Bugun...


Kasım TIRPANCI


Facebookta Paylaş

15 Temmuz ihaneti ve halkın zaferi
Tarih: 17-07-2017 23:52:00 Güncelleme: 17-07-2017 23:52:00


15 Temmuz FETÖ ve yandaşlarının darbe ihanetlerine karşı, halkın başlattığı direniş sonucunda ülkemiz ikinci kez kurtuluş mücadelesi vermekle dünyaya örnek olacak bir zafer kazanılmasının mutluluğu tüm ülkemizde yaşanırken, buna bağlı olarak Ardahan’da da Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği düzenlendi. Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Üniversite Rektör Prof. Dr. Mehmet Biber, AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar, çok sayıda kurum görevlileri ve kalabalık halk topluluğunun katıldığı programda, sergilenen samimi ortam güven verici olmuş ve kurumlar arasında sağlanan güçbirliği nedeniyle ihanetçilerin her zaman hüsrana uğrayacakları izlenimi verildi.
Türk milleti, dış güçlerin güdümündeki düşmanlara karşı bir asır önce vermiş olduğu kurtuluş mücadelesini, 15 Temmuz’daki ihanet şebekelerine karşı da ortaya koymuş, demokratik sisteme ve devletine olan bağlılığını canını feda ederek bir kez daha gösterdi. Sadece FETÖ terör örgütüne değil, onun iş birlikçilerine, onu maşa olarak kullananlara, ülkemizin üzerinde emeli olanlara karşı nasıl durulduğu ve zaferin nasıl başarıldığını kanıtladı.
Halkımız, 15 Temmuz’daki duruşu ile bundan sonra da memleketimizin darbelerle işgal edilmeyeceğini dosta-düşmana göstermiş oldu. Bu ruh korunduğu müddetçe, demokrasimize sahip olundukça, hiç bir zaman dış güçlerin uşaklığına soyunan darbeci hainlerin emellerine ulaşmalarının mümkün olmayacağı bilinen bir gerçektir.
Gücünü milletten almayan hiçbir devlet ayakta kalamaz. Ancak millettin gücünü arkasına alan devletleri hiçbir ihanet şebekesi yıkamaz. Devletler sadece millet arkasında olduğu zaman güçlü olur. Zaten devlet halk için vardır, devlet halk için olduğu sürece de 15 Temmuz’da görüldüğü gibi millet devletinin yanında duracaktır. Türkiye genelinde ve Ardahan’da düzenlenen Şehitleri Anma etkinliğinde de bunun çok güzel bir örneği görüldü. Darbenin yıldönümü nedeniyle halkın ortaya koyduğu onurlu duruş, her zaman taktir edilecek bir durumdur.
15 Temmuz’da halkımızın ihanetçilere karşı vermiş olduğu mücadelesini, diğer bütün kutlu günlerimizi olduğu gibi unutulmayacak derecededir. Böyle bir günde devletimiz ile milletimizin bölünmez bütünlüğünün açık bir şekilde tekrar-tekrar dile getirilmesiyle dosta ve düşmanlara gereken mesajlar verildi. Bundan sonra memleketimizin çağdışı darbelerle karşılaşması mümkün değildir. Ama böyle bir teşebbüs olsa da halkımız her zaman fazlasıyla karşılık verme kabiliyetine sahiptir. Türk milleti bunu tarihte birçok kez gösterdi. 15 Temmuz'da bir kez daha gösterdi, gerektiği zaman hiçbir şekilde canını düşünmeden vatanı için her fedakarlıkta bulunacağını kanıtladı.
Türkiye genelinde olduğu gibi, Ardahan’da da 15 Temmuz Cumartesi günü hep birlikte milli irade bağlılık amacıyla yağmura rağmen caddeler dolduruldu. Hazırlanan program noksansız olarak uygulandı.15 Temmuz 2016’da gerçekleştirmek istenen talihsiz gece, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve milletimizin desteği ile engellenen hain darbe girişimini unutturmamak ve 1 yıl önce nasıl dimdik durulduysa, bir yıl sonra da aynı şuur, aynı idrak ile devletimizin yanında olmak amacıyla halkımızın duyarlılığını ortaya koyması, birlik ve beraberliğimizin hiçbir zaman bozulmayacağının açık bir göstergesidir.
Geçen bir yıl içerisinde 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında çok şey yazıldı ve çok şey konuşuldu. Ancak asıl yazılması gereken destanı tarih kayda geçirecek, bizden sonraki nesillerde bu destanı direnişi gururla okuyacak. 1 yıl önce milletimiz devletine ve demokrasisine sahip çıkarak bir tarih yazdı. Ülkesine sahip çıkan tüm gönüllüler birlikte hain darbe girişiminin ilk dakikalarda nerede duracaklarını gösterdiler, hainlerin karşısına çıkarak, “Hayır buna izin vermeyiz” diye göğüslerini siper ettiler. Bir yıl sonra daha da güçlenen bir kararlılıkla ihanet örgütüyle mücadelede devletimizin yanında olmaya devam ediliyor.
Terörle mücadele uzun soluklu bir iştir. Ülkemiz birçok terör örgütleriyle mücadele ediyor. FETÖ denilen uluslar arası taşeron örgütle mücadele sürekli olarak devam ediyor.
Bunda devletin yanı sıra, millete de görev düşüyor. Devletin ve milletin bütünlüğünü bozmaya yönelik terör örgütleriyle yapılan mücadele sadece devlete bırakılmamalı, bütün bir toplum olarak topyekün bir şuurla bertaraf edilmeleri için güçbirliği yapılmalıdır. İşte tüm halkımız, her türlü teröre karşı olduğu gibi devletimize, bağımsızlığımıza ve milli iradeye kast eden şebekelere karşı dimdik durulmalıdır.
Ardahanlı hemşerilerimiz 15 Temmuz akşamı hep birlikte hain darbe girişimini, taşeron FETÖ terör örgütünü bir kez daha lanetledi. 15 Temmuz gecesi şehit olan vatan sevdalılarına Allah’tan rahmet dilendi. Şehit ailelerimize başsağlığı, gazilerimize şükranlar sunuldu. Gecenin geç saatlerine kadar demokrasi nöbetine devam edilirken, başlarını kuma sokup saklanan gerçek FETÖ uşaklarının ortaya çıkarılması yönünde sohbetler yapıldı.


Bu yazı 1100 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI