Bugun...


Kasım TIRPANCI


Facebookta Paylaş

Onurluca yaşamak…
Tarih: 25-01-2017 20:26:00 Güncelleme: 25-01-2017 20:26:00


Yazar hemşerimiz Dr. Alper Akçam’ın gazetemizde yayınlanan “Önce onur” başlıklı makalesi okuyucular arasında taktir toplarken, bu konuda yapılan sohbette onurluca yaşamanın önemi üzerinde duruldu. Buna bağlı olarak onurluca yaşamanın herkes için gerekli olduğunu gündeme taşıma gereği duydu. Günümüzde kurulan toplum düzeninde, onurlu, şerefli ve dürüst insanların ekseriyetle her alanda geri kaldıklarını görmekteyiz. Buna karşın, onurdan, şereften ve haysiyetten nasibini almamış insan müsvetelerinin öne çıkmak, belli menfaatlar elde etmek için her türlü rezilliği yapmaktan geri kalmıyorlar. Geçmişte bunu başaranlar çok olmuş, ancak FETÖ ve benzeri hainlerin devlet sisteminde atılmaları ile onurlu yaşamaktan ödün vermeyen şahsiyetlerin önleri açılmaya başlamıştır. 

Ayrıca, bunun örneğini gazeteci olarak yaşamımız boyunca hep gördük. Ardahan`da hiçbir siyasi güç ve makam sahipleriyle her hangi bir çıkar ilişkisi içerisine girmediğimiz gibi, buna bağlı olarak çelişkilerde yaşamış değiliz. Çünkü biz yaşamımız süresince her hangi bir gayrı meşru yola tevessül etmedik, halkla var olduk, Devletle bütünleşerek mücadele verdik ve onurluca bu güne geldik. 

Yıllardır basın ahlak kurullarına uyuyor ve yapıcı hareket etmeye özen gösteriyoruz. Kimseyi kınamak ve eleştirmek için bahane de aradığımız yok. İdareci ve hükümeti her hangi ciddi bir rahatsızlığı duymadığımızdan dolay eleştirmediğimiz için bizi “Yandaş medya” şeklinde düşünenler var. Ancak, mevcut Hükümet hayal dahi edemediğimiz hizmetleri Ardahan ile ilçelerine getirmiş ve aynı anlayışla hizmet sunmaya devam ediyor. Bunları görmemek ve alkışlamamak için kör ve vicdansız olmak lazım. Bu yüzden Hükümeti karalayacak ve toplumu yanlış yönlendirecek haberlere yer vermemeye özen gösteriyoruz. Benim siyasette ve ticarette her hangi bir beklentim yoktur. Tek amacım Ardahan ve ilçelerinin gelişmesi, yaşamım boyunca sayelerinde var olduğum halkımızın kalkınmasıdır. Ancak, bu amaca zarar veren kim olursan olsun, gazetemizin tüm mensuplarını karşısında görecek ve en ağır eleştirilere hedef olmaktan kurtulamazlar. Biz şu anda pek kimsenin tarafına uğramıyor ve hatalarını görmüyorsak ta, bunun hep aynı olacağını kimse beklemesin!.. 

Geçmişte hırsızlık, yolsuzluk ve haksızlık yapanlarla ilgili yazdığım makalelerin, aradan yıllar geçmesine rağmen etkisini unutmayanlar çoğunluktalar. Bu öyle bir etki yaratmış ki yerlerinden hop kalkıp, hop oturulmuş ve ceketlerinin eteğini yedirdiklerim çok olmuştur. Bu gün bazı hususları görmüyor ve eleştiri yapmıyorsak, öyle çokta uslu olmadığımızın bilinmesini istiyorum. Biz başkaları gibi şantaj, yalan-dolan ve şarlatanlık yapmıyorsak, bu bizim gazetecilik ve insanı anlayışımızın bir gereğidir. 

23 Şubat gazetesi olarak, Ardahan ile ilçelerinde her zaman birlik, bütünlük ve huzur ortamının sağlanmasından yana olmuşuz. Bugün Ardahan`da ekonomik olarak birçok sıkıntılar var. Kış afetinin yanı sıra, ciddi manada bir işsizlik hüküm sürüyor. İnsanların çok mutlu oldukları söylenemez. Bu sıkıntıları bizimle birlikte Ardahan’da ikamet eden kamu görevlileri de çekiyorlar. Tesadüfen bir araya geldiğimiz saygıdeğer bazı idareciler, Türkiye`nin her hangi bir ilinde görev yapmak çok fark etmiyor. Önemli olan çalışılan yerde huzur ortamının bulunmasıdır. Birileri falanı istemiyoruz, filan gidiyor gibi dedikodular yapıyorlar. Bunun kimseye hayrı yok. Bu sadece çalışma azmini bozuyor ve moral-motivasyonu olumsuz yönden etkiliyor şeklinde yakınmalarda bulunmaları Ardahan adına üzüntü verici bir durumdur.


Bu yazı 1924 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI