Bugun...


Kasım TIRPANCI


Facebookta Paylaş

Ardahan’da herkesin gözü AK Partide
Tarih: 16-01-2017 20:04:00 Güncelleme: 16-01-2017 20:04:00


 AK Parti şu anda ülkede ve dolayısıyla Ardahan’da söz sahibi olan tek partidir. Buna bağlı olarak İl Başkan ve yönetimini belirleme çalışmasını sürdüren AK Parti, Ardahan gündeminin şu anda başlıca konusu olmuştur.  Ardahan’da bir araya gelen 3-5 hemşerimizin gözü-kulağı AK Partidedir. Herkes AK Partide Ardahan İl Başkanlığına Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın gelmesini bekliyor.
  AK Partinin İl Başkanlığı sadece partiyi değil, tüm Ardahanlıları ilgilendiriyor. Çünkü yılların ihmaline uğramış ve her alanda geri kalmış olan Ardahan’ın AK Parti yönetimleri ve iş başındaki iktidar imkanlarına ihtiyacı vardır. Bu yüzden kimin İl Başkanı olacağı Ardahan’ın tek konuşulan konusu haline gelmiştir.
AK Partide kimlerin İl Başkanlığına aday oldukları isimler halk arasında dolaşıyor. Başta eski İl Başkanı, Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı, Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın ismi öne çıkarken, partiye ihanet etmiş, toplumda en ufak bir karşılığı olmayan, neyin nesi oldukları bilinmeyen birilerinin isimlerinden bahsedilmesi, başta AK Partililer olmak üzere herkesin tepkisini çekiyor.  Ülkenin kaderi teslim edilen AK Parti, sıradan bir parti değildir. Bu parti yönetiminin kapasiteli şahsiyetlerden oluşmasını sadece AK Partililer değil, tüm Ardahanlıları ilgilendiriyor.
AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve Belediye Başkanlarının sıradan birini İl Başkanı yapma gayretinde oldukları iddiaları gerçekçi görünmüyor.  Milletvekili Atalay geçmişte olduğu gibi, şimdi de kimin İl Başkanı olmasından kaygı duymayacağı ve kendi kariyerine güvendiği biliniyor. Kim İl Başkanı olursa olsun, Atalay’ın önünün kesileceğinden korkusun yoktur. Hele ki iki dönem ikinci sırasında yanında yer alan ve fedakarca çalışan Veteriner Hekim Yunus Baydar’dan kaygı duyması mümkün değildir.
Ardahan’da tüm toplumu ilgilendiren AK Parti Ardahan İl Başkanlığının sıradan şahıslara teslim edilmesine hiç kimsenin gelecekteki hesaplar uğruna duyarsız kalmalarına  hakları yoktur. Bunun hesabını her kim yaparsa mutlaka gelecekte cezasını çekecektir. “Küçük olsun, benim olsun” düşüncesinde yola çıkanlar her zaman kaybetmiştir. Onun için gücüne, bilgisine ve dürüstlüğüne güvenen herkes sıradan piyonlara değil, bilgili, kapasiteli ve halk arasında karşılığı olan şahısların varlığından korkmamalıdır.
AK Parti teşkilatlarında yer almış biri olarak, bu parti yönetimlerinin oluşmasında ince eleyip sık dokunuyor. AK Parti, partililerin ve halkın istemlerine aykırı hareket etmez ve her ne kadar birileri gelecekteki hesaplar içerisine girseler de bunların art niyetleri karşısında yanılgıya düşmez. 
 AK Parti Ardahan’ın gelişmesine büyük katkılar sunmuştur. Bunun için Ardahan’ın tek umudu AK Partidir. Ardahan’da herkesin güven ve saygı duyduğu Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, İl Başkanı belirlenmesinde devreye girmeli, AK Partililerin ve tüm Ardahanlıların  güven duyduğu bir hemşerimizin görevlendirilmesini sağlanmalıdır.


Bu yazı 1743 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI