Bugun...


Mustafa KÜPELİ


Facebookta Paylaş

KAI’nın Dünyaya açılan Kapısı SINIR TV
Tarih: 02-06-2015 00:14:00 Güncelleme: 03-06-2015 13:14:00


İnsanlığın bin yıllardır süregelen akıl yolculuğunda elde ettiği önemli kazanımlardan biri de haberleşme, iletişim kurma ve bilgi edinme hakkıdır.

 

Bu hakkı kullanırken Gramafondan siyah beyaz televizyona ve bu günün akıllı telefonuna kadar geldi. Artık Dünya bir ceketin cebine girecek kadar küçüldü.

 

Yani bu kadar çok farklı haberleşme kaynağı ve aracı orta yerde duruyor iken insanlar hala bir şeylerin eksikliğini ve bundan kaynaklanan ezikliğini yaşamaktadırlar.

         

   Bir köyde, bir şehirde ya da bir bölgede bir arada yaşayan ve bu bir aradanlıktan dolayı birlikte bir kültür, gelenek ve kimlik yaratan toplumlar çoğu kez bu kadar yoğun ve çeşitli iletişim mekanizmaları içerisinde erimekte, yalnızlaşmakta, dışlanmakta ve giderek kendini öteki hissetmektedir.

          

  İşte SINIR TV birazda Türkiye’deki bu tablonun ortaya çıkardığı toplumsal ihtiyaca bir cevaptır.

SINIR TV Başta KARS ARDAHAN IĞDIR bütün serhat illeri olmak üzere bu coğrafyanın kadim kültüründen, sahici geleneklerinden beslenen yayın politikasını bu değerler üzerine inşa edecektir.

 

Hedef kitlemiz öncelikle KARS ARDAHAN IĞDIR olmak üzere giderek bütün bölgeye, Anadolu şehirlerine, Türkiye Coğrafyasına ve nihayet Bütün Dünyaya seslenmek, dokunmak istiyoruz.

       

     Şimdi izninizle birkaç alt başlık vererek SINIR TV’nin yayın politikasının yoğunlaşacağı alanlara dikkatinizi çekmek istiyorum. Çünkü SINIR TV olarak mevcut onlarca TV kanalından sadece biri olarak kayıtlara geçmek istemiyoruz. Mesela ;

 

İnsanlığın en büyük Kültürel Miraslarından biri olan 8.500 yıllık Antik Kent Ani’nin el verdiği Kars’ın gerçek kültürel kimliğini, Türkiye’nin hiçbir şehrinde olmayan kent mimarisini ortak insanlık hafızasına kaydetmek istiyoruz.

 

Serhat Bölgesinin Ekonomik potansiyeline yönelik farkındalık yaratmak, Başta hayvansal ve Organik ürünler olmak üzere Dinsel Turizm, yayla Turizmi, Kış ve Kültür Turizminin gelişimine ilişkin girişim ve projelerin tanıtıcısı ve sesi olmak istiyoruz.

 

Kars Ardahan ve Iğdır olarak Anadolu’nun Metropollere en çok göç verdiği şehirlerin başında geliyoruz. İnsanlarımızın Metropollerde toplumsal yaşamın değişik alanlarında ve özellikle siyasal temsilde sahip oldukları sayısal çoğunlukla orantısız şekilde ancak temsil edilebildiklerini gözlüyoruz.

 

SINIR TV olarak İstiyoruz ki bu şehirlerde hayatı paylaştığımız diğer toplumsal kesimlerle eşit şartlarda ve gücümüzle uyumlu temsil hakkımız olsun, karar süreçlerine bizlerde katılabilelim.

         

   İşte SINIR TV Platformu hemşehrilerimiz arasında bu amaca yönelik dayanışmaya, çoğalmaya ve gerçekten hak ettiği temsil gücünü elde etmeye vesile olsun istiyoruz.

 

*Toplumların gelişiminde önemli ve öncü güç olarak gördüğümüz kadınlarımızı ve gençlerimizi program ve çalışmalarımızın merkezine alacağız. İnanıyoruz ki SINIR TV gençlerimizin ve kadınlarımızın göstereceği sahiplenme sayesinde kısa sürede KARS ARDAHAN ve IĞDIR başta olmak üzere bütün Türkiye’nin sesi, soluğu, yaşam coşkusu ve giderek bütün Türkiye kamuoyunun ortak akıl ve vicdan merkezi olacaktır.

 

Geldiniz, el verdiniz, güç verdiniz. Şimdi daha iyi anlıyorum ki SINIR TV olarak koyduğumuz hedeflere ulaşma ısrar ve kararlılığımızda gerçektende haklı ve güçlü olduğumuzu ve asla yalnız olmadığımızı biliyoruz canlı yayın açılışında hemşehrimlerimizin desteğini gördüm. Herkese sevgi,. Saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.Bu yazı 3001 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI