Bugun...


Gülafet BAYRAM


Facebookta Paylaş

GELİYORUM , BEKLE BİR UMUT…
Tarih: 21-12-2017 23:45:00 Güncelleme: 21-12-2017 23:45:00


Arının petegi sağdığı bir gün ,
Kara bulutların ağdığı bir gün ,
Karın lapa lapa yağdığı bir gün,
Gelir diye,bekliyorum bir umut.
Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun , sevdigi denizden vazgeçmemek martıların özelligi…Canını kurban verecek kadar ölümüne sevmek , engellere meydan okuyarak sana gelmek de benim sevgimin özelligi. .Hani diyorlar ya her kesin bir geçmişi , bir de vazgeçmişi var.Farklı olarak benim bir geçmişim ve bi de vazgeçemedigim var..Ve bu sebebdendir ki , kelebek kanatlı umutum ayrı kaldığımız ayların fırtınasına , kasırğasına göks gererek kartal kanatları gibi güclü oldu..Kanat kanat gerdim sevgimizin vazgeçilmez ligini ispatlamak için...Sağanak sağanak sevgimizin yağmurunu yağdırdım üzerine..Ne umut etmekten , ne seni sevmekten , ne de sana gelmekten vazgeçesim yok..
Gönlümün Havalanından her gün bir umut uçağı kalkıyor sana taraf..Varış etse de bi türlü park edemi yordu bazi nedenlerden dolayı..Şimdi tüm olumsuzlukları kaldırarak umut uçağının merdivanlarından inip geliyorum , bekle bir umut...Aklımda olduğun kadar yanında olmak ve hasretin kol kaburğasını kırmak için geliyorum, bekle bir umut…
İki dünya bir olsa, sana bakan ve sana baktığım gözlerimde haram gezdirmem..Gözlerimden süzülerek dudaklarımın kenarlarında son bulan göz yaşlarımla ayrı kalmağımıza neden olan kusurları yıkayıp, tertemiz sevgi dünyamızın iki kişilik vatandaşlığına oturum almak için geliyorum , bekle bir umut…
Hatırlıyor musun , bir gün kardeşin ve amcan oğluyla gece Ay ışığında temiz hava almak için yürüyor duk..Sokakta adamlar gözükmyordu.Sanki bizim rahatımız için dışarı çıkmamışlardı..Edebiyyatdan, şairlerin sanatından konuşuyorduk.Ben bir şairin rüşvetle alakalı yazdığı satirik şiirin mezmununu anlattığımda o kadar güzel gülüyordun ki , gülüşün kar taneleri gibi üzerime yağıyordu..Sonra bana:”Seninle hep gurur duyorum.Bi kusurun var.Onu da telafü etsen , daha çok gurur duyacam “-dedin.Ve kaş gözünle işaret ettin - kolumu koluna geçirmeyim için.Sizinkilerden utandığımdan elimi çektim.Hemen kolumdan tutup :”Koluma gir..Bi daha bırakma.Tamam mı, kuşum..Bir ömür kollarının kollarımda olmasını istiyorum.Bu bizim hayatımız..Her kes işine bakacak”- dedin.Bir süre ayrı kalsak da yeniden kollarımızı sevindirmek , huzurlu bir sessizlikle yürümek için geliyorum , bekle bir umut..
Karlı dağlar aşarak, denizler gibi coşarak , sana taraf koşarak geliyorum, bekle bir umut..Bir birimizi sevmenin gururunu görmek için, sensizlikten her gün damla damla ölmekten kurtulmak , göz göz olan yaralarını sarmak , derdine derman olmak için geliyorum , bekle bir umut….
Aylardı ayrılık tahtında hegemonluk eden hasreti , özlemi makamından almak için , sıcak pilavumuza sovuk su katan hain aşçıları ocağımızdan uzaklaştirmak için kelepçe vurulması mümkün olmayan güven le geliyorm, bekle bir umut..Sensizlikten param parça olmuş kalbimden süzülen dertli göz yaşının tadını bi daha tadmamak umutuyla geliyorum ..Hayatıma , ruhuma girdiyin o mutlu günü kutlamaya geliyorum, bekle bir umut..
Konuşamıyor ola biliriz , sesini duymuyor ola bilirim, ama bunların hiç biri seni hissetmeyime , sevmeyime engel olamaz ki..Seni sevmeyime o kadar sebep varken , kendini afv ettirmen için neden şans vermeyim ki..
Ya canım , bana yaptığın adaletsizligin farkında mısın .İznsiz kalbime giren - Sen, sensizlikten cezanı çeken - Ben.. Sence , bu adil mi..Yüregimin yerini bulmak için seni sevdim..Suçum sadece şu..Seni sensiz yaşamak zaten benim için yarı ölüm...Kaderim afv fermanı verdi sonucda. .Sensizligin hapsinden kurtarıyorum , inşallah..
Karın lapa lapa yağdığı bir gün sevdamın iklimine kapılıp ,iliklerime kadar hisssettirdigin sıcaklığında ısınmaya geliyorum , bekle bir umut..

 

 Bu yazı 561 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI