri, Konya Mevlana gezileri, İstanbul’da Tekne turları, gibi yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinde bulundu. Bu faaliyetleri sayesinde Aydın Karadağ İstanbul’un en başarılı derneklerinin arasında ön sıralarında yerini aldı diyebiliriz.

 

Kültür çeşitliliğinin gerçek bir mozaik oluşturduğu ülkemizde, her bürokratın yetiştiği kültürden aldıklarını, eğitimiyle birleştirerek oluşturduğu sentezi kendi kültürüne yansıtması önemli bir gelişmedir. İşte Aydın Karadağl’ı Posof Derneği HİNGAL’ı UNUTTURMAMAK için her ay manti ve yöresel yemeklerin tattırıldığı etkinlikler düzenliyor. Hemşehrilerinin yakınlaşması, dostluklarının daha ileri gitmesi için önemli katkılar sunuyor.

 

Bazı birilerinden nemalanan bürokratlar çok şımarmışlar, telefona çıkmamayı üstün marifet sayıyorlar, kapılarını kapatıyorlar, ulaşılamayan adam oluyorlar, vatandaşa “Bugün git yarın gel” diyen anlayışı benimsiyorlar. Bunlara rağmen Defosu olmayan bir kişiliğe sahip İstanbul İçin Ardahan için Posof için hizmet veren Aydın Karadağ var.

 

Artık eskisi gibi memleket sevdalısı kalmamış. İnsanlar Ülkemiz ve memleketi Ardahan’a kimin faydalı kimin zararlı olacağını biliyor. Çoğu menfaatçi ve paracı olmuş.  Ama Aydın Karadağ’ın yüreğinde koskoca bir Ardahan Posof sevgisi var.

 

Gülen yüzünü hemşehri ve dostlarından esirgemeyen Aydın Kardağ binlerce insana iş bulup yaşamlarına renk kattığı için hemşehri ve dostları kendisini hep taktir ediyor

 

 Aydın Karadağ; Kimdir

 

1963 yılında Ardahan'ın Posof ilçesinde doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına 1987 yılında özel sektörde mühendis olarak başladı. Ardından bir süre fabrika müdürlüğü yaptı. 1995 yılında İETT'ye garaj mühendisi olarak atandı. Sırasıyla Ayazağa ve İkitelli Garaj Müdürlüğü, Raylı Taşıma Daire Başkanlığı, Başkanlık Koordinasyon Şube Müdürlüğü yaptı.  Halen Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanı olan Karadağ, evli ve iki çocuk babası olup orta derecede İngilizce bilmektedir.   

 

mustafakupeli36@gmail.com

 Bu yazı 2956 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI